Strana 15 od 20 PrvaPrva ... 51314151617 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 281 do 300 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #281
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    od 100 crva imacu 10-15ak buba mozda i vishe, a moram da zapocnem koloniju i razvijem je shto brze jer cu biti 6 meseci u vojsci pa moram da pripremim hranu (fobase jer su mojoj devojci Lat. gadni )
    mislite da ce se brzo razviti kolonija ili mi je to malo buba?

    treba mi za 4 tarantule za 6 meseci ))

    ako neko raspushta koloniju fobasa po povoljnoj ceni, neka mi se slobodno javi

  2. #282
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ako tek sada stavljaš na ulutkavanje crve, uz najidealnije uslove, dobićeš fobase veličine tenebrije ili manje, za dva meseca minimum.
    Retko ko od nas obezbedi idealne uslove.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  3. #283
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Citat Prvobitno napisao SxOne Pogledaj post
    meni su jednog crva pojeli ali zato shto im nisam dugo dao voce.. pa su ga pojeli zbog vlage koja im je trebala, verovtno su tako i tvoje bube...
    Imali su neko povrce, menjala sam im na 3 dana, a imali su i vodu, tako da pre mislim da je u pitanju bila neka netolerancija izmedju njih, pa kad su vec stradale, verovatno je drugima bilo privlacno da ih do pola pojedu...
    Inace, nisam lutke stavljala zajedno, jer nikad ne znam kad ce koja da se pretvori u bubu, pa rizikujem da one koje su se pretvorile, pojedu larve. Zbog toga sve larve drzim odvojeno, a kako koja buba nastane, pustam je u kutiju sa ostalim.

  4. #284
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    pa ja sam trenutno vecim delom kuci pa povremeno pogledam i kad vidim bubu prebacim je,
    ali generalno ipak dok se ona napravi pa dok skonta shta joj se desilo to ipak traje pre nego shto pomisli da jede,
    a ja stavim i krishku voca u tu zajednicku kutiju, i ako malo kasnije vidim, ili kad se probudim, uvek je nadjem na tom vocu,,, tako da sam ubrzao proces tako shto sam ih spojio jer imam vishe slobodnih kutija za nove.. a zuri mi se kao shto rekoh...

    sad moram da pregledam opet celu temu interesuje me da li da odvajam bube od ostalih crva ili sve zajedno da ih drzim, kako crvi uticu na razmnozavanje kada su zajedno sa bubama, da li jedu jaja.....

  5. #285
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Neki su pisali da bi bilo najbolje odvojiti bube od većih crva, zato što se može desiti da pojedu jaja ili male crve. Tako nešto je nemoguće videti, ali je sasvim moguće da se desi.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  6. #286
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    kao shto rekoh procitao sam ponovo celu temu da "posao" odradim shto bolje..

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Upravo je, jutros lateralisom nahranjena, cyano dovatila odraslu bubu fobasa. Najverovatnije joj je još ranije neki crv pobegao, pa se sad razvio u bubu. Na metar od njenog terarijuma se oseća onaj zaštitni miris fobasa, koji mu očigledno nije pomogao.
    Eto dokaza da i bube mogu biti hrana.
    Šteta, ko zna koliko bi jaja položila da sam ju ubacio među ostale.
    hehehe, ja sam isto mom Cyanu (beshe davno) dao fobasa koji se provukao na dno treseta i posle duzeg vremena, samo se od jednom pojavila crna buba haha, to je bio moj prvi susret sa bubom fobasa, a posuda je bila precnika 10ak cm, ali sam nekako uspeo da izvadim bubu tako da je ostala ziva

    Citat Prvobitno napisao Miroslav Pogledaj post
    Neki su pisali da bi bilo najbolje odvojiti bube od većih crva, zato što se može desiti da pojedu jaja ili male crve. Tako nešto je nemoguće videti, ali je sasvim moguće da se desi.
    aha Nenad je u dosta postova napisao o tome, kako na mesec dana odvaja bube u nove kante... sad znam ))
    ma sve pishe u ovih 15 stranica, samo treba da se cita..........

  7. #287
    Član minimall'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    batajnica
    Postova
    83

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    ima par stvari koje sam procitao ovde i sa kojima se neslazem
    bube zive mnogo duze od 2-3 meseca po mojim bi rekao da su starije od 6 meseci
    bube nejedu crvice a ni odrasli crvi nece nista malima
    grinje nemogu da istrebim samo isusivanjem podloge nego samo zamenom i da primetio sam da grinje idu samo u staru podlogu gde ima vise izmeta nego hranjivih sastojaka
    kad u podlogu stavim vise koncetrata za pilice dolazi do isusivanja mladih tako sto se stanje i lucno saviju posle nekog vremena i umiru ako nacnete takvog crva da krene bilo kakva tecnost ostali crvi ga pojedu ali ako ga nedirate crkne i nebude pojeden,zasto je to tako neznam ali pokusacu da otkrijem pa cu da javim pozdrav

  8. #288
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Meni je već pocrkalo nekoliko buba koje nisu imale ni dva meseca.
    Grinje sam uvek istrebljivao isušivanjem. Potrebno je malo promuljati substrat, kako bi i oni dublji slojevi došli do površine i isušili se. A kad se pojavi dosta izmeta u substratu, onda ga menjam i tako sprečim pojavu grinja (iz tog razloga).
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  9. #289
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Paz' sad!
    Kupim ja mekinje, pšenične, za podlogu za dubije i tenebriju. iskoristim malo, i u papirnoj kesici (koju mi dadoše ovi iz "zdrave hrane") ostane cca 200g mekinja. Nakon 10ak do dana nadjem unutra tenebriju koja čudno izgleda i odlučim da je ostavim po strani i hranim zasebno jer sam mekinje sipao iz kesice sa visine i kontam da nisam debil pa da sam je preneo unutra. Nakon dosta vremena, tenebrija se transformiše u fobasolikog crva (sandžamu) i uskoro nakon toga se ulutkao i pretvorio u fobasa, što se i očekuje s obzirom na temu u kojoj pišem. Testa radi da nije neka srodna buba koja izgleda isto, ja ubacim jednu od tri bube koju mi je Boba poklonio. I tako sad od ta dva imam pun qr** fobasa koji su extra mali!
    E sad da mi neko kaže da tamo, u toj radnji, treba da kupim išta. Fobase do tad nisam imao, te posledično kapiram da ću ako kupim palentu i ostavim je da odleži izvući kukuruznog smuka Mislio sam da im je malo omašeno podneblje za fobase jer zahtevaju toplotu al šta reći! Pazite gde se zdravo hranite!
    =MiluttiN=


  10. #290
    Ljubitelj egzotičnih životinja Rokerka'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    @Miluttin: Pa, i fobasi su zdrava hrana!

  11. #291
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Jes' vala, moram da se složim
    =MiluttiN=


  12. #292
    Član Eonic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    E, znam da je malo bajata tema, ali ja sad ovo pronasao dok sam trazio uzrok suicidalnih zavrsetaka svake moje kolonije super crva...pretvore se u lutke, onda u bube, bube zive 2 nedelje, sparushe se i riknu...
    razlog (izvor Wikipedia) :

    Both the larvae and the beetles of superworms are very sensitive to tobacco smoke and some incense. Even small amounts of tobacco smoke (ie smoking a cigarette in the same room as the insects are kept) will make them show some hyperactivity. Smoking should therefore be kept to a minimum in order to breed healthy individuals.

    za slucaj da neko ne razume eng. Duvanski dim i super crvi nikako zajedno

    Mozda nekome ovo bude od pomoci, meni je vec pomoglo poz

  13. #293
    Član necadc'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    63

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja ne razumem nesto...:/ u kojoj fazi se oni daju kao hrana

  14. #294
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Kao crvi, tačnije u fazi larve.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  15. #295
    Član Eonic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2009
    Lokacija
    Cuprija
    Postova
    34

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Mislim da Bradatim Agamama mogu i lutke crva da se daju

  16. #296
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ali zasto bi to neko radio
    Ako taj neko ima lutke sigurno ima i tenebrije

  17. #297
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Citat Prvobitno napisao Milos87 Pogledaj post
    Ako taj neko ima lutke sigurno ima i tenebrije
    Mislio si na fobase
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  18. #298
    Član
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    27

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ma da
    moja greska

  19. #299
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Imam 15 super crva,a u toj posudi imao sam i 5 madagaskaraca i nekoliko buba tenebrija.
    Medjutim odjednom madagaskaraca nema
    Odnosno nasao sam ljusture,ali bez mesa,da li je moguce da su njih i tenebrije crvici pojeli?
    A evo i jednog madagaskarca kod moje T,nasao sam gonji deo ljusture(glava), donji deo mi je ladno pobegao ispod jednog drveta,uopste mi nije jasno sta se desava?!?!?

  20. #300
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    najverovatnije si našao košuljicu presvučene bube
    a kakve to veze ima sa fobasima
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •