Strana 3 od 17 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 323

Tema: Tenebrio molitor

  1. #41
    Član svemirac50'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Republika Srpska, Banja Luka
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Ja samo dobro operem voce i povrce prije nego im dam i nisam imao nikakvih problema. Do sada su mi se sve pretvorile u bube i stalno su jedna na drugoj

  2. #42
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Bitni je da dobro ispereš to voće ili povrće što im daješ i ne bi trebalo biti problema. Moje tenebrije do sada nisu ni jednom pojele koru od jabuke , tako da ne moraš skidati ljusku. Iseci im komad i daj. Najbolje je seći u tenke kriškice.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  3. #43
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    ja secem u kolutove tanke .. poshto imam kako da kazem meru u glavi ... i super su mi uspele tenebrije (to moze soulfly da potvrdi )
    nije to nikakvo umece samo malo testiranja i to je to .. ja sam jedno 3-4 puta uzimao od kima po 300-400 tenebrija dok nisam uspeo da naravim svoju koloniju.. sad imam u jednoj koloniji preko 1000+ maiih tenebrija i josh napreduje

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Ja sam kupio oko 50 crva tenebrija,posto postepeno dajem agami..kako ove ostale da cuvam..Stavio sam ih u kutiju sa otvorom,sipao im mlevene plazme,jel moram jos nesto??...cisto da mi prezive mesec dana.

  5. #45
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Ubaci malo brašna (pšeničnog i kukuruznog), možeš i kukuruznog griza, i parče nekog voća i povrća. To su stvari koje sigurno imaš u kući. Ostalo treba da ideš do radnje, a tu bi bilo najbolje uzeti koncentrat za piliće.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  6. #46
    Član svemirac50'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2007
    Lokacija
    Republika Srpska, Banja Luka
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    mislim da nema potreba za nicim vise, samo im povremeno daj neko voce ili povrce i to je to...

  7. #47

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    50crva i b agama pa nista nece ostati nako 5 dana ...

  8. #48
    Ljubitelj egzotičnih životinja freepartyman'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    390

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Primetio sam da kad ubacim crve u terarijum(Kupio sam super ciniju za crve iz koje nemogu da izadju) da posle dan pocrkaju svi,bar tako mislim jer se nepomeraju..Verovatno od vrucine.. Jel moze i mrtve da ih jede bradonja??

  9. #49
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Izbegavaj mrtve da dajes. Nemoj da ih drzis stalno u ciniji, ako crkavaju. I kad ih stavis, stavi im unutra i neko povrce da imaju vlage, a chiniju stavi
    u hladniji deo terarijuma.

  10. #50
    Ljubitelj egzotičnih životinja Liman'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    alkoholand
    Postova
    128

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    imam jedno pitanje... koliko bi trebala da bude temperatura kod tenebrija? i da li im smeta veca temperatura od potrebne? naravno ne mislim vise od 34-35...
    izgubljeno je samo ono cega se odreknemo!

  11. #51
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    20-25 stepeni. Preko 30 im je mnogo, bar sto se tice mog iskustva sa njima.

  12. #52
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Tenebrijama uopšte ne treba grejati posudu u kojoj su. One sasvim dobro žive na sobnoj temperaturi. Oko njih nema neke velike brige. Najzahvalnije su što se tiče održavanja.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  13. #53
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Da, tenebrije su prisutne u golubarnicima, u mlinovima i slicno. To je i nasa vrsta, ne treba im neka temperatura previsoka. Sa fobasima je drugo,
    oni su iz Juzne Amerike, i potrebna im je visa temp. da bi bolje napredovali.

  14. #54
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    jedno pitanje da ne otvaram temu bezveze
    polovinom juna sam kupio tarantulu i oko 30 crva i naravno posle mesec dana se dosta njih pretvorilo u bube i ja sam ih stavio u posudu s poklopcem sa mekinjama i to ostavio... zatim sam nastavio da kupujem hranu za tarantule svaki mesec i one sto bi ostane buba sam ubaciovao u onu posudu s prvim bubama...te su se bube parile i parile i to ima gomila malih ctvica ali ja nisam obracao paznju na to jer su mi bile nepotrebne...posle sam skontao da treba da im dajem neko voce sto sam i radio malo redje jer opet kazm nisu mi trebale te bube i na njih nisam obracao paznju...i evo sama sam uvideo da tu ima gomila malih i velikih crva - imam koloniju ali....
    imale su jako malo tecnosti jer sam im retko stavljao voce i napravio sam im posudu od stiropoLA kao za hranu (nisam znao sta cu od dosade) i ta je posuda sva izgrickana i da li je to posledica sto si crvi
    - nekako elasticni , tvrdji i agresivniji nego kada ih kupim od kima (njegovi su lepo debeli, meki , mrzi ih da se krecu- ma savrseni za tarantulu) a moji su hiper aktivni jbt. trce kad na uzmes i bas je oseti da su tvrdji , ko od gume - cudno jako
    e sta da radim s ovom kolonijom posto mi je svejedno a imam je oko 3-4 meseca i uopste se nisam trudio da ih razmnozavam cuvam i to!?
    da li su ti crvi zdravi posto su nekako drugaciji !?
    poz

  15. #55
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    ja kontam da su zdravi...samo im daj malo jabuke..ima svi da "dotrche" na nju...verovatno su takvi zbog nedostatka hrane, vlage....nemoj da budesh lenj..i tenebrije su ziva bica bre..

  16. #56
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    dajem im ja jabuke ali mozda 2 puta mesesno a do tada jedu samo mekinji i stiroPOL

  17. #57
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    pa nemoj ih drzati u kutiji od stiropora....kupi plastichnu kutiju za 150 din.i prebaci ih...ja mojim dajem svaki dan jabuku..i sve to pojedu za par sati..i drzim ih u mesavini mekinja i psenicnih klica...kontam da mozda nije potrebno davati voce svaki dan...ali ja im dajem jer vidim da jedu ko lude

  18. #58
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    Citat Prvobitno napisao huana
    pa nemoj ih drzati u kutiji od stiropora....kupi plastichnu kutiju za 150 din.i prebaci ih...ja mojim dajem svaki dan jabuku..i sve to pojedu za par sati..i drzim ih u mesavini mekinja i psenicnih klica...kontam da mozda nije potrebno davati voce svaki dan...ali ja im dajem jer vidim da jedu ko lude
    ne drzim ih i stiroporu nego u plasticnoj kutiji a pasude za jabuke su od stiropora
    da li to sto su jele storopor zesto utice na nih...

  19. #59
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    a za shta sluze te posude za jabuke?...samo im bacish jabuke medju njih i to je to...ako ostane neshto to ce se sasushiti i to izbacish..nemoj da koplikujesh bre....pa kontam da sigurn ima neke veze to shto jedu stiropor...izbaci8 im sve osim mekinja...i voce samo ubacish unutra..ja obichno oljushtim jabuku pa tu koru onako dugachku ubacim..tako mi je lakshe i da izvadim ne pojedeni deo..

  20. #60
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Kolonija tenebrija ?

    zato sto mi se desilo da ne izvadim jabuku oa je 'rastopi' po mekinjama - fuj
    pa je ovo kao posuda za jabuku

    nego posto su jeli storopor da li su zdravi tj dobri za tarantulu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •