Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 93

Tema: sta se sve koristi za zivu hranu

  1. #21

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    hitin lako pukne i tenebrija i ako je cela progutana brzo ugine . dok crv prvo je sav ljigav lako se provuce neozledjen do zeludca, drugo njegove mandibule i kukice kojima se krece(na vrhu usnog otvora ima 2 kukice kojia se zakaci pa se protegne pa se zakaci pa se protegne) moze da ozledi zid zeludca. a tenebrija se krece nozicama koje su na telu....
    kad ides na pecanje i posle pola sata crv na udici je ziv dok tenebrija moze da ugine i u kapi vode....probaj da vidis ko je izdrzljiviji,
    i kao treci argument na borneu na pijacama se prodaje tenebrija kao hrana dok niko na celom svetu ne jede crve....to je najaci argument

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Naravno da se prze tenebrije, ali se zao crvi koriste u medicini...

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    tako sto jede mrtvo meso(gangrena) i razlika je u tome sto se oni hrane mesom a tenebrije nemozes da vidis na nekoj lesini.
    tako da lako moze i guster koji ima slabiju vilicu i stomacnu kiselinu da postane les
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  4. #24
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Sve sto ste naveli je tacno, svi se slazemo da su tenebrije bolje

    Usput, procitao sam da ljudi neke vrste gustera uspesno odgajaju i pare samo na tenebrijama koje su "gut loaded" sa vitaminima i kalcijumom,tako da ne brinete kada nemate cvrcaka ili druge hrane,svakako leti mozete da lovite skakavce i neke leptirice da prosirite ishranu kao i pinki misem ponekad.

  5. #25
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Citat Prvobitno napisao kimo
    Sve sto ste naveli je tacno, svi se slazemo da su tenebrije bolje

    Usput, procitao sam da ljudi neke vrste gustera uspesno odgajaju i pare samo na tenebrijama koje su "gut loaded" sa vitaminima i kalcijumom,tako da ne brinete kada nemate cvrcaka ili druge hrane,svakako leti mozete da lovite skakavce i neke leptirice da prosirite ishranu kao i pinki misem ponekad.
    Naravno, sve je to tacno...

    U zadnjoj poruci sam stavio smajlija [obratita i na to paznju]

  6. #26

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    ma lagano, ne znma da li je neko smeo dovoljno da proba da razmnozava skakavce?
    ja sam probao ali slabo, toad jos nisma ni cvrcke uspeo....
    ali planiram ove godine .
    da li neko zna da li je locust migrata(oni sto prave ogromne rojeve po africi) isti onaj koji ima i kod nas?
    u enciklopediji tako kaze.....

  7. #27
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Pazi ovako,

    prvo tacan latinski naziv je Locusta migratoria (Linneus, 175

    Drugo evo mape rasprostranjnenja vrste:


    Trece: postoje 12tak podvrsta koje se medjusobno razlikuju, tako da se "nase" ne roje kao Africke... Kod njih ima vise generacije itd... Ona "poznata" podvrsta je Locusta migratoria migratorioides

    Cetvrto, evo slike sa velicinom:


    Muski od 42 do 55 mm, zenski od 54 do 72 mm

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Mada ni ove vrste nisu naivne:

    Schistocerca gregaria (Forskål, 1775)
    Nomadacris septemfasciata (Serville, 183
    Anacridium spp. [znaci ceo rod]

    Ove vrste zive, uglavnom, u Africi...

  9. #29
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Ja sam hteo da ih navatam pa probam da dryim na leto,ali cu jos da razmislim,oni su bolji kao hrana iz tog razloga zato sto se nesakrivaju kao cvrci nego cekaju da budu pojedeni Mislim da su po hranljivosti skoro isti,zar ne?

  10. #30

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    interesuje me da li mozes da pogledas da li se nas skakavac usled konstantnog drazenja presvlaci u onu formu prozdrljivca kao africka varijanta.
    inace oni su individualci a kad se naroje postanu solitarni postanu masine zajedenje i rastu ogromni(africki) pa me zanima da li i nasi umeju to da rade............

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Nasa se podvrsta ne roji, koliko sam skapirao...

    A i napisao sam to isto gore, nije valjda bilo nejasno...

  12. #32

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Crvici koji se kupuju za pecanje po ribolovackim radnjama ,vecinom stizu iz Italije sa tamosnjih farmi. Da bi ste bili sigurni da li su ti crvi sa farme ili ne , prepoznacete na taj nacin ako primetite u kupljenoj kolicini crva i neke obojene crve ( zuti, crveni, pink). To su vestacke boje koje sa daju crvima dok su u razvoju i sluze kao mamac za neke poseben vrste riba. E sada da vam kazem najbitnije... Nasi trgovci kada kupuju crvice kupuju te crve van klase i dobijaju tako izmesane crvice sa razlicitim bojama jer je to najjeftinija varijanta.

    Vi mozete izdvojiti neobojene crvice i slobodno davati vasim gusterima , bez obzira koje je boje ti crvici su bakterioloski 100% ispravni , znaci na tim farmama se vrsi stroga kontrola i sve se laboratoriski kontrolise , maticne muve se drze izdvojene uz strogu kontrolu i 100% dezinfikovane bez bakterija.

    Ovo sto vam pricam, delom sam gledao na jednom SAT programu , a drugim delom znam odakle stizu ti crvici jer imam prijetelje koji su radili sa takvim poslom ( uvozili crvice iz Italije).

  13. #33
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Da li je neko drzao nekada ili zna kako se drze one vocne musice?Gde se mogu naci?

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Citat Prvobitno napisao Fauna
    Crvici koji se kupuju za pecanje po ribolovackim radnjama ,vecinom stizu iz Italije sa tamosnjih farmi. Da bi ste bili sigurni da li su ti crvi sa farme ili ne , prepoznacete na taj nacin ako primetite u kupljenoj kolicini crva i neke obojene crve ( zuti, crveni, pink). To su vestacke boje koje sa daju crvima dok su u razvoju i sluze kao mamac za neke poseben vrste riba. E sada da vam kazem najbitnije... Nasi trgovci kada kupuju crvice kupuju te crve van klase i dobijaju tako izmesane crvice sa razlicitim bojama jer je to najjeftinija varijanta.

    Vi mozete izdvojiti neobojene crvice i slobodno davati vasim gusterima , bez obzira koje je boje ti crvici su bakterioloski 100% ispravni , znaci na tim farmama se vrsi stroga kontrola i sve se laboratoriski kontrolise , maticne muve se drze izdvojene uz strogu kontrolu i 100% dezinfikovane bez bakterija.

    Ovo sto vam pricam, delom sam gledao na jednom SAT programu , a drugim delom znam odakle stizu ti crvici jer imam prijetelje koji su radili sa takvim poslom ( uvozili crvice iz Italije).
    Hvala na informaciji...

  15. #35

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Evo jedan link ( Nije reklama), gdje smo opisali nešto o uzgoju hrane i prehrani gmazova.
    http://www.akvarij.net/default.asp?id=62&mnu=62
    Zagreb<br />http://free-zg.t-com.hr/skorpac/&nbsp; <br />www.uljez.hr

  16. #36

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    ma jasno je kako se hrani :P nego niko ziv nema prostor ja gajim cvrcke (oko njih 1000) u sobi gde uvcim i spavam tako da ne mogu da se sirim ... ako je neko spreman da napuni podrum pa da svi kupujemo kod nejga bilo bi mnogo lakse nego da svako cuva po malo

  17. #37

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Eto vidiš ja sad radim na tome...prostor imam, samo čekam da malo zatopli da mogu krenuti u uređivanje prostora, uvađanje struje...slaganje jeftinih grijaća )
    Zagreb<br />http://free-zg.t-com.hr/skorpac/&nbsp; <br />www.uljez.hr

  18. #38
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Blago tebi, videcemo mozda ja nabudzim nesto ako se stanari nebi bunili...

    Da li neko zna koje sububice Spring tails, neke male bele?I koko nabaviti one fruit flies ?

  19. #39

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    moze da se desi da mogu ja da nabavim froot dlys
    pazi mozes preko leta da ih nahvatas ali ima i neke sto ne lete... ne znam koje su u ponudi ali videcu ak obudem mogao nesto da uradim to ce biti tokom marta

  20. #40
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Citat Prvobitno napisao skorpac
    Evo jedan link ( Nije reklama), gdje smo opisali nešto o uzgoju hrane i prehrani gmazova.
    http://www.akvarij.net/default.asp?id=62&mnu=62
    Ne smeta nama ni da se neko reklamira...
    btw. ovaj link sam ja vec ovde okacio i pohvalio ga:
    http://www.armleg.com/forum/viewtopi...&mforum=gekoni

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •