Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: prskanje terarijuma

  1. #1

    Uobičajeno prskanje terarijuma

    ono sto sam uspeo dapročitam nanetu jeste da tarntzle vole vlagu od 65-85%, u zavisnosti od vrste. ono što mene zanima jeste kako meriti vlagu i da li vi to uopšte radite ili samo odokativnom metodom. predpostavljam da postoji aparat za merenje vlage pa me zanima da li je skup i neophodan

  2. #2
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno prskanje terarijuma

    Što se tiče vlažnosti vazduha koju tarantule zahtevaju, to sve zavisi od vrste do vrste.

    Mislim da kod nas nema da se kupi nekih posebnih aparata za tu svrhu, ali oni inače postoje i u svetu su jeftini oni koji se koriste u teraristici.

    Ne moraš koristiti te aparate uopšte, nego ti odokativno prskaj pauku, otprilike da bude oko posude sa vodom vlažna zemlja i to je to. Kog pauka imaš?

  3. #3

    Uobičajeno prskanje terarijuma

    imao sam u ponudi aparate koji mere vlaznost u 0.01 i temp u istim tim decimalama ali niko nije bilo raspolozen da sebi priusti tako nesto tako da ja vise nemam .. inace jedan koristim vec 5 godina i fenomenalno me sluzi ...
    inace sad odprilke odredjujem

  4. #4
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno prskanje terarijuma

    Vlaga se meri hidrometrom (ili tako nekako) i ja ga nisam nasla - bar ne u Beogradu. Mislim da ti je vazniji termometar, temperatura ne sme pasti ispod 20C, to ti je ono bas donja granica, a sto se tice vlage: odokativno prskaj kako ti je rekao Kimo. Ako preteras pauk ce ti se pribliziti otvorima za vazduh pa mozes i tako da procenis..

  5. #5

    Uobičajeno prskanje terarijuma

    Vlaga se mjeri Hygrometerom, postoje digitalni i analogni. Analogni su puno jeftiniji od digitalnih. Ima i kobinacija higro/termo - meter, isto analogna i digitalna verzija. Kombinacije i digitalizam uvjeetuju i cijenu.... na zalost....
    Zagreb<br />http://free-zg.t-com.hr/skorpac/&nbsp; <br />www.uljez.hr

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •