Strana 14 od 14 PrvaPrva ... 4121314
Prikaz rezultata 261 do 270 od 270

Tema: Stonoga

  1. #261
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Crna Gora,Cetinje
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    kapiram ja da je logichno...ali se nadam da ne treba poshto ih vec drzhim doma,temperatura i vlaga standardno

  2. #262
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Vidim da i ovi stranci ih drze mozda i netreba vidi . Probaj razmnozis da imamo CB malih
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #263
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Nish
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Pozdrav svima
    uhvatio sam u Beogradu (na Zvezdari), jednu centipedu oko oko 4-5cm (na zalost ne znam koja vrsta, jer ne znam nista o njima). I doneo sam ja kuci. Medjutim nece uopste da jede. Davao sam joj mrave i tenebrije .
    Jel bih mogao da dobijem neki savet ?
    Hvala

  4. #264
    Član scolopendra'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    izvinjavam se sto ranije nisam odgovorio.
    Polni dimorfizam kod cingulate postoji. Primarne polne karakteristike muzjaka su gonopode na genitalnom segmentu, koji je uvucen u telo, tako da je jako tesko na osnovu toga razlikovati muzjaka i zenku, ukoliko jedinka nije mrtva. Citao sam na AB, a verovatno i vi, nesto sa CO2 i odredjivanjem pola kod zivih jedinki. Ja cu da pokusam slicno sa etrom, cim budem imao vremena. Sekundarne polne karakterisrike takodje postoje, muzjaci imaju duze i nesto uze terminalne noge za razliku od zenki kod koje su krace i zadebljale. zenke iste duzine kao i muzjaci su dosta deblje, sto je takodje veoma bitna razlika, ali nista od toga ne mora biti tacno. imamo u planu da radimo polni dimorfizam kod cingulate krajem godine, sto ce dati tacnije podatke (mozda ce mi to biti i diplomski).
    Hibernacija postoji kod svih nasih stonoga, ali samo u prirodi. Kod vas u kuci ce im biti uvek odgovarajuca temperatura i nece hibernirati.
    Stgonoga sa zvezdare od 4-5 cm moze biti samo Eupolybotrus transsylvanicus, samo on moze toliko da naraste. Vidi da l ima 15 pari nogu, ako ima i malo je narandzaste boje to je on.

  5. #265
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    http://arachnoboards.com/ab/showthre...36#post1641936

    Значи није обавезна?
    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  6. #266
    Član scolopendra'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    evo nekih slika







    ova predposlednja je za manga, da me prepozna

    u prirodi je obavezna. u zatocenistvu npr. moja cingulata je bila veoma aktivna i tokom zime, dok sam ih na Avali nalazio u novembru (jos je bilo malo sunca), gotovo polumrtve, jedva su se pokretale, a neke Cryptopse sam gotovo brao kao jagode, nisu davali znake zivota. Govorim za nase vrste

  7. #267
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Citat Prvobitno napisao Dahaka Pogledaj post
    http://arachnoboards.com/ab/showthre...36#post1641936

    Значи није обавезна?
    Turgut kaze da nije obavezno osim ako neces da ih razmnozavas...
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  8. #268
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    Nish
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    Citat Prvobitno napisao scolopendra Pogledaj post
    Stgonoga sa zvezdare od 4-5 cm moze biti samo Eupolybotrus transsylvanicus, samo on moze toliko da naraste. Vidi da l ima 15 pari nogu, ako ima i malo je narandzaste boje to je on.
    Da to je to. Naradzasta sa 15 pari, i zadnji par je dosta dugacak.
    Jel znas bilo sta o odrzavanju doticne... Nije jela nista vec minimum 5 dana , i ce mi bude zao ako umre.

    Tenebrije i mrave nece da jede. Jedino da jooj dam neku manju bubasvabu. Trenutno imam lateralise i dubie

  9. #269
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    722

    Thumbs up Odg: Stonoga

    Ево мангових живуљки:




    Живјели: Петар || Петровић Нјегош, Никола Тесла, Јован Дучић, Достојевски, Толстој, Кафка, Гете и Бизмарк

  10. #270
    Član scolopendra'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Stonoga

    to je definitivno Eupolybotrus transsylvanicus. ne znam nista o drzanju, nisam neki terarista. ja sam ih imao jedno vreme i jeli su one debele bele larve. posle sam ih pustio. morace da jede kad tad

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •