Strana 12 od 12 PrvaPrva ... 2101112
Prikaz rezultata 221 do 239 od 239

Tema: Boa

  1. #221
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: Boa

    Ok, hvala! ...ja sam mislio da joj nesto ne odgovara,sad cu da stavim slike terarijuma

  2. #222
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: Boa

    [/IMG]

    [/IMG]

    [/IMG]



    [/IMG]
    Poslednji izmenio Celav; 10.05.09. u 12:17.

  3. #223
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: Boa

    nije bas neki kvalitet slike,slikano je mobilnim

  4. #224
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Boa

    Jako ti je lep i zelen terarijum,mnogo je cool sa svim tim granama i zelenisem..
    Haj ga slikaj celog da vidimo kako to sve izgleda.




  5. #225
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Boa

    Ova moja danas me bas iscimala..Naime pokusao sam je izvaditi iz terarijuma,i onda se brze bolje ustekala u skroviste,pa sada da ne pomeram sve i vadim je iz skrovista samo sam je ostavio na miru.
    I posle pridjem terarijumu,a ona viri iz sklonista,i kako sam prisao blize tako je krenula da me ujede,naravno opicila se na staklo! I tako tri puta!! Samo je udara u zid terarijuma! Vec sam se usra0 da ce se povrediti,pa sam se sklonio da ne pizdi..Koji joj je?! Mislim znam da je mozda sve to iznerviralo,ali gde bas tako do jednom da nasrce?




  6. #226
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa

    Sve zmije se osjecaju dosta sigurnije i slobodnije kad su na svom terenu, tj. u svom skrovistu..
    Ocito si je malo iscimao, a mozda je jos pored toga i gladna, pa je tako reagovala...

  7. #227
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Boa

    Kada zenka boe postane polno zrela,da li cu imati nekih problema oko toga sto ne zelim da je parim? Mislim da znam kada je ovulacija da je ne diram neko vreme,i da li ce i tada posle nekog vremena da izadju ona zuta neoplodjena jaja?
    Ili ako ne bude parenja i ne bude blizu muzijaka nece ni biti prozivodnje tih jaja?
    Zanima me cisto da znam sta me ceka kada dodje do toga,na sta cu tada morati da pazim,da li ce jesti itd.Posto ne vidim nigde nesto sto bi mi zadovoljilo znatizelju u vezi ovog pitanja resio sam da to pitam tu.
    Hvala unapred na odgovorima!




  8. #228
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Boa

    Niko nista ne zna?




  9. #229
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Boa

    Koliko ja znam Boe ne lude ako im se uskrati sex. Nemaju ono klasično teranje. Za ostale ne mogu da tvrdim.
    Ono što tebe sigurno čeka je veeeelika zmija. Zašto ne želiš da je pariš? Bebe mogu da se poklone ili jeftino prodaju.
    Nije poznato da su neparene Boe izbacivale neoplođena jaja, mada to bi ti bolje odgovorio neko ko ima ženku :-)

  10. #230
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Boa

    Kakva neoplođena jaja? Pa boe su živorodne. Ne legu se iz jaja.

  11. #231
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Boa

    Da,ne legu jaja,ali pri porodjaju znaju da izadju i neka zuta "jajasca" koja su kao nerazvijene jedinke.Tj neoplodjene jajne celije,... Pa me zanima da li mozda ako ne dodje do parenja posle nekog vremena izadju samo te stvarcice ili prosto ne bude nista.
    Gde god sam citao svugde pise sta preduzeti kod parenja i vodjenja trudnoce i samog porodjaja,..Ali nigde nista konkretno o tome sta ako ne bude parenja! I o tome kako se ponasati sa zmijom koja je u tom ovularnom periodu.

    Pa generalno ne znam gde bih mogao da drzim sve te malene dok ih ne prodam ili poklonim.ako bude nekih promena (tipa da imam vise mesta za njih) dok dodje do toga,onda bi mozda i probao,ali generalno ne planiram odgajivati gomilu zmijica,samo zato sto verujem da ih je tesko prodati,pa cak i da ih poklanjas tesko bi ih bilo sve udomiti,a da to nije cirkus,zoo vrt,...
    A i kada posedujes jednu jedinku to je apsolutna ljubav ka njoj,a kada ih imas brdo koje razmnozavas i prodajes,to je vec biznis! Ne kazem da tamo nema ljubavi,ali nije isto..




  12. #232
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Boa

    Sto se tih zutih stvarcica tice, zuvu ih "slugs"-puzevi... i skoro da sam siguran da neoplodjena zenka ne moze da ih izbaci, ni poseduje.
    Kako sam ja cuo/citao to su "neuspele"-neformirane zmijice....ma daj, morao si to negde da nadjes do sad?
    A sto se buducnosti tice, ni ja jos ne znam sta bi s "mojom"...

  13. #233
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Boa

    Boe jesu živorodne, ali pri trudnoći one inkubiraju "jaja" u sebi. Neka jaja bivaju neoplođena, a pri porođaju ženka izbaci i njih napolje. Izgledaju kao puževi golaći, pa se zato i zovu slugs, i žute su boje. Boina jaja su providna i mekana baš zato što se inkubacija vrži u materici, ali pri porođaju ženka izbaci mlade koji su i dalje u tim jajima. To je ona opna u kojoj su neposredno po rođenju.
    [IMG][/IMG]
    Slika je uzeta sa www.redtailboas.com
    Takođe sam malo još čitkao sinoć o ovome. Boe ne odbacuju jaja ako nisu parene. Da bi to radila treba da počne sa porođajem. Da bi počela sa porođajem potrebno je da bude trudna. Da bi bila trudna...
    Možda će za vreme ovulacije biti malo nervozna i tražiće mužijaka, ali ne očekujem veće probleme
    Poslednji izmenio gava; 31.07.09. u 12:33.

  14. #234
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Boa

    A evo i slike beba odmah po rođenju. Vide se neke koje su i dalje u tim "jajima"
    [IMG][/IMG]
    Fotka je sa istog sajta

  15. #235
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Boa

    Pomislio sam samo zato sto su to ipak jajne celije,da mozda na neki nacin ili u nekom vidu moraju da izadju napolje,makar i kao neoplodjene.U sustini nisam ni mislio da ce izaci bas toliko tih zutis "puzeva" ali da ne bude nesto slicno..Mislim i ptice snesu prazna,neoplodjena jaja,..Kod sisara ako nema trudnoce nema nicega,e sada nisam znao sta je sa reptilima,posto su oni ipak blizi pticama.Ali sada znam
    Znaci manje vise bez nekih problema,osim mozda blage nervoze itd..KOntam da ako primetim to,onda cu da je ostavim na miru malo i gotovo..




  16. #236
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Boa

    Samo da se ispravim pošto link nije dobar
    http://www.redtailboas.com/general_c...eral_care.html
    odavde su fotke a ima i par interesantnih ingormacija za pročitati

  17. #237
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Boa

    Da ne nacinjem novu temu, imam samo jedno pitanje vezano za defekaciju boe.

    Vec nekoliko meseci unazad boa prvu urinira pa teko posle nekoliko dana izbaci i izmet. Evo sada je proslo 4 dana kako je izbacila "beli deo" a onaj "braon" jos nije. Ranije je to radila odjednom, zajedno.

    Jel se jos nekom zmija ovako ponasa??

  18. #238
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Boa

    Ma to ti nije nikakva frka, ako je nešto prošlo znači da nema začepljenje i da je sve ok, a to što nije sve "po propisu" nije nikakva frka, najčešći opis pravila učestalosti i načinu defekacije Boe c. je da nema pravila. Svugde piše da često to čine u posudi za vodu, a moja ni jednom za evo dve godine to nije učinila u posudi za vodu. Eto tvoja je sada urinirala, ne mora odmah i da vrši ono drugo, biće i to, nemaš za šta da se brineš.
    Moja isto ponekad sve odradi odjednom, nekada zasebno u roku od par dana, nekada taj razmak bude i nedelju dana.Kako kad,... Sve to spada u normalno ponašanje.




  19. #239
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Boa

    Citat Prvobitno napisao NecrovoX Pogledaj post
    Ma to ti nije nikakva frka, ako je nešto prošlo znači da nema začepljenje i da je sve ok, a to što nije sve "po propisu" nije nikakva frka, najčešći opis pravila učestalosti i načinu defekacije Boe c. je da nema pravila. Svugde piše da često to čine u posudi za vodu, a moja ni jednom za evo dve godine to nije učinila u posudi za vodu. Eto tvoja je sada urinirala, ne mora odmah i da vrši ono drugo, biće i to, nemaš za šta da se brineš.
    Moja isto ponekad sve odradi odjednom, nekada zasebno u roku od par dana, nekada taj razmak bude i nedelju dana.Kako kad,... Sve to spada u normalno ponašanje.
    Pa kad su sestre

    Lakse mi je kad cujem jos necije iskustvo, hvala

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •