Strana 10 od 20 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 200 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #181
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    moja racunica u intenzivnoj proizvodnji kao sto je moja 150 buba i za 3 meseca 1900g svezih fobasa to je bilo dok su bili sitniji
    sta mislite koliko je to crva kada se prebroji ali ni to mi nije dovoljno
    sada sam dodao jos 200 buba i sada se pocinje sa pravom intezivnom proizvodnjom

  2. #182
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Fobasi od 6cm bi trebalo da se ulutkavaju bez problema. Ništa, samo budi strpljiv, kad-tad će se pretvoriti u bube.

  3. #183
    Ljubitelj egzotičnih životinja x3m.Marco'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2007
    Lokacija
    Cuprija...
    Postova
    329

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    bas kao sto nenad kaze... samo strpljenje... moje bube stoje vec ned ipo dana ako ne i vise, danas sam video da su neki crvi krenuli da se sklupcavaju.... samo polako...

  4. #184
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    E ovako pre 2-2,5 meseca sam "napravio" 30-ak buba,nemam uopste crve a i ostalo mi je nesto manje od 10 buba...sta da radim?da nabavim ponovo crve ili da cekam jos?cak sam i stavio nov supstrat bubama i premestio ih u drugu plasticnu posudu...
    1.0.0-C.calyptratus

  5. #185

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    cekaj... jos cekaj ...

  6. #186
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Nije problem da cekam,nerviram se jer mi je 20ak buba pocrkalo za 2-2,5 meseca,a citao sam da zive do 6 mececi(ili sam pogresno procitao)
    1.0.0-C.calyptratus

  7. #187
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Dobro si pročitao.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  8. #188
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Mogu da zive i duze.., a prvi crvici bi se trebali pojaviti mjesec dana nakon sto bube pocrne... Ti vjerovatno u necemu grijesis, dok ti crkavaju bube, i jos nemas crva.

  9. #189
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Citat Prvobitno napisao dule87 Pogledaj post
    Mogu da zive i duze.., a prvi crvici bi se trebali pojaviti mjesec dana nakon sto bube pocrne... Ti vjerovatno u necemu grijesis, dok ti crkavaju bube, i jos nemas crva.

    Neznam u cemu gresim...sve kako je napisano sam stavio...supstrat mekinje i psenicne klice...stavio sam kartone od jaja(iscepkao)...redovno im dajem voce i povrce...ma ostavicu ove bube(sto su ostale) jos u toj posudi i nabavicu nove crve,pa da probam odpocetka...
    1.0.0-C.calyptratus

  10. #190
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    ja moje crve, oko 20ak, drzim u nekoj plasticnoj posudi s makinjama, imam ih vec vise od mesec dana i dosad ni jedna buba se nije pojavila ?!

  11. #191
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Citat Prvobitno napisao rassa Pogledaj post
    ja moje crve, oko 20ak, drzim u nekoj plasticnoj posudi s makinjama, imam ih vec vise od mesec dana i dosad ni jedna buba se nije pojavila ?!
    Pa normalno da nije - i nece.. hehe procitaj malo temu i vidi kako se gaje fobasi, i kako ide put od larve do bube...

  12. #192
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    [quote=Geni;35820]
    Najosnovnija razlika između gajenja tenebrije i fobasa je što se fobasi neće pretvoriti u lutke, a samim tim ni u bube ukoliko se ostave zajedno. Da bi se crv fobasa pretvorio u lutku potrebno je izdvojiti iz grupe.

    axa . . . ja ih drzim ko koloniju tenebrija XD
    dal mogu te male posude, u kojima drzim jednog, da stavim na radijator . . . bas je vruc, ne mozes drzati ruku na njemu jako dugo, dal se to biti prevrice za njih, da ih ne ispecem
    Poslednji izmenio rassa; 29.12.08. u 15:26.

  13. #193
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ti ih stavi, pa će ti biti pečeni. Ja bih ih samo malo posolio... mislim da su neslani.

    Nemoj stavljati na radjator, ako je tako vruć. pocrkaće ti. Ja moje držim na akvarijumu i tamo im je temperatura oko 24°C (noću padne za stepen-dva) i baš se dobro ulutkavaju. Takođe nemam problema sa dehidratacijom.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  14. #194
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    ok . . . stavio sam ih ispod radijatora, jako malo se oseti toplina, ima jedno 25C jer je u stanu oko 24...to je ok?

  15. #195
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ok ti je to, samo bi ja stavio stiropor ispod njih, zato što je temperatura poda manja nego temperatura vazduha, pa ih hladi, što znači da nema tih 25°C.
    I još jedna stvar. Vlažnost vazduha oko radijatora je veoma niska, pa da ti se ne bi dešavalo da dehidriraju, ubacuj im kockice jabuke ili nekog drugog voća. Ja mojima, i pored toga što su na akvarijumu, gde je vlažnost visoka, ubacujem povremeno svakom po parče jabuke.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  16. #196
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    a dal smem da im dajem mandarine !?

  17. #197

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    sto da ne !? la lal al

  18. #198
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    i ja imam problem sa fobasima. stoje u izolaciju vec 20-tak dana(mozda i vise-nisam zapazio) ali nijedan se nije pretvorio u lutku-neznam sta ja problem-crvi su bas veliki, neki su se presvukli, drzim ih na 26-28stepeni, a nocu oko 20 i na par dana im dajem male kocke jabuke-da ne bi dehidrirali, ali opet nista. kako da znam dali su crvi polno zreli?
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  19. #199
    Ljubitelj egzotičnih životinja mare_lacerta'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd-Žarkovo
    Postova
    318

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Pa optimalna duzina crvica bi trebalo da bude 4cm ja sam moje odvajao i nisam ni gledao koliko je dana proslo ali od 30-ak crvica svi su se pretvorili u bube
    1.0.0-C.calyptratus

  20. #200
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    nije to bas velik period da se pretvore u bube, 20ak dana
    Poslednji izmenio rassa; 09.01.09. u 19:37.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •