Strana 8 od 20 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 141 do 160 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #141
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Vidi smoki tamo Pa te bube mogu jako dobro da se hvataju za imalo hrapavije stvari, pa ako je nekako uspela da se uhvati za nešto tako se i popela...ali ovo dalje ne znam kako da obajsnim

  2. #142
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Pa malo si zakasnio sa odgovorom. Pogledaj kad sam to napisao. I zaboravio sam na to. A bas sam se iznenadio. Secam se da se polako spustala na
    dole po glatkoj podlozi.
    Zivot je cudo

  3. #143

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Citat Prvobitno napisao nenad
    Imas dosta buba, koliko zivotinja hranis? Ja moje bube odvajam posle mesec dana u drugu kutiju, jer oni najstariji fobasi pojedu novopolozena jaja.
    A, ne drzim im nista osim mekinja kao supstrat, i parce kartona od jaja, na kome bube zive. Sve te dodatne stvari u koloniji samo otezavaju ciscenje
    i menjanje supstrata. Oni najnormalnije mogu da zive i da se razmnozavaju samo na mekinjama, a one se vrlo lako proseju kad ih treba promeniti.
    Piljevina uopste nije neophodna, po mom misljenju samo komplikuje stvari
    preko 50 buba imam...u fazi sam prodaje životinja pa je brojka sve manja,uglavnom prodajem i koloniju...ja ih ne odvajam,neka jedu jaja ako ih jedu...ionako neznam gdje ću s toliko crva

  4. #144

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    pa ta prodajes od zivuljki ..postuj mi na pm
    sorry za off

  5. #145

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja sam sad u pokusaju da napravim svoju prvu koloniju pa sam na cudu od ovoliko informacija. Objasnjenje je super ali ja i pored svega toga imam par pitanja.
    Koliko se crvica može realno očekivati od 5 buba koliko cu ih uskoro imati? Za sada imam 2 kukuljice i još 3 crva od kojih je jedan zaokružen i miruje, a ova 2 su još aktivni.
    Samo se nadam da nisam izabrao 5 mužjaka ili 5 ženki
    Ja sam crve stavio u piljevinu jer sam na webu skontao da im piljevina upija visak vlage koji se stvori i iz istog razloga treba staviti piljevinu u kutiju gdje ce biti bube.
    I zanima me to sa vađenjem buba iz kutije. Sta kad buba položi jaja, treba da je se izvadi u novu kutiju ako sam dobro to skontao? I koliko treba vremena da se iz jajeta razvije veliki debeli, sočni crv?
    Hvala bilo kome tko odgovori!

  6. #146
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja ToPa 12.02.'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    860

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    da bi zapoceo koloniju najbolje je da uzmes 20 buba i da ih sve zajedno stavis u kutiju...
    a da bi ce crv ucaurio potrebno je da ih odvojis, da budu sami...
    We Are Born To Kill Time, But At The End Time Kills Us... -------------------------ॐ A Psykotropic Trip Through Tribedelic Transcapes ॐ
    http://utopialov.deviantart.com/

  7. #147
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Juče mi je ostao jedan miš viška, zmija koja je trebalo da ga pojede nije bila zainteresovana, a ostale su bile site. I, pošto ne valja odmrznutog miša
    vraćati u zamrzivač, dao sam ga fobasima. Ranije sam im davao pinkije, odnosno bebe miševa, ali ovo je prvi put da im dam skroz odraslog, velikog
    miša. To je bilo sinoć, a jutros već nije bilo miša. U kutiji je bilo tačno 1000 fobasa, a miša su slistili za jednu noć. Ostala je samo lobanja, ostali skelet
    su izgleda pojeli, što me čudi, pa čak i krzno su pojeli, jer ga nema. Ostalo je samo par komadića krzna. Stvarno su proždrljivi.

  8. #148

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    pa ti li moje fobase hrnais pacovima
    sto im ne das malo i neki otrov pa gustere da otrujem

  9. #149
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Dogovoreno! Haha, nisu tvoji. Ovo je druga kutija sa hiljadu komada, nije za tebe Tvoje uopste ne hranim, da ne bih trošio mekinje

  10. #150

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    čoveče, nisam imao pojma da su tako proždrljivi... Inače, moja 12-ćelijska izolacija se i dalje mrduckala sinoć, ali su se 2-3 kom presvukla. Držao sam ih preksinoć na radijatoru, al sam shvatio da to možda i nije dobra ideja, zbog vlage... daću im malko voća večeras..

    off: moja sestra misli da su fobasi slatki.

  11. #151
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Citat Prvobitno napisao Shooree
    off: moja sestra misli da su fobasi slatki.
    Ne znam, ja ih ne bi jeo Nemoj da ih držiš na radijatoru ako hoćeš da se učaure. Uvenuće od toga.

  12. #152

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    bah, yeynuo sam stvar. uvenuli su, da se tako izrazim... prevelika temperatura. Još prošle nedelje. Stavio sam nove prvog decembra, i idalje se mrduckaju, ne pada im napamet da se učaure. u čemu je stvar? Evo sad će još malo 9. dan izolacije. šta ne radim kako treba?

    još jedno pitanje, jel se menjaju ove mekinje njima, ili se samo dosipa još?

  13. #153
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Moraš da čekaš još, ne moraju svi za 7 dana da se smire i spreme za metamorfozu...treba im 10-14 dana nekada. Dodavaj im samo mejinje.

  14. #154
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    ma kave mekinje samo u cistim casicama i onda se brze ucaure

  15. #155
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.391

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja moje stavio u kutiju za šrafove (ima 18 pregrada) i stavio sam im hranu i povremeno ubacujem parče jabuke. Polako se ulutkavaju i tako. Sada sam ih stavio na akvarijum gde je temperatura niže nego kod sijalice. Dešavalo mi se da su dehidrirali. Do sada sam imao šest lutaka. Od toga samo jedna buba. Jedna buba se nije dobro presvukla (ostala joj košuljica zakačena za bulju), a dve lutke mi geknule (jedna nedovoljno presvučena), a dve lutke čekam da se presvuku. Tri crva će uskoro da se presvuku u lutke.
    Eto tako se to kod mene odvija. Nije teško dobiti lutku, samo treba paziti na temperaturu.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  16. #156
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    sad cu i ja uskoro da se "bacim" na fobase .. imam dosta tenebrija pa bih probao da se
    pozabavim i fobasima .. samo moram da uredim deo za njih .. koja je minimalna velicina kutije gde ce stojati bube ?

  17. #157
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.391

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Moja kutija je dimenzija 33×24×12.5 (dך×v). Mislim da mi je to dovoljna za količinu fobosa koja je potrebna za tri T. Mislim da Nenad drži fobose u više kutija, ovisno od generacije.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  18. #158
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Da, imam gomilu kutija. Bube su u manjim kutijama, redovno ih premeštam, mali crvi u jednoj ogromnoj kutiji, i veliki crvi u jednoj ogromnoj kutiji.

  19. #159
    Ljubitelj egzotičnih životinja GUSTAV'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Postova
    109

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Procitao sam sve ovo i pored toga imam par pitanja. Kada se crv stavi posebno da bi se zakukuljio da li smeta oscilacija u temperaturi , preko dana je oko 30-35 a nocu 15-20 ili je bolje da se stave gde je konstantna temperatura od oko 25-30 stepeni

  20. #160
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Nema veze, svakako će se pretvoriti u bubu, ne brini se, samo što će ići malo sporije zbog pada temp.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •