Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 270

Tema: Stonoga

  1. #41
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    e bifrost jesi ji je negde premestio ili je i dalje drzis u onoj kutijici... e a koliki njoj treba terarijum kad je odrasla i u punoj velicini

    p.s.brzo ce ona porasti
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  2. #42
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Da jos uvek je drzim u onoj kutijci, samo sam promenio treset i stavio kokosov . Opisacu vrstu malo kasnije kad je i ja malo bolje upoznam, za sad znam da joj treba vlaga 75% - 80%, i terarijum duplo duzi i siri od njene duzine i da nije potrebna dekoracija (koju cu ipak da stavim), nije jos jela kod mene verovatno sto sam promenio okruzenje. Toliko za sada. Skroz mi se svidja ocu jos neku vrstu, kimo da li znas koliko se krecu cene odraslih jedinki?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #43
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    zavisi, ako naletim na neke WC onda to ide oko 30-40 eur, sve zavisi koja...ali to su WC, a to nikome nebi preporučio,sem ako neće da osveži genetski materijal...jer se meni npr. od 40 guštera do sada nije ni jedan pokazao loše, a kada sam uzeo nekoliko WC svi su uginuli posle nekog vremena...to ne mora da bude znak ali je često tako...ovo je bila čista sreća što sam naišao na to CB i to samo zato što je i taj neki lik imao sreće da kupi već oplođenu ženku, naravno iz prirode...inače su super, ima ih stvarno raznih boja

  4. #44

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    kazu da cak i 3% WC prezivi ..ja mislim da je to ipak previse ali 10% kao prezivi to je dobro...pogotovu ove pipavije vrste...kameleoni sitini gekoni .itd

  5. #45
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Nisam dosad pratio ovu raspravu, ali neki dan sam gledao emisiju "sasvim prirodno". Ekipa je bila sastavljena od nekih herpetologa ako sam dobra skontao. Naravno predvodio ih je onaj majstor.
    U svakom sluchaju sreli su se i sa nekom scolopendrom, ali ne znam tachno kojom. Sve se deshavalo negde u juzhnoj Srbij na nekoj planinchini koja izgleda poprilichno pusta. Sreli su i neke turke...
    Izgleda da ih ima i kod nas...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  6. #46
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Da li si siguran da je scolopendra u pitanju verovatno su nasli obicnu domacu cenipedu, kojih inace ima svugde. Koliko je bila velika?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #47
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Kod nas se mogu naci velike stonoge. Dovoljno je da odes u sumu i podignes neki panj, pa ces videti. Nisu opasne, a ni puno velike kao ove tropske. Inace, gledao sam u enciklopediji, sve su otrovne, i mesojedi su, dok su zmijski cesljevi
    milipede, neotrovni. Kod nas ima i relativno velikih milipeda.Tako da mislim da je i nepravilno njih nazivati stonogama. Na nasem jeziku naziv je zmijski ili gujin cesalj.

  8. #48
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Koliko velike? A kako se kod nas zovu centipede? I koje si rodove gledao u enciklopediji?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  9. #49
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Nema bas puno texta o njima, evo sad gledam sta pise, ali nema prica o velicini manjih primeraka. Mislim da te kojih ima kod nas mogu da dostignu desetak cm i vise. Meni su povremeno ulazile u kucu, na Vozdovcu, iz baste, i bile su jako brze i velike. Na moru sam vidjao dosta vece.
    Koliko ja kapiram centipede se kod nas zovu stonoge. Evo jedan citat iz enciklopedije Sve zivotinje sveta:

    "Karakteristicno za stonoge je da imaju samo jedan par nozica na svakom segmentu (dok gujini cesljevi imaju po dva para) i imaju uglavnom ukupno od petnaest do dvadest i tri para nogu; no stonoga Geophilomorpha ima 173 para. Stonoge su mesozderi i dodaci koje imaju na prvom segmentu tela pretvoreni su u kandzice sa otrovnim zlezdama kojima stonoge ubijaju svoj plen. Mogu da se hrane zglavkarima, crvima i malim kicmenjacima"...

    "Najpoznatiji predstavnik grupe Anamorpha je lithobius, obicna stonoga umerenog i tropskog pojasa koju nalazimo pod kamenjem i korom mrtvog drveca. Telo joj se sastoji od petnaest segmenata, a svaki nosi po jedan par nozica. Prvi par nozica preobrazen je u snazne kandzice. Stonoga ima zlezde koje izlucuju otrov, a izvacuje ga kroz otvore na vrhu kandzica. Stonoge hvataju i usmrcuju plen kandzicama, a pre no sto ga ubace u usta, raseku ga celjustima"...

    Eto, to mi je bilo najzanimljivije. Inace meni nase stonoge i zmijski cesljevi izgledaju isto kao ovi tropski, samo sto su dosta manji.

  10. #50
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Hvala Nenade . A da li neko zna koje mi rodove stonoga imamo ovde, bas me zanima kako izgledaju, ja sam vidjao one obicne zute i nisu nikad bile vece od 3cm?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  11. #51
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Scolopendra sigurno i rekli su da je poprilicno otrovna. Izgleda bash kao one sa neta agresivne, mozda malo svetlije boje. ne razumem se ali chak je i pisalo da je scolopendra...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  12. #52
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Hmmmm, nisam znao da imamo domace centipede iz roda scolopendra.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  13. #53
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Evo sajt sa distribucijom
    www.scolopendra.be/scolopendra.php

  14. #54
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Da Kimo mi je dao ovaj saj nisam obratio paznju na ovaj deo do sad. Nasao sam dve potencialno domace vrste:

    Scolopendra dalmatica
    (C.L. Koch, 1847)
    Type locality:
    Croatia, Dalmatia

    Scolopendra cingulata
    (Latreille, 1829)
    Type locality:
    Mediterrean
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  15. #55
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Evo malo bolje slike sa mog novog telefona imam na njemu makro rezim
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  16. #56
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    uuuuuuuuuu... odlicna je
    jos kad poraste bice extra
    @bifrost jel planiras da uzimas jos koju(neku drugu vrstu)ili ces za ppocetak da sacekas da ova poraste pa da vidis kakose ponasa i ostalo

    meni je lepa i ona roza(ne znam tacno naziv)
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  17. #57
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Ne znam, hteo bih jos jednu ovu da imam par, ali zelim i druge ali se nesto tesko nabavljaju, a malo me i finansije sprecavaju
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  18. #58

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    jupi bifrost da znas da nisma srecan ni za kog visenego za tebe....znam koliko zelis i volis te zivuljke srecno ....

  19. #59
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Hvala, trebao bi i ti da uzmes jednu to ti ne dostaje u kolekciji polako cu ja sve vas da probratim u velike ljubitelje stonoga samo malo da poraste necete moci da odolite
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  20. #60
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Citat Prvobitno napisao Bifrost
    Hvala, trebao bi i ti da uzmes jednu to ti ne dostaje u kolekciji polako cu ja sve vas da probratim u velike ljubitelje stonoga samo malo da poraste necete moci da odolite
    Hahaha, videćeš slike za par nedelja, samo se strpi :P
    Nema koga da preobraćuješ, volela bi većina da ih ima,samo da nije ta najotrovnija i najagresivnija vrsta...biće i ovih bezbolnijih, samo mi treba vremena...ne brini se ti Mirko ništa...ti ćeš čuvati posle male?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •