Strana 2 od 17 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 323

Tema: Tenebrio molitor

  1. #21
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Pa da, sve ide kako i treba da ide, jedino je problem ako više nemaš šta da daješ svojim ljubimcima!

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja jana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    174

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    mene je krenulo sa kolonijom poodavno, ali su u međuvremenu dotični jasno pokazali neinteres, te mi je kolonija eto tako.. imam je.. širi se..
    kako objasniti gekonima da njihov meni podrazumeva i crviće.. pogotovo je frka kada požderu sve velike švabe, ove najmanje ne mogu ni da uhvatim..

  3. #23
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Citat Prvobitno napisao Brock_Samson
    imam manji problem sa kolonijom tenebrija.. kupio sam oko 200-250 crva i oko 50 buba i sve je u pochetku ishlo kako treba ali u poslednje vreme mi se pojavilo mnogo lutaka i crvi se u velikoj meri pretvaraju u bube a crvi su polu umrtvljeni.. redovno im vlazim podlogu i krpu koja se nalazi od gore a podloga su mekinje.. povremeno ima bacam voce i ostatke hrane shto uredno pojedu svaki put.. sve u svemu deluje mi kao da ce se svi crvi pretvoriti u bube a to ne valja je l'?
    Ne treba vlaga tenebrijama...one ne zahtevaju uopšte višlju vlagu nego ova koju mi imamo "u vazduhu", tako da nemoj da im prskaš i kvasiš krpu jer će se pojaviti grinje i upropastiće ti koloniju...samo davaj svakih 2-3 dana malo voća ili povrća, to je dovoljno...

    Drži ih na 25 stepeni minimum da se fino razmnožavaju...ispod se umrtve i mnogo sporije ide, a inače ako hoćeš maksimum stavi na 30 stepeni...

  4. #24

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    ja ih drzim na sobnoj temp...sto je sad malo...na 5 dana pokvasim krpu radi buba ....a povrce i voce na 3-4 dana....

    sve ti ide kako treba...

  5. #25

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    ja sam poceo sa kolonijom i cini mi se da mi dobro ide larvi bas nema mnogo ali vidim da se to ne odnosi na crvice. cinimi se da bube polazu jaja u vatu za vlagu jel im smeta ako stoje direktno ispod neonke

  6. #26

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Evo postavicu pitanje ovdje,naime ako naprimjer imam 300 tenebrija znaci netrebaju mi bube nego nakon nekoliko nedelja tenebrije postaju bube a bube se razmnozavaju,i dobijam opet tenebrije jel tako,malo me to zbunjuje.Znaci ako imam 300 tenebrija za nekoliko nedelja cu imati toliko buba jer ce se tenbrije pretvoriti u bube
    Extreme_Tech

  7. #27
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Pa zavisi koliko su matore . Tenebrije se pretvaraju u lutke posle 3-6 meseci života (zavisi koliko brzo rastu). Posle toga još 2 nedelje u stadijumu lutke i tek onda ide buba i razmnožavanje.
    Potpis u pripremi!

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Vidim da tema nije bas od skora , ali me zanima koliko vremena je potrebno od momenta pojave adulta do pojave prvih mladih crvica?
    Naime imam vec oko stotinak zrelih insekata pa me zanima kada ce se pojaviti mladi
    Unapred hvala

  9. #29
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Ako se dobro sećam za nekih 20-30 dana možeš naći male crviće, pod uslovom da se potrudiš da ih nađeš, zato šti su veoma sitni. Jaja možeš videti zalepljena za dno posude.

    Samo opuštenu, uskoro ćeš ih imati hiljadu
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  10. #30
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Posto mi je izgleda uspela koloniija zanima me sada koliko je vremena potrebno da male tenebrije narastu do konzumne velicine?

  11. #31
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    ja svakih 3-4 dana mojih tenebrija dajem voce, ali nikad to nisu pojeli, uvek se voce ubugja, poce da smrdi i bacim to. dali tenebrijama smeta da ih drzim oko 50cm od 100W sijalice radi temperaturu, jer u sobi mi je prosecno oko 22 stepeni. pre nekoliko dana poceli su da se pojavljaju lutke, pa sam ih odelio u drugu posudu. dali kad budu bube treba da ih vratim u staru posudu, jer tamo imam crve ili da bube ubacim u neku novu posudu?
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  12. #32
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    znash kako morash da vidish koliko hrane pojede jedna kolonija ... to jest ubacish pola krishe jabuke npr .. ako odma smazu sve odsa sledeci put ubacish pola i jednu cetvrtinu ... itd .. da nadjesh pravu meru koliko trebada da se ubaci .. jel ako ti ubacish dosta i to ne pojedu normalno da ce ubudjati ...


    ja lutke sam jedno vreme prebacivao .. ali kada poraste kolinoja posle me mrzi jer ima bash dosta ...
    tako da za pocetak same kolonije (to jest kada bocinjesh odvajaj ) cim bude dosta buba (100-200) onda nema potrebe ..

  13. #33
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Imas sve lepo objasnjeno samo je potrebno da procitas od pocetka , sijalica ti je visak jer je niko ne koristi za grejanje a ako je hladno napravi grejac i sa njim odrzavaj temperaturu, a sto se tice odvajanja nema potrebe ni za tim jer se sve i crvi i lutke i bube drze u jednoj posudi sto u sustini i jeste kolonija, eventualno mozes odvojiti lutke da ih bube nebi jele u nedostatku vlage pa kad iz nje izadje zrela buba prebacis je ponovo u koloniju a voce koje dajes menjaj na par dana ne dozvoli da se ubudja dovoljno je manji krompir podeliti na pola i ubaciti cisto da odrzava vlagu i nemoj im trpati puno pa nece budjati




    Posto mi je izgleda uspela koloniija zanima me sada koliko je vremena potrebno da male tenebrije narastu do konzumne velicine?

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Oko mesec dana otprilike treba
    1.0.0-C.calyptratus

  15. #35
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    ma ne trpam ja voce, stavljam stvarno malo, ali ipak nikad nisam video njih pokraj voce i ono ostaje kakvo sto sam ubacio, niko ga ne pipa. posle nekoliko dana se ubudja, neznam zasto ne jedu.
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  16. #36
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    shta ubacujesh od voca ?
    koliko buba imash ?

  17. #37
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    od voca dajem jabuku i krompir, a jos uvek nemam bube, imam crve i oko 15 lutke
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  18. #38
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    jedno pitanje plasim se ako stavim prskane jabuke crvima, a pre toga je operem oce li se crvi otrovati i crci?

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    ja mojim tenebrijama stavljam i prskane i neprskane i sve shto mi ostane od voca i povrca i shto nema ko da pojede..i hvala bogu kote se ko lude...naravno sve prvo operem i to je to...kontam da je svaka jabuka koju kupish u radnji prskana..

  20. #40
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    i ja dajem mojim tenebrijama prskane jabuke, ali im ljupim koru da se ne bi otrovali
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •