Strana 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 239

Tema: Boa

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Boa

    Dule prelep ti je Boac,vidi se da su moj i tvoj burazeri,mada se razlikuju u boji malo..Mozes da postavis sliku terarijuma,bas me zanima kako si pricvrstio ove grane ?

  2. #42
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa

    tnx..u biti sve ove boe se rezlikuku (sto moze biti jos jedan dokaz miksovanja raznih vrsta i gena), i ako su iz istog legla...evo na ovoj slici dolje, se fino vidi ocita razlika izmedju moje i ove boe, iz istog su legla, samo sto je ova dosta manje hranjena pa je ostala tako krzljava...

    ovo je prije par dana slikano kod Pedje kad smo Nenad, Gava i ja bili kod njega...

    A u vezi grana i terarijuma.., ### trenutno nemam slika, al na ovoj slici gore se vidi kako je pricvrsceno..-provukao sam bakarnu zicu, kroz granu i kroz "plafon" terarijuma...

  3. #43
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Boa

    Aha,ewo snimio sam,samo sto je meni sav terarijum u staklu..smislicu vec nesto Ja sam mog izabrao zato sto ima super kontrast boja na repu.Aj pa se mozda vidimo nekad kod Pedje.. pozz

  4. #44
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Boa

    malo sam zabrinut oko moje boe!ona se presvlacila jedanput za cetiri meseca a smuk 3 puta a receno mi je da ce se presvlaciti svakih mesec dana!zanima me dal sam u problemu ili je to normalno?

  5. #45
    Član
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    BG
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Boa

    Citat Prvobitno napisao Spana
    malo sam zabrinut oko moje boe!ona se presvlacila jedanput za cetiri meseca a smuk 3 puta a receno mi je da ce se presvlaciti svakih mesec dana!zanima me dal sam u problemu ili je to normalno?
    To je normalno, boe se presvlače mnogo ređe od smuka (smuk se presvlači na svakih mesec dana otprilike a boe na 3-4 meseca).

  6. #46
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa

    nije tacno - zavisi od velicine boe, male boe bi trebale da se presvlace na svakih 1,5 - 2 mjeseca , ako se redovno hrane. Velike se rijedje presvlace jer i sporije rastu od malih..negdje sam procitao podatak koji mi je ostao - male boe u prvoj godini zivota uvecaju se za 300% a neke i vise.
    @Spana, sad sve zavisi koliko je stara tvoja boa...

    P.S. Gava mi je pricao, da je citao u nekoj svojoj knjizi, da se bas kod boa zna desiti da preskoce presvacenja, i da sledeci put "svuku" 2 koze...

  7. #47
    Član
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    BG
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Boa

    Citat Prvobitno napisao dule87
    nije tacno - zavisi od velicine boe, male boe bi trebale da se presvlace na svakih 1,5 - 2 mjeseca , ako se redovno hrane.
    Hoćeš da kažeš da ako se male boe (par meseci) hrane na svakih 4-5-6-7 dana, i presvlače se jednom u 3-4 meseca, da ili nešto nije ok sa njima, ili će onda presvući 2 kože?

  8. #48
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa

    Pa tako nekako..po meni i nije bas normalno, da ih hranis tako cesto (na sedam dana - ne treba cesce od 7), a da se presvlace tako rijetko...ajd 3 i nekako al 4 mjeseca.., jbt moj se poskok (odrasli) presvlaci na 4 mjeseca..

  9. #49
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Boa

    Moja boa se nije presvukla nekih 3 meseca, a nije ni pokazala ambicije u tom pravcu. Dugacka je oko 60cm i stara oko pola godine. Medjutim redovno jede i kaki. Zasto i kako, ko zna. Uslovi u kojima je drzim su kao u knjizi. Da nisu odbijala bi da jede ili bi joj varenje bilo problematicno.

    Postoji taj fenomen da Boa preskoci presvlacenje, ali prethodno mora da ima simptome (zamucene oci, tamnija boja koze, duga mirovanja i odbijanje hrane). Moja nije imala ni jedan jedini simptom... osim mozda sto je mirnija nego obicno. U ovakvim slucajevima zmija ce imati ponovljene simptome i presvuci ce obe koze odjednom. Niko ne zna zasto se ovaj fenomen dogadja.

  10. #50
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Boa

    moja je stara oko 4 meseca mozda malo vise,presvlacila se u avgustu sto joj je bio drugi mesec od prvog presvlacenja kako se rodila,tako da bi trebala ovih dana ako idem po toj nekoj logici ali nebitno,videcu pa cu javiti.bitno je da je ona ok i da je to ipak normalno

  11. #51
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Boa

    Procitao sam u nekoj knjizici da boa zahteva dosta vlazan ter. od prilike 70-80% vlaznost vazduha,da treba da se redovno prska vodom,i ako ima posudu sa vodom.Da li moram da dodatno kvasim ter ili ne moram?I zanima me ako neko moze da napise nesto o nekim oboljenjima(bolestima) zmija koja se najcesce dogadjaju,cisto preventivno da znam sta moze da se desi i kako spreciti!u naperd hvala

  12. #52
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa

    Sto se tice vlage, ako imas dovoljno veliku posudu sa vodom u terarijumu, dodatno vlazenje ti nije potrebno. Osim kad se treba presvuci, kad joj se oci zamute, tada dizes vlagu sto je vise moguce, da se lakse presvuce..

  13. #53
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Boa

    Pa, recimo ako povecas vlaznost terarijuma previse, moze da se desi da ti se zmija prehladi. Desavalo se to ljudima. Onda im se pojaca temperatura
    i chisti tecnost koja im se pojavi oko usta. Ako od toga ne prodje, moras da je vodis kod veterinara. Sto e tice nekih ostalih problema, apscesi su
    cesti, to izgleda kao chvoruga na zmiji Njih je potrebno operisati. Ali, ako drzis zmije u dobrim uslovima, nece se tako lako razboleti.

  14. #54
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Boa

    Divlji srodnici nasih Boa zive u tropskim sumama koje su karakteristicne po obilnim kisama. Iz tog razloga terarijume i zmije povremeno treba orosavati.
    Citao sam da podni grejaci dosta brzo isusuju vazduh pri tlu na kome zmije provode najvise vremena i da pri koriscenju takvih grejaca prskanje terarijuma je svakodnevna obaveza. Ako se za grejanje koristi sijalica onda je posuda sa vodom sasvim dovoljna, ali orosavanje bar 2 puta nedeljno je preporucljivo.
    Posuda sa vodom se nikada ne stavlja iznad ili ispod grejaca. To je najbolji nacin za stvaranje bakterija u terarijumu

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Boa

    JA moju posudu sa vodom drzim na hladnoj strani terarijuma,nikad nisam dodatno prskao terarijum..Cak ni tokom presvlacenja...

  16. #56
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Boa

    Konacno je pokazala simptome presvlacenja ,trebalo joj je skoro 4 meseca ali nema veze bitno da je resila.samo mnogo se ugojila a nije nesto porasla u duzinu dok smuk ide dosta u duzinu a i dalje je kao glista(manje-vise).

  17. #57
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Boa

    pa ne možeš da uporediš bou sa smukom kad je to sasvim drugi rod,samim tim životinje se razlikuju u fizičkom izgledu,smuk nikad neće imati obim tela kao boa,o dužini da i ne govorimo..

  18. #58
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Boa

    Ne samo drugi rod, nego druga porodica

  19. #59
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Boa

    Ako koristis podni grejac izmeri vlaznost vazduha pri podlozi gde zmija provodi najvise vremena. Treba da bude 70% ili bar 60%. Kako tvrde uceni ljudi nece biti vise od 30%. U tom slucaju imas problem. Zmiji to ne smeta i ona ce jesti normalno i presvlacice se, ali umesto da zivi 15-20 godina, zivece nekih 10-12. E o tome sam pricao. Ponavljam, ja ovo nisam probao i ne tvrdim da je tacno sve sto sam napisao. Ali ove informacije su potvrdili ljudi koji odgajaju boe vise od 20 godina i mislim da imaju neki kredibilitet.

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Re: Boa

    Pozdrav svima, ja sam Boban i ponosni sam vlasnik jednogodisnje zenke boe. Sve pohvale za sajt, iscitao sam dosta toga, za ono sto mi je promaklo nadam se de cete mi izaci u susret sa svojim znanjem i iskustvima...
    Pozz

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •