Prikaz rezultata 1 do 17 od 17

Tema: terarijum sa glinom

  1. #1
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Evo, obecao sam nekim ljudima da cu zakaciti slikice mojeg novog 'ostvarenja' i evo ga.

    Sad, komentari uvek dobrodosli .





  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Danas si mi pricao o tome... Izgleda fantasticno... Koliko se secam klinackih dana kad sam se sa glinom igrao, da nema ona neki specifican miris ?? I da li je 100% bezbedna za gustere [ili bilo sta drugo]....

    Btw, Koliko ? Sta ? Kako ? Samo si okacio fotke... Daj jos neki info...

  3. #3
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Kad se osusi nema nikakav miris, bar ja nisam primetio, a ovako sveza ima neki miris.
    Prvobitno sam bio zamislio da napravim terarijum od pur pene, peska i treseta, ali pur pena je vrlo nezahvalna sto se oblikovanja tice i sve u svemu kad sam je stavio prvobitno sam hteo da skidam jer je bilo uzas.
    Takodje prevideo sam da je pur pena toplotni izolator tako postoji opasnost da grejac pregori, ali za sad je ok.
    Onda sam kod gileta video sta je on uradio sa glinom i eto ideje. Ja sam dosad za kucice koristio glinu, ali onu obicnu oker boje. Ona puca kad se osusi i to je bila glavna mana, ap sam uzeo od gileta ovu belu vajarsku.
    Mislim da je glina netoksicna, e sad, ###... ne znam sigurno, znam samo da do sad moji gusteri nisu imali problema sa glinenim kucicama.

    Dalje ova obicna glina kosta na kalenic pijaci 50din/kg a ova druga 250.
    Ukoliko bi jos neko pravio nesto slicno preporucujem da se ne koristi pur pena vec da se podloga pravi od ove obicne gline a preko toga kad se dobro osusi i ispuca glina preko toga nanese ova vajarska koja ne puca.


    Ne znam sta bi jos rekao, pitajte.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Najvaznije a mene..

    Koliko ti je gline otislo za te dimenzije terarijuma [btw, koje su ?] ??


  5. #5
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Negde malo vise od pola kile ove bele, recimo oko 700gr, ali ja sam stavljao samo povrsinski sloj preko pur pene.
    Trebalo bi u drugi ter. da stavim samo ovu obicnu pa vam javljam koliko ode sveukupno sa sve podlogom. Mislim da ce da bude oko 3kg .
    Dimenzije terarijuma su 40*30*25 š*d*v.

  6. #6

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Dobro izgleda! Sad me zanima za koje je to guštere rađeno(sorry ako sam previdio da si napisao za koje..) I još me zanima što će još os dekoracije unutra ići? Kako ćeš čistiti fekalije. Mislim da bi tu moglo biti problem sa fekalijama. Glina će polako upijati vlagu iz fekalija i stoga bi moglo doći do neželjenih mirisa.

    Što se tiće pur pjene... ona se našprica planski i ostavi da raste i da se stvrdne. Kad se stvrdne onda se obliku po želji sa skalperom.

    ..i da skoro zaboravio... prije nego što se pjena ovako direkno našprica bilo bi zgodno ili ljepše da si na bočne strane navukao crni silikon. Pa kad se on osuši ubaciti pjenu, nakon sušenja i oblikovanja pjene višak crnog silikona se odstrani sa žiletom......nego da Vam u buduće bude lakše.. evo link..

    http://www.blackjungle.com/gallery/talltank/page1.html

    ..ovo je po meni jedan od najačih vivarijuma ikad složen!

    Nadam se da sam bar malo pomogao.....
    Zagreb<br />http://free-zg.t-com.hr/skorpac/&nbsp; <br />www.uljez.hr

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Super izgleda, kao da nije bela. Ti si prvo naspricao pur pene i onda stavio grejac i preko toga svega kada se osusilo glinu? Da li se to nekako moze ukloniti ako slucajno treba za nesto drugo ili ako se treba grejac vaditi?

  8. #8

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    sta su i ovi useci na terarijumu sa prednje strane :?:
    ne kapiram .. lajsnice za vratanca ?

  9. #9
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Ovo je test verzija i svestan sam da mnoge stvari ne stimaju.
    Da krenem redom:

    @Sale
    Za leoparda, muzjaka. Vidim da ima peska u izmetu jer je bio na pesku, a i apetit mu se popravlja . Od dekoracije cinija za vodu i skloniste. Sto se tice fekalija - u pravu si, ali trenutno je u test fazi jedan trik . Dakle pokupio sam stara govanca i stavio ih u ugao gde je jedno udubljenje. Ispod govanaca je pesak, i sad cekam da vidim gde ce sledece da se iskaki. Tako da kad se napuni samo izbacis govanca i eventualno zamenis pesak . bacicu jos neke fotke da vidite kako izgleda.
    znam za oblikovanje ali ipak nije to to. Pur pena je izolator i to je po meni glavna mana pored oblikovanja. Ja sam pre presvlacenja oblikovao pur penu sa sklapelom i nije bilo lako, tj. ima tu posla.
    To za crni silikon sam vec video kao i link koji si naveo, ali mrzelo me da idem da kupujem tako nesto a i iz moje police je vidljiva samo prednja strana, tako da samo nju treba da zamaskiram, ali sigurno za sledeci put kupujem taj silikon, imam jos dva terarijuma da transformisem .

    @kimo
    Grejac sam stavio na pocetku na dno pre pur pene.
    Moze se vaditi ali je #####ano skidati pur penu, ima tu dosta struganja. Posle dva dana susenja kada sam ja uzeo da je oblikujem i dalje je izlazila neka lepljiva masa (iako sam pre upotrebe dobro promuckao) koja mi je tako s***la ruke da i do danas jos nisam skinuo sa prstiju, ali teoretski izvodljivo je skidanje. Samo ponavljam pur pena je izolator pa mi je crevo oko grejaca vec promenilo 'formu' tj. malko se preprzilo :d , drugim recima grejac vise nije 'mobilan'.

    @zarko
    Da, lajsnice za vrata. Eksperimentisem . Mislim radi, e sad nekome se mozda ne svidja .

  10. #10
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    To je ono sto sam ti pricao za pesak, nije mu problem da on to proguta i izbaci, nego je problem sto se on zasiti od peska i onda jede manje i vremenom bi oslabio i uginuo verovatno. Ali onda ce on jesti taj pesak iz udubljenja ako mu se jede, mada necce sigurno koliko bi da je cela podloga pesak...isprobaj pa javi. Oni inace traze neki prazan deo terarijuma za wc, ali ako ga izvaras i postavis tu mozda uspe

  11. #11
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Citat Prvobitno napisao kimo
    To je ono sto sam ti pricao za pesak, nije mu problem da on to proguta i izbaci, nego je problem sto se on zasiti od peska i onda jede manje i vremenom bi oslabio i uginuo verovatno. Ali onda ce on jesti taj pesak iz udubljenja ako mu se jede, mada necce sigurno koliko bi da je cela podloga pesak...isprobaj pa javi. Oni inace traze neki prazan deo terarijuma za wc, ali ako ga izvaras i postavis tu mozda uspe
    Ma ne bi bre uginuo, toliko ljudi drzi gekone na pesku...
    Mada ja nisam primetio da bas jede pesak. Mislim da ga proguta onako dok lovi, slucajno.

    Pazi jednom mi je uspelo to sa govancetom kada sam im cistio terarijum kompletno, mada sam im posle namestio isti raspored, ko zna da li ta prica stvarno drzi vodu. Videcemo.

  12. #12
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Ma kazem mogao bi da ugine posle odredjenog vremena, jer bi mnogo oslabio, na primer: ovaj moj je jeo 5-6 tenebrija po obroku i od kada je stavljen na pesak on je jeo 2-3 znaci upola manje i cak redje, a u izmetu je bila vidna kolicina peska. Drze ljudi, ali verovatno kada su stariji onda im manje smeta, videcemo...

  13. #13

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    moj muzijak jede jednom u 5-8 dana i to par cvrcaka i super je sve zavisi koliko je star da li se pari ,kao se do tad ponasao itd 10000 stvarti tako da je NAJBITNIJE, ALI PONAVLJAM NAJBITNIJE DA SE KONSTANTNO PRATI JEDINKA. i to je najbolji nacin da se vidi da li je nesto ko ili nije

  14. #14
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Tako je, ali ti kazem o cemu se radi, vidi se mnogo peska u izmetu, i osloabio je apetit,ali ne na 2-3 hranjenja nego na 6-7 tj. skoro mesec dana, a sada kada je na papiru jede kao azdaja. Moje misljenje je da moze na pesak , ali kada poraste do odredjene velicine. Sta ti Zarko mislis o glini da li moze biti stetna za gustere?

  15. #15

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    ova koju koriste za cupove i druge zebancije sigurno ne skodi jer samo ispecena pa se u nju stavlj hrana tako da ne moze da skodi a za ovu vajarsku nisam na to js naiso tako da se nisam ni raspitivao.. ja sam tu i tamo eksperimentisao sa glinom ali zametno je jer puca a nemogu da nabavim ovu belu mada mi se jako svidja

  16. #16
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    Sto se tice one cake sa 'postavljanjem' govanceta, za sad radi. Znaci postave se govanca u zeljeni ugao i on tamo nastavlja da vrsi nuzdu.
    Mada nije bas hirurski precizno ali na istom mestu je .

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno terarijum sa glinom

    pa da ja kazem nesto.
    sto se tice ove bele gline,nije stetna jer se pravi uglavnom za decu jer nemora da se pece i ako je dete proguta nista se nece desiti,imaje u dve,tri varijacije(boja peska kao na slici i malo crvenkasta).
    probacu da nabacim fotke o kojim je miljan pricao za njegovu inspiraciju.
    menije za terarijum trebalo oko jedan ipo dan
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •