Strana 15 od 17 PrvaPrva ... 51314151617 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 281 do 300 od 324

Tema: Tenebrio molitor

  1. #281

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Mislim da nije potrebno duže od par dana,možda nedelju dana ,ma da sve je okvirno

  2. #282
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Da osvezim malo temu nekim informacijama za koje mislim da su interesantne.

    Sredinom januara sam nabavio nekih 50 (mozda i manje) tenebrija u stadijumu larve.Bile su razlicitih velicina- od veoma malih do onih koje su se posle par nedelja pretvorile u lutke.Zivele su u stocnom brasnu i jele sargarepu na nekoj blago povisenoj sobnoj temperaturi (stavio sam kutiju na risiver od tv-a).

    I, evo, danas imam pristojnu koloniju kojom mogu da hranim nekoliko tarantula. Pricam ovo da bih dao pocetnicima do znanja da je moguce da se sa malim brojem tenebrija, i to samo larvi-bez buba i lutaka, moze razviti solidna kolonija kojom mozemo da hranimo nase ljubimce.

  3. #283
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    mitrovica
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    citanjem raznih informacija, interesovalo me da li crvi [tj. bube trenutno] piju vodu, stavio sam u nekom poklopcu malo vode i poklopac stavio u plasticnu kutiju gde pokusavam napraviti koloniju, i danas sam primetio jednu buvu kako pije vodu, pokusao i da slikam "dogadjaj, ali jos ne znam da li je slika bila uspesna. znaci moze im se stavljati po malo vode, makar bubvama, za crvice jos nisam video "dokaz".

  4. #284
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Ne znam da li je uopste pametno stavljati vodu, ali znam da je apsolutno nepotrebno. Stavljaj im sargarepu, jabuku...Odatle ce uzimati svu vlaznost koja im je potrebna.A ako je kutija u kojoj drzis bube poveca onda mozes s vremena na vreme da naprskas malo onu krpu sto pokriva...Pazi na vlagu i ventilaciju kako ne bi doslo do budjanja.

  5. #285
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    voda ne treba, vlagu uzimaju iz voca / povrca... alsolutno ne voda...
    ranije sam kvasio krpu ali duze vreme cak ni krpu nemam a imam ih na 10ina hiljada...

  6. #286
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    eeee evo iz lutaka su mi nastale bube, e sad da vas pitam, da li i te bube drzim u brasnu (u toj istoj posudi) ili treba da se izdvoje? Pozdrav

  7. #287
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Ma ostavi ih slobodno sve na gomili.Ja sam tako radio i nista im nije bilo.

  8. #288
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Samo mi pojasnite, kada ubacim vocku medju bube (parce jabuke) da li ostaje vecno tu, ili se menja na svakih par dana da se ne ubudja?

  9. #289
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Vadi ostatke svakih 5 dana i mirna ti je glava.preporucujem sargarepu umesto jabuke.Na vise mesta sam procitao da uz pomoc sargarepe bube zive duze.

  10. #290
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    pa koliko treba vremena da se izglegu crvici?

  11. #291
    Ljubitelj egzotičnih životinja Jazzman'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Vienna
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Pogledaj moj post od 12.04.2012. na ovoj je strani.Mozda ces uz malo racunanja uspeti da dobijes od prilike tacan podatak.

  12. #292
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    mitrovica
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Citat Prvobitno napisao Jazzman Pogledaj post
    Ne znam da li je uopste pametno stavljati vodu, ali znam da je apsolutno nepotrebno. Stavljaj im sargarepu, jabuku...Odatle ce uzimati svu vlaznost koja im je potrebna.A ako je kutija u kojoj drzis bube poveca onda mozes s vremena na vreme da naprskas malo onu krpu sto pokriva...Pazi na vlagu i ventilaciju kako ne bi doslo do budjanja.
    imam stari kuhinjski sto, i u njemu sam stavio plasitcnu kutiju, dimenzije 50x35x25, one plasticne koje drzimo po balkonima i sl. i unutra termostat podesen na 30 stepeni, posto nije hermeticki zatvoren, valjda vazduh cirkulise dovoljno. listove spanaca ili parce krompira/jabuke menjam svaki dan, crvi su se pretvorili u bube, ali za sada [vec 10-tak dana] jos nema mladih crva. jedino sto je debljina podloge [brasno, koncetratza pilice, kukuruzno brasno, mrvice] oko 2-3 cm. ne veca.bas cu pokusati slikati, mozda napravim i klip i postavicu ovde ili na youtube

  13. #293
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Razmisljam o tome da se malo ozbiljnije posvetim proizvodnji tenebria.
    Koliko bih trziste mogao da ocekujem sa obzirom na to da pored nasih ljubimaca
    crvice konzumiraju i ptice i veverice?
    U planu je "mini fabrika" koja trazi dosta ulaganja i zanima me da li bi to bilo isplativo.
    Cenim da bi nasim ljudima bilo dosta pristupacnije da uzimaju od mene hranu
    ako bih mogao da ponudim konkurentnu cenu.
    Ozbiljan uzgoj zahteva prostoriju sa temperaturom oko 20 stepeni a zima ume i zesce da se naostri
    pa bi to trebalo i zagrejati.
    Kada bih imao blizu toplovod pa da se "bocnem" na njega "na divljaka" kao pola Beograda...
    Da li neko zna koja je cena kilograma crva u recimo madjarskoj?
    Ranije sam merio i dosao do podatka da 100 odraslih crvica tezi oko 12-13 grama a samim tim
    u kilogramu moze da bude oko 9000 komada.
    Cuo sam da ih prodaju i na 1/2 litre i 1 litar.

  14. #294
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    mitrovica
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    imam jedno pitanje za iskusnije "uzgajivace", imam crvice [tenebrio molitor] koje pokusavam uzgajati za prodaju, i za sada se dobro mnoze, jos neka nedelja i bice i na desetina hiljada, a pitanje je, pored "obicnih" crva, primecujem neke sa malo jacom kafenom bojom, koji su mnogo brzi, gmizu ko ludi kada ih uzmem u ruku, a po isgledu su isti kao ostali, razlika je kao sto rekoh u boji, i veci su za par milimetara. zna li iko sta je u [pitanju. hvala.

  15. #295
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Da nisu mozda fobasi? Uslikaj ih i okaci sliku posto se samo po ovom opisu tesko moze ista zakljuciti.

  16. #296
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Ne mora da znaci da je druga vrsta.
    Jednostavno su malo veci i tamniji.
    Imao sam i ja primerke skoro za 1cm duze od proseka.
    Bude to ogromna lutka.

  17. #297
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    mitrovica
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Citat Prvobitno napisao marko_pa Pogledaj post
    Ne mora da znaci da je druga vrsta.
    Jednostavno su malo veci i tamniji.
    Imao sam i ja primerke skoro za 1cm duze od proseka.
    Bude to ogromna lutka.
    sasvim je moguce da su ista vrsta, mene i ne cudi sto su malo veci, cak ni to sto su im pruge tamnije boje, mene je najvise zacudila njihova pokretljivost koja je mnogo veca od "obicnih" crva. slikat cu i postaviti da ih vidite, ali za koji dan. hvala na odgovoru

  18. #298
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    mitrovica
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Da nisu mozda fobasi? Uslikaj ih i okaci sliku posto se samo po ovom opisu tesko moze ista zakljuciti.
    upravo to. ja sam imao 4-5 fobasa, ali posto mi je neko rekao da su malo za neko leglo, ja sam prestao misliti o njima. ali to je to.

  19. #299
    Novajlija
    Datum registracije
    Apr 2012
    Lokacija
    mitrovica
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Citat Prvobitno napisao miljance Pogledaj post
    ....................
    .....................

    E da - debljina po meni ne mora da bude fiksne debljine (na raznim sajtovima preporucuju da debljina bude bas 4cm ili sl.). To zavisi od toga koliko se crve proizvede u koloniji. Ako ih bude previse podloga odmah posivi od njihove 'kake' i nedugo zatim valjaju se u sopstvenim govnima U tvom slucaju s obzirom da je u pitanju 30-ak buba siguran sam da je debljina ok i da se nece 'prenamnoziti' crvici.

    Javi se da doniram jos nesto bubica ako hoces .
    sta se radi u tom slucaju? kako zameniti sve to cistom hranom? mislim unutra su i mali skoro nevidljivi brasnari.

  20. #300
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2013
    Lokacija
    Nis
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Mod edit:
    Svi postovi u kojima postoji potražnja ili ponuda idu ISKLJUČIVO u male oglase. Molimo pročitajte pravila foruma pre postovanja ili bar obaveštenja na vrhu svakog foruma. Detaljnije objašnjenje.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •