Strana 3 od 20 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #41
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Ja krenuo sinoć da pravim novu koloniju da slikam. Kupio sam jedan mali lavor, ali mi je ponestalo koncentrata za piliće :? . Ovi fobasi pojedoše sve. U subotu kupujem novu količinu i pravim koloniju, pa ću slikati i napisati šta imam. Da ukombinujemo to nekako sa Miljanovim tekstom i slikama i imaćemo lepo uputstvo
    Potpis u pripremi!

  2. #42
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Podržavam! Ako nešto treba(mada je to ne moguće ) tu sam.

  3. #43

    Uobičajeno Zoophobas morio

    treba tako nesto da se napise jer treba poci od osnovnih stvari

  4. #44
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Opet me zezaju fobasi, kada ih konstantno ne grejem...čak i po ovom lepom vremenu se svi iyvrnu na povrsini, imaju narandžu i sve po PS-u, i nisam ih grejao sinoć, mada je na spratu sigurno 20 i koji stepen, opet su se poizvrtali i neki su čak pocrneli na jednom delu i mislim da su ti završili karijeru...da li je neko imao sličan slučaj?

    A one koje držim u 4 puta manjoj kutiji su normalni i redovno vršljaju i jedu. Prebacio sam sve u tu veću pa ću da vidim šta se dešava...

    A i jedna buba se metamorfozirala do pola, a pola ostala čaura i ladno mrda i sve, pošto ima glavu i noge, ali verovatno će da ugine, pa neka legu jaja u nju...od čega to? Da li treba određena temperatura kukuljicama da se pretvore u bube ili je ok sobne ok 20 i koji stepen?

  5. #45
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Pa hladno im je, nema druge. čim kažeš da se normalno ponašaju ako ih konstantno greješ. Stavi ih na grejač i miran si. Oni u maloj kutijici su oni koje sam ti ja doneo? čudi me da njima ne smeta hladno kao ostalima. Možda zato što su zbijeniji, pa tako održavaju toplotu. Sad kad su svi u jednoj kutiji videće se da li je to do crva ili do uslova u kojima se drže.

    Ta što se metamorfozirala do pola neće preživeti. Imao sam jedan takav slučaj. Kod tenebrija je to redovno, ali se tamo ne tangiram oko toga. Ima ih mnogo. čitao sam da je to zbog nedostatka vlage, mada nešto nisam siguran u to. Sve držim u istim uslovima, a to se nekima desi a većini ne. Najverovatnije se to povremeno dešava kod njih.
    Potpis u pripremi!

  6. #46

    Uobičajeno Zoophobas morio

    vlaga.... 100%
    pazi moguce je i da se zaglavi ako joj faliokoji ud pa ne moze da se izvuce ali verovanto vlaga .. i posledicno iskrana
    razlisli sta im dajes
    sargarepa
    a moj best je kropir na tanke listove strava radi

  7. #47
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Veoma moguće da je vlaga. Sad sam izvadio neke koje se nisu pretvorile u lutke i svima je uvučen stomak i tamne su. Kao one Žarkove kod tebe kimo. A baš sam se pitao odakle ta razlika u izgledu. Izgleda da su samo dehidrirale.

    Inače stavio sam još jednu sliku i malo teksta. Imam male
    Potpis u pripremi!

  8. #48
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Otkrio sam i odakle ono "kupusanje" kod fobasa i tenebrija. Naime nisu u pitanju ženke nakon izleganja, kao što sam prvobitno predpostavio, već mužjaci.

    Evo i žašto :



    Ovo su fobasi. Mnogo su veći pa je lakše uhvatiti taj detalj.
    Potpis u pripremi!

  9. #49

    Uobičajeno Zoophobas morio

    nisam te bas ukapitao....
    parenje pa im se raskupusa bulja ?
    to

  10. #50
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Da. Samo sam mislio da su to ženke nakon polaganja jaja. A sad vidim da su u pitanju mužjaci.
    Potpis u pripremi!

  11. #51
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Phobas i pas tesko idu zajedno to sam otkrio iz licnog iskustva. Osetila psecu hranu i uzela kutiju u kojoj su phobasi na svu srecu stigo sam na veme i spasio phobase, sve sam pomerijo da ne moze da dohvati, ali se sad cesto muva oko mog teraristickog dela . Stavio sam 18 phobasa da se pretvore u bube. U one plasticne case za 2din komad za sokove... i smestio sve u kutiju od patika.

    Edit: Teks sad procitah tekst, preteran je, izgleda da ti nista nije promaklo cak i ono "Ako slučajno izgleda ovako, nešto nije bilo kako treba". Nemam reci za tekst.

    E ja nisam stavio koncentrat za pilice, mislite da je to problem? Samo hranu za pse/macke i piljevinu.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  12. #52

    Uobičajeno Zoophobas morio

    ne treba im hrana ako su odrasli ....ja moje pretvaram bez ikakve hrane i ide jako brze ali ako nisu spremni onda riknu od gladi

  13. #53
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Hmm, obrazlozi to odrasli? Po velicini ili?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  14. #54
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Žarko misli da one koje odvajaš da se presvuku ne moraš da hraniš. Ostale koje držiš na gomili naravno hraniš.

    I jedna napomena. Napraviću reviziju zadnjeg dela teksta u neko dogledno vreme. Naime, ova taktika je previše suva za normalno izleganje malih fobasa. Treba im veća vlaga. Preporučujem da probaš da na jedan kraj staviš treset koji ćeš vlažiti.
    Potpis u pripremi!

  15. #55
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Sto se tice malih fobasa, treba im veca vlaga mozda da se izlegu, ali nema potrebe za vlaznim tresetom ja mislim, jer su se meni izlegli bas dosta, ali sam davao uvek nesto voca ili cak prsaok malo stranu kutije. Otkud ti to za treset, kako si provalio?

  16. #56
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Razumeo sam ja Zarka samo mi nije jasno kako zna kad su odrasli? Pa da ne moraju da jedu da bi se pretvorili u bube. Mislim za svaki slucaj ja bih stavio hrane i tim odvojenim (kao sto i jesam) ali pitam cisto informativno.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  17. #57

    Uobičajeno Zoophobas morio

    ma malo su zaguljeni.. inace recicu vam moej utiske nakon mog eksperimenta sa kutijom za jaja videcemo zak oji mesec
    pozdrav

  18. #58
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Zoophobas morio

    AAAAAAAAAA, imam 5 lutki ogromne su mislim da cu sve da upropastim ne mogu a da ne otvorim kutiju bar tridesetak puta dnevno
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  19. #59
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Pa vidiš da nisi upropastio Još 2 nedelje i imaćeš 5 buba, a to je dovoljno da napraviš malu koloniju.
    Potpis u pripremi!

  20. #60
    Ljubitelj egzotičnih životinja Srks'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    317

    Uobičajeno Zoophobas morio

    Super si ovo odradio i svidjaju mi se tvoje makrofotografije. Inace da li bi zeleo da preradis ovaj tekst ili nesto tako za moj sajt (http://www.srkiweb.110mb.com/egzoticni-ljubimci.html) . Ako hocete, mogao bi svako po nesto da napise. Ovde je prijava o temi koju ce neko da radi (http://www.armleg.com/forum/viewtopi...&mforum=gekoni). :wink:

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •