Prikaz rezultata 1 do 7 od 7

Tema: arcadia

  1. #1

    Uobičajeno arcadia

    da li neko moze da mi kaze da li je arcadia uva uvb ok?
    kolko sam ja naso sasvim je uredu a znam da sylvania nije bas najbolja... sa interneta sto sam procitao.
    u situaciji sam da uzmem archa diine lampe od 60 cm... pa ne znma da li neko zna kakve su.....?
    mislim na procenat i kvalitet uvb

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno arcadia

    Ja sam cuo za njih ali ne znam koliko su dobre...sylvania mislim da su ok,tako bar kazu oni sto ih koriste...gde si procitao da ne valjaju i zasto?Posalji mi cenu na pm.

  3. #3

    Uobičajeno arcadia

    ma to sma nasao na nekim tabelama ...

  4. #4
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno arcadia

    Ono sto sam ja video je da reptistar isto ima 30% UVA i 5% UVB , pitanje je samo da li su dugotrajne i da li garantuju tu specifikaciju... i naravno cena
    http://sylvania.aquanet.de/English/repti.htm
    http://www.exo-terra.com/EN/products..._glo_50_i.html
    Mozes da uporedis date spektre, cini se da su isti...

  5. #5

    Uobičajeno arcadia

    ma da to je jasno sto tu pise ja imam listu za oko , lupam 50ak lampi ali ja sma se susreo samo sa 4 ili 5 tih tipa sun glow, repti sun, sivlavnia,arcadia, exotera, i tako jos neka a ovde druge verovatno su za americko trziste

    interesuju mu kucna merenja i iskustva....

    ko to rece a ima aparat za merenje uv zraka?
    kazi par reci, gde si je nabavio....

    jos jedno pitanje da li neko moze da sazna :kakve talasne duzine (svetosti UVB,UVA, ful spektrum, ultraljubicasta) svetla padaju na zemlju kada je mrak a pun je mesec..... ili drugacije formulisano koja je to svetlost koja se odbija od meseca i pada na zemlju koje talasne duzine.........zasata znam da je evidentno jedan deo vidljivog spektra jer jeli kad je pun mesec vidimo nesto ali sta je sa uv svetlom koliko je to procenat? haha poludeo sam, nisma znao da se uv zraci odbijaju od "aluminum foil" valjda je to ono isto sto majke koriste za kolace?
    da li?jer pokazuje se 30% povecana konc. UVB zraka kad se paravi pokrivac od toga ... sto znaci da postoji nacin da se poveca efikasnost lampi sto je stvarno super........
    neki pout cu da objasnim kao vec me bole ruke od kucanja./

    razmislite :P

  6. #6
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno arcadia

    Ovo za mesec,nisam se tako duboko upustao u razmisljanje... ali posto UVA/UVB zraci dolaze od sunca mislim da je nocu zanemarljiva koncentracija tih zraka koja pada na zemlju, cak mislim da je i vidljivi deo spektra dosta manji.
    A ovo sa folijama , to je ok, zvuci logicno... samo se trebalo toga setiti jelte...
    Time prakticno ne das svetlosti da se rasipa , sto kazes mozes da povecas koncentraciju u zavisnosti od toga kako tu foliju uvijes, samo imaj u vidu da onoliko koliko u odredjenoj tacki prostora povecas koncentraciju UVB/UVA zraka toliko povecavas i koncentraju vidljive svetlosti.
    Mislim teoretski u idealnom slucaju ako idealno zavijes foliju mozes da napravis laser (usmerena i skoncentrisana svetlost velike energije), zar ne? hehe , samo se zekim, ali treba biti oprezan sa tim jer je ovako ravnomerno koherentna svetlost, dovoljno je iznad lampe staviti foliju...
    Elem malo sam pustio masti na otavu, evo ovaj lik je jednom izjavio da ima uredjaj za merenje UVB/UVA pa pitaj njega
    http://www.akvaristika.org/forum/for...4&KW=reptistar

  7. #7

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •