Strana 11 od 20 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 201 do 220 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #201

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    treba im jos vremena prenisko je za njih treba ti 30C da bi se pretvorili a 2-3 nedelje

  2. #202
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Nije tacno.., ja ih redovno pretvaram u bube na 24-25 stepeni, i u instom vremnu se pretvraju u bube...

  3. #203
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    slažem se sa duletom... Čak i sad kad su isključili grejanje crvi su se čaurili redovno... A što se tiče polne zrelosti crva mislim da tako nešto ne postoji ali kod mene se čaure i veći i manji. A pošto je kod mene tek prva generacija u pitanju imam i jedno pitanje za one koji su iskusniji po ovom pitanju Kao što rekoh ceo proces od crva do bube ide dobro čak i na ovim temperaturama. Mene interesijue da li će se i iz jaja redovno izlegati crvi? Ja ne vidim zašto ne bi, kapiram i da će verovatno ceo proces ići malo sporije ali - eto da pitam, da li neko ima koloniju bez grejača i da sve funkcioniše kako treba?
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  4. #204
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Naravno. I sve funkcioniše kako treba...
    I meni se trenutno fobasi sporo pretvaraju u bube. I srednji i veliki, i na sobnoj, i na višoj temperaturi. Šta je razlog, ne znam. Možda osećaju da je napolju sneg

  5. #205
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    @newpain01 : Crvi nemaju polnu zrelost, već samo bube. Možda velika oscijacija u temperaturi (dan - noć) utiče na to da ti se ne pretvaraju u lutke. Mojima je oscilacija u temperaturi oko 1°C maksimum 2. Danju su na 24-25°C i relativno se dobro ulutkavaju.

    Kutiju sa odraslim bubama sam prislonio uz radijatorsku cev, tako da im se greje jedna stranica. I sada čekam male crviće.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  6. #206

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    meni je trebalo na sobnoj temp po 30 dna da se ulutkaju...mozgucejedaje bilo 20-24C

  7. #207

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    ja sam dobio prvu bubu pre nekih 5 dana! imam još 4 lutke, a ostali iz te ekipe su upali u neku vrstu hibernacije, koliko vidim. Tako da sam ih povadio i vratio u zajedničku činiju i ubacio umesto njih nove, ogromne. pa će vidimo.

  8. #208
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Imam za sada 8 buba , stavio sam ih u plasticnu kutiju. Temperatura unutra je oko 30. Za supstrat koristim mekinje i klice. Ima vlage kao i voca. E sad bube su nekako lenje. Izlezavaju se bukvalno , ni jednoj nije do sexa. Da li postoji taj pocetni period kada su bube ovakve pa posle pocnu da rade radnju

  9. #209
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Da, nekoliko nedelja do mesec dana, nisam pratio tačno.

  10. #210
    Ljubitelj egzotičnih životinja Koby_88'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2008
    Lokacija
    Kraljevo
    Postova
    235

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    U plasticnoj posudi u kojoj cuvam bube fobasa koncentrat za pilice koji koristim kao podlogu je poceo da se budja....Odmah sam napravio veci otvor za ventilaciju da bi smanjio vlagu, sada me zanima da li ima sanse da se u takvom koncentratu izlegu crvi fobasa s obzirom da su mi bube u toj kutiji vec mesec-dva, ili mi nema druge nego da bacim sve to stavim novu podlogu i sve iz pocetka ?

  11. #211
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ostavi to, pokupi samo taj gornji sloj što se ubuđao. Neće to njim smetati ako nije baš puno toga.

  12. #212
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    hr
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    dali se nekome dešava a pretpostavljam da je, pojavljuju male sitne bile bubice tj. grinje i kako ih se rješiti... postoji li nekakav efektan način?

  13. #213
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ima to na više mesta napisano, u principu se samo isuši kolonija i one se isele ili uginu, a ako to ne pomogne promeni sav substrat i nemoj više toliko vlažno da ih držiš.

  14. #214
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Najlakši način da isušiš koliniju je da držiš otklopljenu posudu. Ja sam tako isterao grinje kod tenebrija. Samo pazi da su ti ivice posude dovoljno visoke.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  15. #215
    Novajlija
    Datum registracije
    Feb 2009
    Lokacija
    hr
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    e hvala momci....

  16. #216
    Ljubitelj egzotičnih životinja ZeleniMrav'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    U sumi
    Postova
    110

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Sad cete se mozda smijat al evo.
    Nabavio sam fobase(oko 100kom) i hranim ih vocem itd...
    Palo mi na pamet da im probam dat cokolino tj. frutolino(pahuljice od žitarica, voća i mlijeka s vitaminima) da vidim ako ce jest.
    Pa sam mislio malo eksperimentirat sa time i cini mi se da ga vole.
    Dal bi se fobasi dali time "gutload-at" par dana prije nego ih dam tarantulama i dal to uopce ima smisla?
    Zarko bi mozda znao?!Evo tablica vrijednosti:
    Slike Slike

  17. #217
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Nema potrebe da se zamaraš sa tim tabelama i podacima. Samo im davaj raznovrsnu hranu i biće sve ok. Ja svojim insektima dajem hranu za pse, mačke i činčile granuliranju, hranu za ribice onu crvenu sitnu, pšenične pahuljice, koncentrat za piliće starter, lucerku usitnjenu i mekinje. Mislim da nema šta više od toga da se doda da bi bilo još kvalitetnije

  18. #218
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    majdanpek
    Postova
    65

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Da vas pitam..
    Dali owim crvima mogu da dam kao hranu prezle ? ? ?

  19. #219

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    moze lai prezle su susvise suve ....

  20. #220
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    majdanpek
    Postova
    65

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ok ali da stavim prezle pa bi im seckao ja i voce i povrce.Dali bi tako moglo ?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •