Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Odabir tarantule

  1. #1
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odabir tarantule

    Posto zelim da nabavim tarantulu hteo bih cuti sta mi vi iskusniji preporucujete?
    Verovatno bih uzeo A.geniculatu,pa ko zna nesto vise o njoj neka pise,kao ponasanje,agresivnost,zahtevi,....

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odabir tarantule

    Pozdrav evo ovako geniculata je terrestrialni pauk dakle zivi na tlu... koliko znam znaju bit agresivne, i jedu puno...hrane se insektima kao i svi ostali...vlaga bi trebala biti oko 75%... i imaju jako iritirajuce dlake...eto to je koliko ja znam o njima...nikad ga nisam imao ali znam te neke osnovne stvari ako je nesto krivo onda sorry...mislim da ga zarko ima (ako se nevaram) tako da ci ti on valjda znati reci neke stvari iz iskustva... eto pozdrav

  3. #3

    Uobičajeno Odabir tarantule

    tereba iymedju 80 i 85 ali i 75 je ok, moja nije nikad do sad bacala i ako je cackam povremeno inace , naj naj najbolja koju imam. facinantnai odlicna ya pokayivanje.
    raste mnogo brzo i velika oko 20 cm raspon.

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odabir tarantule

    Kako mislis cackas?Kako je prebacujes ako treba da se premesta ili cisti terarium - samo je poklopis necim i stavis ispod nesto i istreses u terarijum posle ciscenja?hoce se ona popeti na strane toga cime je poklopis ili ce ostati na zemlji?

  5. #5

    Uobičajeno Odabir tarantule

    uymes flasu od kokakole iseces vrh nekih 20cm. (tehjnika za tarantule do 5cm telo) i onda je poklo9pis.zatim podvuces karton ispod i podignes je , nije bitno da li se penje uz ivice jer je cep na vrhu flase. ako je dovoljno mala mozes da poteras tarantulu da prodje kroz otvoren grlic u novi terarijum ili kroz glic je nekom cevcicom poteras dole .. .tako ja obicno prebacujem

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odabir tarantule

    To mi je jasno,nego kako kada su vece,a terarijum nije ravnog tla(ima nekih skrovista i bilja ili koje cega vec),kako onda da proturis nesto i da li se one tada istraumiraju,da li je to uopste moguce da se one plase

  7. #7

    Uobičajeno Odabir tarantule

    ma lagano dunes malo u nju ona skupi nozice oko svog tela kako bi se zastitila od strujanja vazduha i tad je mirna, nece da napadne, inace posmatras je dok ona bude 3cm ti ces sve vec provaliti, uvek imas dugacke hvataljke takozvani hiruski pean i time sve vadis iili dodajes , a kad upoznas sa kim imas posla i kakav joj je temperament ondaides i rukom po potrebi
    polako nemoj da zuris

  8. #8

    Uobičajeno skafiskafnjak

    Kazu ljudi da su za pocetnike Brachypelme nekako najbolje.
    U principu prvo vidi sta se nudi, pa onda mozes da biras od toga.
    Da ne ispadne sad e, najbolja je lupam..Pterinochilus lugardi
    a onda nigde ne mozes da je nadjes. 90% tarantula ima iritirajuce dlacice
    ali one koje ih nemaju imaju mnogo jaci otrov. Savetujem ti da malo vise prosvrljas po netu, vidim da nisi bas trazio puno. Ako imas problem da nadjes javi mi se na mail pa cu ti dati par adresa. poz
    (VAZNO JE DA NAS IMA)

  9. #9
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Odabir tarantule

    Da, i ja glasam za brachypelmu. čini mi se da su najmirnije, a i boje su fascinantne...

  10. #10
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odabir tarantule

    Dobrodoslica za prvog zenskog clana foruma.

  11. #11
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Odabir tarantule

    Hvala.

    Ma biće nas još puno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •