Strana 16 od 17 PrvaPrva ... 614151617 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 301 do 320 od 324

Tema: Tenebrio molitor

  1. #301
    Član Oktagon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Dark cave
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Jel neko moze da mi objasni zasto su moje tenebrije crne-tamnije boje. Da li je mozda zbog ishrane. Kao podlogu koristim trice, stavljam im za vlagu povrce koje se nadje paprika, krompir... Da li mozda postoji neka podvrsta tenebrija koja je tamnija? Brzo se razmnozavaju, jedu cak i papir. Ako treba stavicu sliku.

  2. #302
    Novajlija Tarantulas'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2014
    Lokacija
    Nis
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Najbolje da stavis pa da vidimo.

  3. #303
    Član Oktagon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Dark cave
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Nasao sam sinoc o cemu se radi. U pitanju je Tenebrio obscurus. Potpuno su isti kao Tenebrio molitor samo se razlikuju po boji i mnogo su zivahnije. U Americi ih zovu minimealworms mada neznam zasto jer su iste velicine kao obicni brasnari.
    Ovde se vidi ta glavna razlika
    Nisam ni znao da ustvari nemam Tenebrio molitor nego nesto drugo

  4. #304
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Nisu iste veličine Ja imam neku manju količinu i rastu otprilike do 1,5 cm dužine dok su tenebrije dugačke oko 3 cm. Možda imaš nešto treće a možda su obične tenebrije samo malo tamnije, mislim da boja može da im varira u određenim granicama od crne ka žutoj.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #305
    Član Oktagon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Dark cave
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Ove sto ja imam su 3cm kad su u punoj velicini.
    Nazalost nema nista na nasem jeziku o ovoj (podvrsti) tenebrija.
    Tenebrio obscurus F.

    Classification

    Secondary pest: Grain feeder
    Order: Coleoptera
    Family: Tenebrionidae
    Acronym: TOB
    Description

    • Adults are similar in appearance to the yellow mealworm, but are often lighter brown in colour.
    • Adults are long (12 to 18 mm).
    • Dark mealworms may be distinguished from the yellow mealworm by the presence of more dense punctures on the head and pronotum than are present on the yellow mealworm.
    • Larvae are cylindrical and move readily through the commodity.
    • Larvae are initially white, but darken as they mature and reach a length of 25 to 30 mm.


  6. #306
    Član Oktagon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Dark cave
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    A imao sam i ja jos manje tenebrije cije su larve bile 3mm njima sam hranio male tarantule. Postoji puno podvrsta.

  7. #307
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    A jel imaš odraslih buba? Moje bube te sitne vrste su veličine manje od 1 cm i drugačije su po izgledu od običnih tenebrija, sjajnije su i braonkaste boje.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  8. #308
    Član Oktagon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Dark cave
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Imam bube one su isto braon samo sto su vece oko 1,8 do 2 cm duzine.

  9. #309
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Izgleda da se nismo sporazumeli, sad baš gledam na netu i to što ja imam je najverovatnije
    Alphitobius diaperinus.
    Nisam do sada pokušao da nađem latinski naziv, već sam ih samo zvao mini tenebrije.
    Evo jedne slike što sam sinoć napravio gde se vide larva u punoj veličini i odrastao stupanj Alphitobius diaperinus i pored njih odrasli stupanj Tenebrio molitor.

    Poslednji izmenio hey-ho; 28.08.14. u 21:45.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #310
    Član Oktagon'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2013
    Lokacija
    Dark cave
    Postova
    16

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    A jel bi mogao da napises svoje iskustvo sa Alphitobius diaperinus (bufalo crvima)? Neznam da li bi bilo potrebno otvaranje nove teme...

  11. #311
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Ne treba zasebna tema, mislim da nema nešto puno da se priča o njima. Nisam čak ni siguran gde ih možeš naći u ponudi, ja sam ih dobio zajedno sa nekim drugim insektima tj bilo je u kutiji i 20-ak ovih buba pa sam ih odvojio i eto tako već 2-3 godine održavam malu koloniju. U mekinjama su i povremeno im dajem granule za mačke i ćurke a kao izvor vode razno voće i povrće, kao što se daje i tenebrijama.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  12. #312
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    uzeo sam nesto malo larvi za prehranu, pa me zanima cime da ih hranim i kako da ih odrzavam ?

  13. #313
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Držiš ih u mekinjama i na svakih par dana ubaciš malko voća ili povrća.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  14. #314

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Ja da pitam.. Uzela sam oko 600 crva i stavila sam ih u kutiji sve kako sto sam procitala.. i imam oko 10 lutke sto sam ih odvoila ali nekoliko od njih oko 4-5 mi se isusile i pocrnile... ocigledno da su mrtve a ovi sto su jos zive kad ih pipnem mrdaju.. sta gresim i koliko vremena treba da stanu bube?? oni sto su prve presle u lutke mozda je oko 10 dana ako ne i vishe..

  15. #315
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Normalno je da se neke lutke osuše a inače nije potrebno da ih odvajaš, neće ih crvi grickati. Odvajaju se samo lutke fobasa a tenebrije možeš držati zajedno sve uzraste. Nisam nikad pratio koliko treba nekim lutkama da se pretvore u bubu ali recimo 20-ak dana.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  16. #316

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Eto konecno imam 2 bube bas sam se poraduvala, znaci nista loso ne radim ali bube mi nisu bash zive ne se dvize mnogo, tuku onako, samo mrdaju da znam deka su zive.. je l' to normalno posto su sad postale bube?

  17. #317
    Novajlija
    Datum registracije
    Mar 2015
    Lokacija
    Uzice
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Upravo sam sad video, na zidovima kutice gde mi je kolonija tenebrija, da je se pojavilo 200-300 malih belih bubica koje gamizu tuda... Slikao bih ali se ne vidi slici nista... Moze li neko da mi kaze sta je to.

  18. #318
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Grinje. Prevelika ti je vlaga kod tenebrija. Ne znam u kakvoj ih kutiji držiš, uglavnom najbolje da je otvorena sa gornje strane. Grinja se možeš rešiti isušivanjem kutije tako što ćeš iznad nje staviti stonu lampu i držati tako 2-3 dana dok se skroz ne osuši.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  19. #319
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Evo da pitam i ja nesto, a vezano za ishranu tenebrija. Naime u brasnu koje sam im stavio, napravio sam mix od integralnog, kukuruznog i brasna za crni hleb, primetio sam da ima malih crnih buba duzine oko 3-4 mm a jako tankih, mozda pola milimetra. Mislim da je u pitanju zizak ili nesto slicno. Pitanje je steti li to crvima ili tarantulama ako dodje do njih jer mi je sve na istoj polici, i crvi i tarantula, tj. obe Parahybane.

  20. #320
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tenebrio molitor

    Rekao bih da ne. I ja ih imam u kutiji sa ovim mini crvićima što sam gore postavio sliku.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •