Strana 12 od 20 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 221 do 240 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #221

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Imam problem. Naime, u kutiji u kojoj su odrasli fobasi i bube, nikako nece da mi se izvedu novi fobasi, a imam 20-30 buba sigurno, i tako vec mesecima, mnogo meseci. Supstrat su samo mekinje, 7-8 cm debeo sloj, imam 2-3 parceta kartona od jaja, svaki 2-3. dan dobijaju voce ili povrce, i ta kutija se nalazi na terarijumu od agame, iznad sijalice od 75w, danju je temp oko 30 stepeni, a nocu pada na sobnu. Eto, verujem da nisam nista izostavio, pa ako imate ideju, pomozite. Unapred hvala.

  2. #222
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Re: Zoophobas morio

    Vlaga? Prvo što meni pada na pamet. Ta temperatura koja dolazi odozdo kroz supstrat sigurno suši isti, možda čak i preterano.
    Potpis u pripremi!

  3. #223
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja svaki dan poprskam kolonije sa fobasima, mislim bubama i to dobro isfajtam, ali su u bunkeru u kom je toplo i to se za nekoliko sati, tj. za 8 sati skroz isuši.

  4. #224
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Mislim da ni supstrat nije idealan. Ne bi trebali biti samo na mekinjama. Mislim da bi trebao ubaciti i koncentrata za piliće. Moji su na mešavini koncentrata, mekinja i pšeničnog brašna i normalno se razmnožavaju. Dok je bilo hladnije stajale su na poklopcu akvarijuma (gde ima 20 i nešto sitno stepeni), a sada ih uopšte ne grejem.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  5. #225
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Može biti samo na mekinjama, nema to veze, može maltene na svemu da bude, samo je pitanje koliko su mekinje hranljive, tako da je najbolje pomešati par raznih podloga. Inače najbolja hrana za insekte je iz zdrave hrane, presne tj. sirove pšenične klice. Ima puno vitamina i minerala i nije ni skupo, a istog su oblika kao krupnije mekinje. Probaj to da im ubaciš.

  6. #226
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Jedna kolonija mi je samo na mekinjama i nisam imao problema, ima crva jako jako puno i fino napreduju. Čak ih nisam grejao nikad a koloniju sam počeo u zimskim mesecima. Doduše u stanu nikad nije hladno, temperatura je uvek iznad 20C.
    S druge strane, druga kolonija koja je samo na koncentratu još uvek miruje. Ništa.
    I da, uvek ima i onih krekera za mačke i pse...
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  7. #227

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Hvala svima na odgovorima, pokusacu da je sklonim malo sa sijalice, da bude samo delom preko ili cak skroz da je sklonim, i prskacu svaki dan pa cemo videti.

  8. #228
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Upravo je, jutros lateralisom nahranjena, cyano dovatila odraslu bubu fobasa. Najverovatnije joj je još ranije neki crv pobegao, pa se sad razvio u bubu. Na metar od njenog terarijuma se oseća onaj zaštitni miris fobasa, koji mu očigledno nije pomogao.
    Eto dokaza da i bube mogu biti hrana.
    Šteta, ko zna koliko bi jaja položila da sam ju ubacio među ostale.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  9. #229
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    poslusao sam vas savet i od 50 larvi imam jednu bubu i 20 mrtvih ostale su se skupile po duzini i ako su imale 4 cm sad imaji 2-2,5 cm pa me zanima gde je problem

  10. #230
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Moguće je da je do temperature ili vlage. Ja sam moje stavio u kutiju za šrafove, izbušio rupe za vazduh, stavio koncentrat za piliće, komadić granule za pse i 2-3 puta nedeljno im ubacivao po kockicu jabuke. Retko kad mi se dešavalo da se neki opruži.

    Meni je skoro pocrkalo nekih 50-ak velikih fobasa.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  11. #231
    Član aleknestor'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Skopje,Makedonija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    da vas piam nesto:
    da li je opasno da se daje fobasi na bradonja zbog njihova velicina ili nema veze?

  12. #232
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Nije, ukoliko sam crv nije mnogo veći od glave bradate agame ako je mala, ako je pak srednje veličine preko 20cm sa repom može da jede i najveće bez problema.

  13. #233

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    pravilo razmaka izmedju ociju...insekt ne treba da bude vec ili deblji ..deblji je bolja rec

  14. #234
    Član aleknestor'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Skopje,Makedonija
    Postova
    74

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    mislio sam na velika bradonja
    hvala...

  15. #235
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Interesuje me da li neko fajta kolonije sa fobasima osim Kima i sta konkretno izfajtate jer kad ja izfajtam posle nedelju dana mekinje pocinju da se budjaju i korave

  16. #236
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja ne fajtam. Dajem im voće i to im je dovoljan izvor toplote.

    Mogu i fajtanjem da dobijaju vodu, ali mislim da se to radi po kartonu, vati, tresetu, tkanini ili već nečemu drugom što se kod njih nalazi. Može i po mekinjama (ili šta već ko koristi za njihovu ishranu), ali samo u malim količinama, tek toliko da se kaže da je vlažno po površini. Ne bi trebalo da upije, već da ostane na samoj površini.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  17. #237
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Miroslav ispravi post,napisao si da toplotu uzimaju iz voca ? . .

    Ja sam od 2 bube uspeo dobijem male crvice. . . Heheh

    A ja ih drzim u mekinjama svaki 3-4 dan dodam voce i povrce ,a svaki dan prsnem vode na karton. . .
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  18. #238
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja fajtam direktno po bubama, jer su vecinom sve na jednoj hrpi, tako da vodu piju jedna s druge, da podloga se ne kvasi, tako da nema budjanja...

  19. #239
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja ne prskam direktno, vec im dam na svaka 3 dana (od prilike) mokre listove, pa odatle uzimaju vodu, a imaju i parce nakvasenog sundjera u poklopcu od tegle, tako da je sundjer uvek vlazan, a mekinje suve i ne budjaju. Ne grejem ih, zimi su u kuci, a leti napolju (osim ovih dana, kad je hladno). Treba im vise vremena da naprave koloniju, i naravno, ne pretvore se svi crvi u bube, ali ima puno novih crvica i za sad sam zadovoljna. Inace, crve drzim u kutijama za mamce za pecanje, dok ne nastanu bube. Sad je kolonija bas pocela da buja!

  20. #240
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Nesto sam primetila i imam pitanje: zasto se kod nekih buba krila ne razviju potpuno, pa se bube ne zatvore, vec im jedno krilo (donekle normalno) sraste, dok drugo zakrzlja i pravi im poteskioce prilikom hodanja? Meni na svakih 4-5 "normalnih" buba dodje 1 polusklopljena!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •