Strana 19 od 20 PrvaPrva ... 917181920 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 361 do 380 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #361
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2014
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Interesuje me ako se napravi kolonija od nekih 20-30 buba, koliko crva mogu da ocekujem od njih. Tj ne bitno je za ovaj broj. Koliko vi imate buba i koliko od njih dobijete crva Zanima me ova informacija da bih znao kolika mi kolonija potrebna za moje potrebe... Unapred hvala

  2. #362
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Stavio sam fobase za razmnozavanje u jogurtske case. Case su na polici iznad ostalih fobasa i nisu pokrivene. Da li je to dovoljna izolacija ili mozda treba da pokrijem case necim? Temperatura je, trenutno, oko 25 stepeni.

  3. #363
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Rekao bih da je tako ok. Ne znam da li bi možda pokrivanje čaša (da budu u mraku) doprinelo nečemu.. Probaj da pokriješ par čaša pa vidi da li će se pre presvući. Čisto jedan mali eksperiment da ti bude zanimljivije
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  4. #364
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    OK. Preko dela casa sam stavio list obicnog papira, belog, A4 formata pa cu videti...

  5. #365
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Jer bube fobasa smrde ovako kad se ne uznemiravaju tj. kad ne ispustaju odbrambeni miris? I koje su najmanje dimenzije za kutiju za 20-40 buba?

  6. #366
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ne smrde ukoliko se ne uznemiravaju a za tu količinu bi ti odgovarala kutija od 3-5 litara.
    https://www.flickr.com/photos/140930990@N02/

  7. #367
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    A kako bi trebalo ako ih prebacujem u kutije za razmnozavanje, npr. stavim bube u jednu one tu poloze jaja pa ih prebacim u drugu i onda tu kad poloze, da li cekam da se iz te drugi izlegnu crvici pa ih prebacim u onu prvu ili kako? Koliko mi kutija treba za razmnozavanje?

  8. #368
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Poželjno je prebacivanje jer je moguće da bube pojedu jaja pa ćeš imati manje crvića. Bube na mesec dana prebaciš u drugu kutiju, češće prskaš vodom podlogu na nekih 2 dana i kad se izlegu crvići prebaciš ih negde pa opet namestiš da možeš bube da vratiš i tako opet. Treba ti oko tri kutije po mom mišljenju..

  9. #369
    Član Pepi'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2016
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    51

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Hvala na odgovorima, a koliko bi mi preporucili da odvojim crva za razmnozavanje, imam 100 komada, da li sve ili neki manji broj? Trebace mi za hranjenje jedne agame ali nigde ne zurim dok ih ne razmnozim kupovacu.

  10. #370
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Stavi 30ak, i moja ti je preporuka u neke tamnije kutijice jer će se brže uvijati(znam iz iskustva). Ako ne planiraš samo sa fobasima da hraniš agamu možeš i više jer logično ćeš imati onda i više buba a samim tim i crva kasnije

  11. #371
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Kod mene je vec pocela transformacija... i pokriveni i nepokriveni crvi su podjednako brzo postali lutke... Proverio sam nekoliko casa i nasao jednog pocrnelog crva, mrtvog verovatno. Sad polako razmisljam da pripremam podlogu i posudu za bube. Ako su u podlozi mekinje, brasno, koncentrat za pilice i sl. kako to da kvasim, a da se ne pokvari - ubudja, ukiseli i sl.? Mogu li bube da izadju iz jogurtske case?

  12. #372
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Brašno ti nije potrebno, najbolje da ih držiš samo u mekinjama i povremeno dodaješ koncentrat i još neke granule (npr za ćurke, mačke itd). Što se vlage tiče, ne treba nikad dolivati vode nego obacivati kore od jabuke, krastavca, šargarepe i razno drugo voće i povrće. Skontao sam da su kore od banane dosta dobre jer kad crvi pojedu unutrašnju deo, kora se osuši i savije i služi kao dobro pomagalo pri presvlačenju crva
    Bube ne mogu da izađu iz jogurtaške.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  13. #373
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Hvala... Vrlo fin neki svet... ovi teraristi...

  14. #374
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Od 21 crva imam 10 buba, 1 lutku i 1 crva koji bi bio mrtav, verovatno, da mu nisam stavio parce jabuke i 9 mrtvih... Jel za 10 buba (11 kad se i ova lutka pretvori u bubu) dovoljna kantica od 4 l? I kad da ih iz jogurtskih casa prebacim u kanticu? Inace, svim bubama sam, kad su postale bube, stavio po prace jabuke ali nesto mi bas i nisu pokretljive mada su neke skroz crne, vecina bar...

  15. #375
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Čim se pretvore u bube odmah ih prebacuješ u kutiju, jer nema šta više da traže u čaši. Dovoljna je ta kantica a možeš dotati i koji karton od jaja.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  16. #376
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Je l ima nekog smisla da im stavim u kutijicu parče voća ili povrća, sačekam da skroz pocrne pa onda u kutiju? Ja radim tako jer sam negde pročitala da treba da povrate vlagu posle metamorfoze a na ovaj način sam sigurna da će je bar malo sigurno uneti

  17. #377
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Citat Prvobitno napisao stanivukm Pogledaj post
    Je l ima nekog smisla da im stavim u kutijicu parče voća ili povrća, sačekam da skroz pocrne pa onda u kutiju? Ja radim tako jer sam negde pročitala da treba da povrate vlagu posle metamorfoze a na ovaj način sam sigurna da će je bar malo sigurno uneti
    Nemas potrebe, a i mislim da oni svakako ne jedu u prvih 2-3 dana dok ne pocrne, mozes ih odma staviti u kutiju sa ostalim bubama cim budu svetlo braon i stoje na nogama.
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  18. #378
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Baš tako. Kad ih prebaciš u veću kutiju, možeš i tamo dodati voće samo znatno manje nego što si davala dok su bili larve.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  19. #379
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja sad vidim da sam 03.07., okvirno, stavio bube u kutiju sa podlogom. I do danas ih nisam dirao... Ima li sansi da se pojave crvi ili ipak moram da ih stavljam u drugu kutiju posle izvesnog vremena? I evo sad sam primetio jednu lutku u kutiji gde su mi svi crvi koje sam kiupio jos krajem prosle godine, tako da... izgleda ipak ima izuzetaka koji potvrdjuju pravilo da fobasi treba da se osame da bi se ulutkali.

  20. #380
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Trebaju sigurno da se osame, i ja sam baš proveravao, a crvića ili barem jaja ima sigurno samo mora da prođe određeni period da bi bili vidljivi.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •