Strana 5 od 20 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #81
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Nisam zagledao da vidim gde legu jaja, mada im ja ostavljam neke leševe, jer sam ranije čitao da u njih znaju da polože jaja...

  2. #82
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ma dao sam im ceo paket aranžman. Mrtve bube (razne), sve moguće vrste supstrata, kartone od jaja i gazu. Pa neka ležu gde im se svidi .
    Potpis u pripremi!

  3. #83
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    E samo da se oet pohvalim, i u trecoj kanti vec imam malih fobasa .
    Geni, kad budes dolazio videces. Inace stvarno ih ne titram nesto. Na svakih 2-3dana 'pofajtam' vodom i na svakih 1-2 nedelje stavim nesto od voca. Dobro, ovim velikim sad vec dajem jabuku na 3-4dana.
    E da ja im ne stavljam nikakve leseve , sve sam dosta jednostavno uredio, sustrat, preko toga krpe i grejac u supstratu. Inace pojedose sve mekinje a slabo jedu prekrupu (mleveni kukuruz).

  4. #84
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Samo da dodam da sam u nekoj novoj turi stavio fobase da se zakukulje i da sam zapisao datume tako da su se za 10-11 dana zakukuljili na temperaturi oko 28 stepeni i videcemo za koliko ce izaci bube, naravno ovo može da varira samo sam hteo da to sve imam isprobano.

  5. #85

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    na 20 do 30 ide sve u 5 brzinu

  6. #86
    Bifrost11
    Gost

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja dobio male fobase, napokon. Nesto su mi bube brzo uginule, ali uspele su da polegnu jaja. Ne znam sta koristim za supstrat dobio sam od druga koji je rekao da su mekinje iako meni ne izgelda tako. Koliko im treba da narastu do velicine tenebrije?

  7. #87

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    jedno mesec dana ...slobodna i gruba procena

  8. #88
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Mislim da će trebati i malo više od toga, pogotovo ako misliš na punu veličinu tenebrije od 3cm, onda jedno mesec ipo ako ne i više malo, mada opet zavisi od temperature.

  9. #89

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    ma da


    mne #### sto mi se lutke osuse ako ih stavim na toplije da ubrzam proces...i jos uvek nema malih ali ih ocekujem

  10. #90
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Koliko vremenski treba fobasu da od crva postane buba?Koliko traje ta modifikacija crv-lutka-buba?
    ! High Voltage !

  11. #91
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Mislis odraslom fobasu, ili tek rodjenom?
    Mislim da tek rodjenom treba par meseci da dostigne punu velicinu, a odraslom, kad ostavis da se pretvori u lutku, treba oko dve nedelje da se pretvori u lutku, pa onda jos nedelju-dve u bubu. Sve zavisi od temperature i od jedinke, izgleda. Meni je za neke trebalo manje, a za neke dosta vise.
    Kad stavis bube u kutiju treba oko tri nedelje da dobijes prve crve (bar je u mom slucaju bilo tako - na temp od oko 30C). Posle mesec dana sam prebacio sve bube u drugu kutiju, i u toj drugoj sam dobio male crvice vec posle nedelju dana. Sad su jos u fazi rasta, nemam odrasle.

  12. #92
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Mislim kada odrasle stavis u kutiju.Od tog trenutka pa do bube.Inace ja sam stavio nekih 14 komada pre odprilike 3 nedelje mozda malo vise na konstntno na 30 stepeni i samo su se 2 pretvorile u lutke a ostali jos uvek ne.Nesto mi se oduzilo...
    ! High Voltage !

  13. #93
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Mozda nisu dovoljno odrasli?! Ja sam posle tri nedelje imao oko 15 lutki (vodim evidenciju ). Ostavio sam 40 crva i trebalo im je mesec ipo, tacno, da se svi pretvore u bube. I meni se bilo oteglo. A imao sam prvih par buba, bas nekih tri nedelje od ostavljanja u kutijice. Polako, bice buba

  14. #94
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Proveri da li su se uvili, ako jesu onda ih ostavi, ali ako nisu onda imaš nekih problema, mada nema pravila koliko to tačno traje, ja ću od sada da vodim detaljnu evidenciju pa ću javiti rezultate.

  15. #95
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ali zanimljivo da su se 2 pretvorila u lutke a ostalih 12 jos uvek ne.Jedan se uvio ali se i odmotao,izgleda da je riknuo...
    Mozda jednostavno jos nisu odrasli...
    ! High Voltage !

  16. #96

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    kao ne zadrzi cirilicno s obicno riknu..i ako im se stomacici uvuku (crvima( znaci da ceda riknu..nisu dovoljno ordrasli..

  17. #97

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ma mislim da treba samo da se ceka! Meni se desilo da sam stavljao sukcesivno crve u kutijicama,za filmove, a da se nisu pretvarali po redu u lutke kako sam ih stavljao! Samo malko budi strpljiv. A da oceju da riknu, oce !
    Ma samo malko hrane stavi sa njima i nemas problem.
    Mada mi se cini mozda je samo moja zabluda da ako imaju vise hrane da se malko vise dvoume dali da se pretvore u bubu.
    Mozda kad im stavis manje oni se kao ufrkisu da ce ostanu gladni pa se pretvore u bubu!
    A to sto posle nece opet imati sta da jedu? to je vec bubin problem
    Простор између ничега!

  18. #98
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    I meni se cini da je tako. Ja sam ih ostavljao sa dosta hrane. Mislim da je vlaga bitna. Na dva dana sam im ubacivao male komade povrca, i prskao ih vodom, i dok su bili lutke. Od 41 crva, samo mi je jedan uginuo.

  19. #99
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Samo vam se čini...dokle god su izolovani i kada hoće da se pretvore oni će se uviti za 7 dana, otprilike, a ako neće samo ih vratite nazad sa ostalima, inače to sa hranom nema veze nikakve, a lutke ubacujte u kutiju sa bubama, jer je tamo veća vlaga, ako im dajete salate ili nekog voća/povrća, meni je tako do sada svaka lutka postala buba...

  20. #100
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    To nisu crvi to su larve
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •