Prikaz rezultata 1 do 19 od 19

Tema: ishrana

  1. #1

    Uobičajeno ishrana

    Zeleo bih da saznam nekako:::
    Kad ja ubacim cvrcka u terarijum kako ja da znam da li hoce da ga jede ili nece i kad ce da krene na njega??
    :? :?
    Hvala

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Re: ishrana

    Citat Prvobitno napisao Jovan Rakic
    Zeleo bih da saznam nekako:::
    Kad ja ubacim cvrcka u terarijum kako ja da znam da li hoce da ga jede ili nece i kad ce da krene na njega??
    :? :?
    Hvala
    Pa verovatno je gladna ako je nisi hranio neko vreme... U svakom slucaju kad oseti cvrchka, krenuce na njega... Neznam da li ti je ovo dovoljno, ali ja nazalost ne razumem tvoj problem...

  3. #3
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno ishrana

    Pa kako ne pojede nego samo krene na njega pa odustane verovatno joj je vreme da se presvlaci (ili si je prethodno cackao). Inace kad ubacis blizu nje obicno ga odmah zgrabi.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  4. #4

    Uobičajeno ishrana

    reko sam ti kad smo se culi pusti cvrcka 15 min ako ga ne pojede izvadi pa ponudi za 3 dana ako ga i td ne pojhede ponudi ga za 15 dana pa ako nmi tad onda sigurno je u procesu presvlacenja a sot s tice b albopilosa 100% je u procesu jer kad sma ti je poslao nije jela tako da nema drugen ego cekaj i odrzavaj vlaznost i srecno...
    nadam se da ti se svidja i sad ce da bude jos bolja
    pozdrav

  5. #5

    Uobičajeno ishrana

    Hvala Zarko!! i vama ostalima

  6. #6

    Uobičajeno ishrana

    ali vec kao sam ti rekao on se presvukao a ja kad sam ubacio cvrcka on nista ni da mrdne kamoli da ga napadne!!?
    i jos jedna stvar zasto je neki put toliko agresivan da kad ga pipnem on tako brzo i agresivno se pomeri a neki put mozes da ga okreces(lupam) i nece nista??
    hvala! I evo opet se ne mrda ja sam sad ubacio maloga i nista i da se okrene! da li ja da je malo usmerim(pincetom) ili da ih ostavim da razgovaraju!!? :wink:

  7. #7
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno ishrana

    A koliko je proslo od kako se presvukla?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  8. #8

    Uobičajeno ishrana

    Pa bar 15 dana I nece evo vec mu unutra stoji cvrcak 4 sata i ja ka d sam sad pokusao da ga isvadim njega sam dodirnuio(naravno pincetom) i on je za sekundu se sjurio iz terarijuma, vristao sam na sve strane jedva sam ga naterao da se vrati, Uzasss :?

  9. #9
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno ishrana


    Pa neznam koliko je velika? Ja nemam problema sto se tice ne jedenja, jedina tarantula koja nece uvek da jede predamnom je n. chromatuc (ili l. cristata) ali to sam prepisivao tome sto je jako mala oko 1 - 1.5 cm pa dok otvaram posudu u kojoj je drzim verovatno se uplasi. Inace sve ostale kako ubacim pored nje tako odma zgrabi.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  10. #10

    Uobičajeno ishrana

    mrzi me da citam tekstoveo stale al kad rece nejedenje pulherrimmaclaasi nece da jede po 2 meseca... mozda izflesirala neso, ne sekira me ali mi ide na zivac jer jeli ne raste

  11. #11
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno ishrana

    Znas sta bi moglo da bude, mozda se jos nije prilagodila na novo okruzenje. Znam da kada zamenim treset obicno nece da bude na zemlji neko verme. Mada ako se presvukla kod njega to ne bi trebalo da je problem. Nemoj samo da je cackas neko verme pa onda probaj i ne moj preterano da vlazis terarijum, nece uginuti od gladi to je sigurno. Cak (evo jedne zanimljivosti) ako ne hranite tarantulu neko vreme pocece da jede sebe, mislim ono otcupa svoju nogi i pojede. To je bilo neko testiranje i ne znam tacno ali mislim da je izdrzala godinu i nesto dana samo na vodi.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  12. #12

    Uobičajeno ishrana

    Hvala Ali gledaj sad otisao sam na trening i nisam smeo da otvorim onaj poklopac posle iskakanja ove tarantule( ja se najvise na svetu plasim pauka) i cvrcak je ostao i po drugi put mi se desava da ga vise nema?

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno ishrana

    Citat Prvobitno napisao Jovan Rakic
    Hvala Ali gledaj sad otisao sam na trening i nisam smeo da otvorim onaj poklopac posle iskakanja ove tarantule( ja se najvise na svetu plasim pauka) i cvrcak je ostao i po drugi put mi se desava da ga vise nema?
    Cekaj...

    Bojis se paukova najvise na svetu, a kupio si tarantulu...

    Nesto mi tu i ne stima bas najbolje... :?

  14. #14

    Uobičajeno ishrana

    Zato sot ih se plasim zato ih i cuvam i postujem! :wink: Zezov

  15. #15

    Uobičajeno ishrana

    ma pazi ona je vec godinu dana u ter i nista nije menjano ma bice ok ... fala za tesenje znaci mi hahahaah
    cujemo se[/quote]

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno ishrana

    Pa bar 15 dana I nece evo vec mu unutra stoji cvrcak 4 sata i ja ka d sam sad pokusao da ga isvadim njega sam dodirnuio(naravno pincetom) i on je za sekundu se sjurio iz terarijuma, vristao sam na sve strane jedva sam ga naterao da se vrati, Uzasss Confused
    Nisam shvatio o kojoj tarantuli je rec?
    Cime se hrane tarantule oko 2cm?
    ! High Voltage !

  17. #17
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno ishrana

    Pa hrane se plenom srazmernom njihovoj veličini, znači pauk od 2 cm bi se hranio tenebrijom od 1cm otprilike, zavisi koliko je proždrljiv, neki bi pojeli i veći plen od sebe...konkretno koja vrsta?

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno ishrana

    Ma samo pitam ovako informativno.Ja imam Brachypelmu albopilosum koja ima 8-9cm,pa me je interesovalo za te manje cime se hrane,ne mogu cvrckom koji je veci od nje,pojesce cvrcak nju...
    ! High Voltage !

  19. #19
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno ishrana

    Neće cvrčak pojesti tarantulu ako ga oni ne napadne u roku od par minuta onda ga izvadiš. Ja nikada ne ostavljam hranu sa paukom.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •