Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 93

Tema: sta se sve koristi za zivu hranu

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    spomenuli ste molce,cuo sam za rovce buba ruse,sta jos moze da se koristi za hranu za gustera
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  2. #2

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    staje to buba rus-e
    moze superworms radim na tome da ih razmnozima ali ide jako tesko, moze tenebrija, muve, gliste, pinki misevi, voskasti moljac, i tako to

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    zanima me jer neko probao da da rovca,oni su puni proteina,krvavi su :twisted:
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  4. #4

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    vasija ih daje kameleonu

  5. #5
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Samo da se nadovezem, jako kvalitetna hrana su bubasvabe, uzgajane.
    Takodje video sam da se neke manje vrste gustera (phelsume) hrane vocnim musicama. Ne znam sta je onaj earthworm? Gliste?
    A za buba ruse sam samo negde nacuo ali samo da su ljudi par puta dali uhvacenog buba rusa, nista vise.
    Zarko buba rus je ona buba sto se moze naci po podrumima i mracnim vlaznim mestim, ima obicaj da se sklupca u kuglicu kad se oseca ugrozenom.
    Pricao mi Vasja kako je nahranio jednom leoparda sa rovcem, upisao sam se od smeha. Kaze delovalo je kao borba na zivot i smrt.
    Rovac ima krv, jelte, i kaze da kad ga je uvatio (rovca) prasnula krv jos plus se rovac zakacio za kamen a leopard vuce i kamen i rovca. Horor scena. Kaze istripovao se da je leopard povredjen kad ono krv od rovca.
    Elem mislim da nije preporucljivo za mlade gekone da se hrane rovcima.
    Mislim veliki mogu da ga savladaju ali nije ni njima lako.

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Sto se tice toga svega,od hrane sto se moze uzgajati,imamo:
    -Cvrcke(koji se polako sire i ja sam ih nabavio - hvala Miljane!)
    -Tenebrije(koje pretpostavljam svi imaju...)
    -Buba-svabe(zohare) koje je jako lako uzgajati,ali ih je tesko nabaviti,ima puno vrsta i nisu sve pogodne za sve vrste gustera i reptila...trudim se da nabavim blapticu dubaju,koja je izgleda po mom razmatranju najbolja za hranu... 1)dosta brzo se razmnozava , 2)ne penje se po glatkim povrsinama,ne leti tako da ne moze da pobegne, 3)dosta je velika(skoro kao madagaskarske-oko 6 cm), 4)nije brza toliko kao neke vrste(lateralis) pa je mogu uhvatiti sve vrste uglavnom,e sad mane : jedino sto ne valja je da su "tvrde" za neke vrste koje nemaju jake vilice,ali postoih ima uvek puno jer se brzo kote uvek ima onih belih koje su se tek presvukle pa onda njih dajemo,isto tako ako treba ima ih uvek raznih velicina.[moj favorit ishrane]
    -Skakavci:citao sam da se mogu komotno gajiti i isto su dosta hranljivi,ali je malo teze od cvrcaka,a i treba jako dobra ventilacija i malo drugaciji terarijum za njih na dva nivo-a nesto komplikovanije(mislim da nema potrebe za njima kada imamo cvrcke)
    -Beli misevi: mogu se uzgajati za davalje vecim gusterima.mesojedima,kao i zmijama svih vrsta...
    -Superworms iliti Zoophobas su slicno tenebrijama samo 3-4 puta veci i imaju manje masti a vise proteina.Problem sto se moraju odvajiti da bi se odgajali,pa to moze biti zeznuto malo...(nabavicu ih po ceni od oko 6 din/kom-Zarko,ali tek kada budem isao u ZG ako ih bude tada....)
    -Wax worms(voskasti crvi):daju se redje nego ostala hrana,kazu kao poslastica ili kada treba da se ugoji neka zivotinja,znaci izbegvati cesto hranjenje njima.

    Mislim da nema nista vise sto se moglo gajiti-ima svaka hrana svojih prednosti i mana (ovo se cak i rimuje ) moj favorit zohari,jer su hranljivi kao cvrci i brzo se ramnozavaju i ne cvrce,ali uvek vazi sto raznovrsnije to bolje...

    Jednom sam sa mora iz Grcke doneo one skakavce od 6-7 cm i dao gusteru,to je bilo ludo...pojeo ih je u slast

  7. #7
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Da kimo, generalno to je to sto je najzastupljenije, lepo napisano.

  8. #8

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    pogledaj vrstu bubasvaba lobster roach, one su jako jako dobre ... pogledaj na netu lak ose gaje ali gde da se nabave pitanje je

  9. #9
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Da ali one su od tih vrsta koje se penju po staklu i dosta su brze i tesko je hraniti odredjene vrste njima...moras ih ili ohladiti ili im odsecati svaki put vrhove nogu jedne strane da se nebi penjale po terarijumu i bile sporije...sta god da stavis imaces uvek nekih koje ce pobeci to mi je lose.A za nabavku nemam ni predstavu,jedino ako neko naidje na neke u inostranstvu da ih odma kupi pa da se razmnoze...

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Pa pojedine vrste jedu i kisne gliste, gliste za pecanje, puzeve [kako golace tako i "sa kucicom"]...
    gore navedeno jedu neki skinkovi, a golace jedu cak i nasi gusteri u divljini...

    koliko sam ja provalio, skakavci su dosta osetljiviji od cvrchaka...
    Jednom su mi cale i njnegov bivsi kolega hvatali crne [nase domace] cvrcke [ili popce, jer se i tako zovu]... Mnogo su agresivniji izmedju sebe od ovih sivih koje Zarko i ostali uzgajaju...

    Dosta hranljiiv [masni] su i crvi za pecanje tj. larve muva. Ja im dajem veoma retko... Jeftino a lepo im dodje kao slatkish... Previse bi ih ugoilo i pogorsalo zdravlje...

    Citao sam da su i pojedini pauci dobra hrana [nisam pokusavao], inac par puta sam im dao nocne leptire iliti moljce koje sam hvatao nocu [zanimljiva hrana]...

  11. #11
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Citat Prvobitno napisao esdy_11192
    Dosta hranljiiv [masni] su i crvi za pecanje tj. larve muva. Ja im dajem veoma retko... Jeftino a lepo im dodje kao slatkish... Previse bi ih ugoilo i pogorsalo zdravlje...
    Koliko je meni Zarko rekao larve muva su prilicno toksicne i nisu dobre za ishranu gustera.
    Ako je istina da u njima ima botulina makar i u tragovima, to je meni dovoljno da ih nikad ne dam gusterima.
    To je jedan mnooooogo opasan otrov.

  12. #12

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    nema u njima botulina pogresno si me shvatio ali one se hrane na raspalom mesu koje je puno botulina.. .to crv i samo stomak lesinara mogu da podnesu....koliko je meni poznato :P
    zato kazem da crvi ne valjaju inace i vrednost hranljiva apsolutno 0 .
    jer se za ribe crvi gaje razlicito od onih crva koji se gaje na farmama za hranu reptila ...ili home breed

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Pa ovi srvi ne jedu meso, nego neku smesu kukuruza...
    Inace hranljivi su u smislu da "goje", zato to i nazivam slatkisima...

  14. #14
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Pa mogu se uporediti sa waxworms(voskastim crvima) ,jer su i oni kao slatkisi,za tovljenje

    A za puzeve si upravu njih sam zaboravio,jer ih nikada jos nisam davao,kazu da su odlicna hrana pogotovo ako guster ima jake celjusti kao vecina skinkova,pa moze da zdrobi ljusku,ali se ipak nisam usudjivao dati mu jer ne znam sta ce biti ako ga samo proguta ili tako nesto,ne zdrobi ga dovoljno?

  15. #15
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Znaci nemaju botulina osim onog sto je tek 'usao' u zeludac. ops:
    Opet mi je to malo...
    Ja isto znam da te za pecanje razmnozavaju na mesu, nisam znao da moze i na kukuruzu...

  16. #16

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    razmnozavaju se .odnosno muve polazu jaja na jetri krave, naravno izvadjena jetra, i tu se hrane posle ih prebace u neku smesu ,valjda... ovi kupovni nemaju ni trunke botulina ali ako neka zivotinja moze da podnosi to i inace se hrani takvim g###### onda ja to ne dajem gusterima...
    to je moja logika inace ako nema nista od hrane i oni su "super"

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    sto se tice crva za pecanje oni se ne preporucuju gekonima jer omaju jaku kozu i moze se desitu da ih guster proguta a onda ,######,plen postane lovac
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Da li si nekad drzao crva za pecanje

    Verujem da jesi.

    Nemozes reci da mu tvrda kozaz jer je sigurno meksa od koze tenebrija na primer...

  19. #19
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Slazem se sa esdy-jem, tenebrije imaju hitinski pokrivac, dok larve muva nemaju ni to ja mislim...
    Ja sam mislio da su toksicne ali izgleda da nisu ni to...
    samo su masne i nehranljive.

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno sta se sve koristi za zivu hranu

    Pa ih zato i dajem veoma retko, kao sto sam rekao, to im dodje kao "slatkis"...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •