Strana 13 od 20 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 260 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #241
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    To ti je normalno dešava se, ali ne baš na svakih 4-5, meni se desi da u recimo 50 komada bude 2-3 možda lošije i odmah završe kod nekog pauka

  2. #242
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    i meni se desi da se pojavi tako da joj se krila ne zatvore i cim pocrni ond ai ugine..
    prepostavljam da je upitanju vlaznost da ga nije dovoljno uzela pre. ili kad se pretvarala u bubu da je bilo suvo ..

    E da koliko buba phobasa moze da zivi .?
    i dali celog tog zivota leze jaja ili samo jednom
    Poslednji izmenio Lizard_King; 25.06.09. u 16:00.
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  3. #243
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja imam jedno pitanje, nijesam siguran da nijesam preskocio nedje tokom citanja to...

    Da li ti super crvi zive kod nas u prirodi?

    I dje mogu to nabaviti a da je u blizini Niksica.

    Mravima bi se jako to dopalo, recimo C. Vagus...

  4. #244
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ne žive kod nas u prirodi. To su južnoamerički insekti. Tenebrije možeš da nađeš kod nas. Posebno u golubarnicima

  5. #245
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Dahaka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Svigdje pomalo.
    Postova
    723

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Nema golubarnika kod mene.
    Ja sam neakd imao Srpske visokoletace...

    Ali nema niko to ali bas niko...

    Dje to moze jos da se nadje?

  6. #246
    Član
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Crna Gora,Cetinje
    Postova
    18

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    du$ane brate imam ja lateralisa i tenebrije da ti dam...i taman da se vidimo da sredimo i mene jedan formikalijum

  7. #247
    Član Dzoni'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Imam jedan "problem". Malocas sam otvorio kutiju sa fobasima i video da su poklopac i zidovi kutije prekriveni nekim belim prahom. Kad sam se bolje zagledao ustanovio sam da se taj prah pomera. Izgleda neke vaske.. Oprao sam poklopac vrucom vodom a zidove kutije obrisao vlaznom krpom. Mekinje deluju kao da nisu bas najsvezije (a i nisu) ima neki beli prah po njima ( ne puno) a imam takodje dosta mladih fobasa tako da menjanje mekinja ne dolazi u obzir.
    Jel te vaske smetaju fobasima? Sta uzrokuje njihovo masovno razmnozavanje? Kako da ih se otarasim, ako je to moguce?

  8. #248
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    O tome se dosta pisalo na ovom forumu.
    U pitanju su grinje. One se pojavljuju kad je u posudama povećana vlaga. Najbolji način da ih se rešiš je da im smanjiš vlagu. Voće i povrće im daj u količini koju će pojesti za dan dva. Ako šta ostane izbaci. Takođe povećaj ventilaciju, ako već hoćeš da držiš poklopac. Moji fobasi i tenebrije su u posudama bez poklopca, tako da nemam problema sa vlagom i grinjama. I ne beže mi iz kutija, zato što se ne mogu penjati po glatkim površinama.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  9. #249
    Član Dzoni'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    22

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Aha, ok onda cu izbusiti rupe na poklopcu, zato sto su par puta izletele dok je kutija bila bez poklopca. Hvala na pomoci.

  10. #250
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    ne znam za to letenje... ja ih drzim isto u otvorenoj posudi i nikad nije nista izaslo,ni buba a naravno ni crv...samo obrati paznju da ti bude od podloge pa do ivice nekih 5,6 cm za svaki slucaj..a sto se vlage tice iako mi je otvorena kutija stvori se budj malo oko voca posle par dana ako ne vadim tako da vadi redovno ili daj manje da pojedu brzo...

  11. #251
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    A da li lutke mogu da se stave zajedno u kutiju? I da li ce buba pojesti lutku?

    :Aerodactyl:

  12. #252
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Nisam siguran, ali mislim da buba neće ništa napraviti lutkama, tako da ih možeš držati zajedno.

    Ja sam moje držao odvojeno.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  13. #253
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    pa pazi isti dan se napravili 10ak lutki pa bi ih ubacio u posudu u kojoj planiram da drzim bube a druge crve bi ubacio da se ulutkaju?

    :Aerodactyl:

  14. #254
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ubaci slobodno, nebi trebale da diraju lutke. Meni su lutke tenebrija u jednoj posudi i nisam video da novoizležena buba dira lutke. Mislim da bi tako bilo i kod fobasa.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  15. #255
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Bolje kontrolisi, za svaki slucaj, posto su meni 2 bube bile pojedene od strane ostalih, ni malo lep prizor!

  16. #256
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    e a i ja imam problem ne oko fobasa vec imam uz njih dosta belih crva koji prave paucinu i penju se uz zid tako da mi je soba puna belih crvica kako da se izborim sa njima

  17. #257
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Prosej supstrat. Ne treba ti skroz sitno sitno (možeš nešto improvizovati od mreže za komarce). Ili ga jednostavno zameni. Ako ga seješ, onda ćeš taj postupak morati da ponavljaš više puta, zato što sitniji crvići i jaja prođu kroz rupice.

    Inače, to su gusenice od moljaca.

    Ta paučina, tačnije niti koje prave crvići, može dovesti do povećanja vlage u supstratu, zbog slabe ventilacije istog, pa ćeš onda dobiti još i grinje.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  18. #258
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    e bas ti hvala ali posude su mi pune malih fobasa i neznam kako da ih oslobodim moljaca imam kanticu vode pored pa kad vidim belog ubacim ga u kanticu i mislim da cu ih pobiti do nove godine, jos nesto savet svima obezbedite vase kolonije da nista sem sto vi ubacite nemoze da udje a ni da izadje

  19. #259
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Zato je najbolje umesto poklopca, ili zalepiti preko rupe od poklopca, mrežu za komarce. Ventilacija je odlična, a leptiri moljca ne mogu da prođu kroz nju. I ja sam to kasno shvatio. Teško je naći lepak koji hoće da primi za plastiku poklopca. Te poklopce uvek prave od neke čudne plastike.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  20. #260
    Ljubitelj egzotičnih životinja markozmaj'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2007
    Lokacija
    Simanovci
    Postova
    432

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Silikon resava stvar

    :Aerodactyl:

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •