Strana 11 od 12 PrvaPrva ... 9101112 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 201 do 220 od 239

Tema: Boa

  1. #201
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Boa

    Malo smo se ugojili cini mi se....
    http://img139.imageshack.us/my.php?i...5555555555.jpg
    http://img134.imageshack.us/my.php?i...0000000000.jpg

    Sta vi mislite? Da li je malo sira u telu nego sto bi trebalo? Inace, duga je oko 95 cm, a u precniku sredine tela ima oko 4,5 cm. Hranim je jednim misem nedeljno. Da li da proredim na 10 dana? Stara je oko 1 i po-2 god.
    Postoji li pisano "pravilo" koliko bi trebalo da bude siroka u odnosu na duzinu tela?

  2. #202
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa

    Ako je zenka onda je cak i mrsava..
    Moj prijedlog ti je da je hranis na 15 dana, sa jednim manjim pacovom..
    Ja tako svoju hranim, a svaki put dan prije hranjenja vrsi nuzdu, tako da je sve po PS-u...

  3. #203
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Boa

    Ok, mrsava za uzrast ili mrsava u odnosu na duzinu? Pa nije ball python.
    Deluje mi zdepasto, nesrazmerno. Kolika je tvoja? Koliko stara, duga, siroka
    Imam zalihu miseva (33), da se ne baci... Jedino da joj dajem po dva odjednom na dve nedelje,a? Mislim da nema glavu za gutanje iceg veceg od misa jos uvek... prosli put se sat vremena mucila s gutanjem misa od pozadi.
    Kako uspevate to sa kenjanjem pred hranjenje? Sama ili je stavljas u toplu vodu pa prisilno kenja?

  4. #204
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa

    Pa naravno da neces da bacis te miseve.. Iskoristi ih, pa tek onda predji na pacove, jer ce taman do tada dovoljno da poreste.. (s obzirom koliko ih imas)
    A sto se tice vrsenja nuzde, to ide normalno tako, jer je hranis rijedje, tako da sve uspije da svari, i izbaci prije novog obroka..

  5. #205
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Boa

    nisi mi odgovorio na sva pitanja Dule

  6. #206
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Boa

    Ja bi poceo cesce da je hranim,za njen uzrast je dovoljno dva misa na nedelju dana,tako sam ja svoju hranio...

  7. #207
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa

    Citat Prvobitno napisao Chobi Pogledaj post
    Ok, mrsava za uzrast ili mrsava u odnosu na duzinu? Pa nije ball python.
    Deluje mi zdepasto, nesrazmerno. Kolika je tvoja? Koliko stara, duga, siroka
    Imam zalihu miseva (33), da se ne baci... Jedino da joj dajem po dva odjednom na dve nedelje,a? Mislim da nema glavu za gutanje iceg veceg od misa jos uvek... prosli put se sat vremena mucila s gutanjem misa od pozadi.
    Kako uspevate to sa kenjanjem pred hranjenje? Sama ili je stavljas u toplu vodu pa prisilno kenja?
    Ma kakva mrsava, ja sam se salio.., pogledaj koliko malu glavu ima sprav tijela..
    Moj je muzjak, star malo manje od 2 god, dug oko 1,5m, obim nisam mjerio, al nije tanak..
    A sto se tice hranjanje, najbolje ti je da je nahranis sa dva misa, i da pratis kad izvrsi nuzdu, tada je ponovo hrani.. Mislim da nema potrebe da hranis tako cesto, pogotovo sa dva misa na 7 dana, jer to nije vise mala zmija (95cm)...

  8. #208
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Boa

    Ali ona vrsi nuzdu na po mesec dana, bar je tako poslednjih 3 puta. I to samo kad je stavljam u toplu vodu da bi kenjala.
    U poslednje vreme je krenula mnogo da se goji, mislim da ce biti previse 2 misa na nedelju dana. Mozda 2 odjednom na dve nedelje, ali ne znam koliko i zasto je to bolje u odnosu na 1/nedeljno I kako da joj dajem drugog? Cim proguta prvog ili?
    Za ovih 4 meseca koliko je kod mene porasla je 10 cm, ali se kao sto kazem drasticno udebljala, postace zdepasta ovim tempom 1/nedeljno

  9. #209
    Član
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Boa

    Jel bi znao neko da mi kaze kako da odredim pol boama,imam par iz istog legla,stare su oko 2,2.5 godine

  10. #210

  11. #211
    Član
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Boa

    ali ne odredjuje se svim zmijama pol na isti nacin sine,a ovde sam video samo nesto o smukovima cini mi se ili nesto sl.a o odredjivanju pola kod boa nema nista...zanima me neka metoda koja se ne svodi na stiskanje analnog otvora sto je jako traumaticno za zmiju

  12. #212
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa

    Pa pored istiskivanja, imas i opipavanje hemipenisa u repu..,al za to ti treba malo vise iskustva..
    Sondiranje. Kod muzjaka je rep duzi i na njemu imam kuke (zakrzljele noge), koje su kod zenki dosta manje izrazene.. Muzjaci kad vrse nuzdu djelimicno im izadju hemipenisi, na dvije strane iz kloake.. Eto, jel ti dosta?
    Poslednji izmenio dule87; 27.04.09. u 23:17.

  13. #213
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Boa

    Pozdrav...
    Evo i mene u svijetu zmija.
    Dobio sam priliku da kupim [epicrates cenchria cenchria] duginu bou kako mi je reko. Također mi je ponudio [morelia spilota harrisoni] al bit će boa. Zmijica je došla na svijet nedavno tako da je još mala. Moći ću je i naviknut na držanje, kupanje i sve ostalo
    Tuda po forumu sam čito o boama i po onih par linkova što su bili navedeni.

    Što se tiće hrane ona mi je sigurna jer mi treba 60 km do tog dečka koji ima hrane, a i imam dosta prijatelja koji idu u taj grad na studij pa kad se vraćaju mogu ponesti do mene. Kako bude rasla prostor za veći terarij ima sigurno

    - Čitam da ovdje neki kao podlogu koriste treset, neki piljevinu! Šta da koristim kao podlogu i koliko debelo da stavim?

    - Neki su pisalo da su koristili žarulju od 250w a kasnije prešli na 40w, a neki koriste IC. koju da stavim na kraju ?

    - Dal može netko dati slika od terarija od stakla i/ili drveta da vidim kako izgledaju. I slika kako su raspodjelili ventilaciju, grijač/e, rasvjetu i granje =)

    I naravno što više savjeta ako može.
    Hvala
    FJAKA = BOŽJI DAR

  14. #214
    Član
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Boa

    pa ako je to sve onda je dostahvala dule,pokusacu onda da primenim neku od metoda

  15. #215
    Član
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Boa

    I ja cenim da im cesmovaca ne smeta,kao sto Nenad rece dok ona udje u vodu ili pocne da pije veliki deo hlora ce ispariti.A sto se tice toga da li vole ili ne vole vodu,ja sam primetio da moja zenka cesto ulazi u posudu s vodom i tu zna da ostane i po 2 dana neprestano,cesto i glavu zagnjuri pa sam par puta pomislio da je uginula...a muzjaka recimo nikada nisam video u vodi,tako da je to izgleda individualno,nekoj kupanje prija nekoj ne,kao sto je slucaj sa iguanama....a i sa ljudima

  16. #216
    Član
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    BiH B.Luka
    Postova
    38

    Uobičajeno Odg: Boa

    Cestitke za duginu bou,posto vidim da si iz HR predpostavljam da je boa od Matije i ako je najbolje da se snjim posavjetujes,a sto se tice terarija mislim da ti nece trebati preveliki jer dugine rastu plafon do 2m ali su prelijepe.

  17. #217
    Ljubitelj egzotičnih životinja Malacrass'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Orahovica [HR]
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Boa

    Nije od matije al je od dečka koji surađuje s njime i tak to.
    Ter ć biti 70x40x50 za početak.
    Kasnije će dobit veći jel imam mjesta u sobi
    FJAKA = BOŽJI DAR

  18. #218
    Ljubitelj egzotičnih životinja Celav'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    143

    Uobičajeno Odg: Boa

    Jedno pitanje: imam bou jedno 2meseca, i do sad se normalno kretala,visila po granama, a sad je pocela da se ukopava. I tako vec nedelju dana. Nisam video da je neko spominjao ukopavanje boa ali me interesuje sta to znaci?

    Vlaznost je 60-70%, temperatura 32-33c a u hladnijem delu 24-25c, jede redovno i ne odbija hranu. Terarijum mi je 125*62*62.

  19. #219
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: Boa

    Citat Prvobitno napisao Celav Pogledaj post
    Jedno pitanje: imam bou jedno 2meseca, i do sad se normalno kretala,visila po granama, a sad je pocela da se ukopava. I tako vec nedelju dana. Nisam video da je neko spominjao ukopavanje boa ali me interesuje sta to znaci?

    Vlaznost je 60-70%, temperatura 32-33c a u hladnijem delu 24-25c, jede redovno i ne odbija hranu. Terarijum mi je 125*62*62.

    Hoce i moja tako ponekad..A ja je imam svega mesec dana i primetio sam da se ponekad ukopa.Mislim da to nije razlog za brigu..




  20. #220
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Boa

    Naravno da je normalno, jer boe su polu-arborealne zmije.. I u prirodi ne vise stalno po drvecu nego se cesto zakopavaju u zemlju i lisce...
    Ako hoces da je vidjas stalno stavi manje treseta, pa se nece moci zakopavati.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •