Strana 9 od 20 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 161 do 180 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #161
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Visoka temperatura i niska vlažnost će ti prouzrokovati veći procenat dehidriranih (a samim tim i uginulih) crva. Barem se meni to dešavalo!
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  2. #162
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Kako vi odrzavate vlagu ako je podloga piljevna, a da su crvi smesteni u pregradama za srafove?Moze jabuka sa vremena na vreme?

  3. #163
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja im ubacujem po komadić jabuke, na svakih par dana.
    I da, ne držim ih na piljevini, već na koncentratu za piliće, sa komadićem granule pseće hrane. Neka jedu, ako hoće!
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  4. #164
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Moje misljenje ja da ih prije stavljanja, u kutije, treba dobro natoviti, i davati im puno voca i povrca, a nakon toga ih stavljati u potpuno prazne kutijice.., i kroz 20ak veci imas bube.

  5. #165
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Bas sada sam ih smestio u pregradama, 50/50 mekinje/koncetrat za pilice koji moji matori sami prave i tako.... ispod njih na 20-30cm je sijalica od 25W mozda stavim i jacu i tako kod svakog crva stavio po parce jabuke.... pa ce vidimo sta ce bude

  6. #166
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja im nikada nisam ni brinuo oko vlage, a i uvek ih drzim bez podloge i hrane samo u kutiji za srafove i imam dobre rezultate. Od 24 mesta koliko ima kutija obicno mi propadne 1 ili 2 crva a drugi se pretvore.

  7. #167
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Na koju temp ih drzis? 24h ili manje pod grejanjem?

  8. #168
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Lutke? Na sobnoj od 22 do 26C.

  9. #169
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    mene zanima dali crvi moraju da budu zatvoreni poklopcem kad su u izolaciju ili moze i da bude otvoreno? imam neke kutijice bez poklopce, pa bih stavio u svaku po jednog(naravno ako ne smeta da je otvoreno) inace te male kutijice mogu staviti u kutiju za cipele ili neku drugu pa da nju zatvorim. dali tako moze?

  10. #170

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    moze bez poklopca

  11. #171
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Pre nešto više od nedelju dana sam premestio posudu (kutijicu za šrafove) sa fobosima na akvarijum. Ti fobosi mi služe za ulutkavanje. Temperatura im je sada oko 24°C, a u toku noću najverovatnije padne za jedan stepen. Ranije sam ih grejao uz pomoć sijalice i tada im je temperatura bila viša. I pored toga što sam im redovno ubacivao parčiće jabuke, dešavalo se da mi neki dehidriraju. Od kako sam ih premestio, primetio sam da mi se mnogo brže ulutkavaju i do sada nisam imao ni jedan slučaj dehidratacije.
    Moj zaključak : nije im potrebna ta besna temperatura od 30°C i neko preterano cimanje oko toga. Meni su super krenuli i na 23-24°C.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  12. #172
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Slažem se.
    Ja sam primetio da mnogo matori fobasi (preko pola godine stari, recimo), često umiru kad se odvajaju u posebne kutijice. Pokušaju da se pretvore u bubu, ali ne uspe im skroz, pa u nekoj fazi metamorfoze uginu. Sa mladim fobasima mi se to nikad nije dešavalo.

  13. #173

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    koliko ulutkavas fobasa mesecno ili kakoa vec ide ..?
    i koaj je pretpostavka da se moze dobiti od 50 buba?

  14. #174
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Nenade, ovo Žarkovo pitanje je za tebe. Ja sam do sada dobio samo dve bube, tako da se ne razumem baš toliko. Još nisam došao do parenja buba
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  15. #175
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ok, pa ne znam koliko mesečno, zavisi. Ne vodim računa o tome. Koliko mi treba. Što se tiče drugog pitanja, nisam skontao smisao, propustio sam cele prošle nedelje časove žarkoljice, pa ne kontam ništa
    Jesi hteo da pitaš koliko crva 50 buba proizvede, ili...

  16. #176
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    I ja sam ga shvati da je pitao koliko se crva dobije od 50 buba. S obzirom da mi liče na tenebrije, da li je onda i kod fobosa isti slučaj po broju položenih jaja po jednoj bubi.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  17. #177
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Veličina tek rođenih fobasa i tek rođenih tenebrija je slična. Bar ovako odokativno. Što bi značilo da fobasi proizvode mnogo više mladunaca od tenebrija, jer su dosta veći. A da ne pominjem to što buba fobas živi nekoliko puta duže od bube tenebrie. Koliko se crva dobije od 50 buba ne znam, nisam brojao

  18. #178
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Pa evo moja racunica.., ja sam u pocetku imao samo 10 buba, i mislim da su izbacile oko 500tinjak crva, za svog vijeka zivljenja, sto bi bilo oko pola godine.., sto i nije tako losa cifra...

  19. #179

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    bre bre, meni se ne ulutkavaju nikako! ne znam šta je problem, stoje u kutujici, sve po propisu, ali evo već 20 dana maltene, i ništa.

    Tj, dosta su mirni, dva su se presvukla, jedan mi i leži u tom fetusnom položaju, ali ništa! gde ja to grešim?

    Izabrao sam baš velike, ali, jel moguće da ni ti koji su meni baš veliki, u stvari nisu dovoljno matori? A uzeo sam lepe, masne, pa je dno 6 cm dugačke... baš mi nije jasno... na sobnoj su temperaturi.

  20. #180
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Možda ti je ta sobna temperatura niska. Moji su na 24°C i tu mi se ulutkavaju kao ludi. Noću im temperatura opadna najverovatnije za jedan stepen.

    Moji imaju i hranu (koncentrat za piliće) i vodu (u vidu komadića jabuke).
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •