I ja mislim da moraju skroz da pocrne. Jedino sam se malo obeshrabrio kada sam video ovih 9 buba u onoj mojoj kutiji. Prevelika je čak i 50 buba bi bilo malo za tu kutiju. Nadam se da to neće uticati na razmnožavanje.

Temperatura je tu jako bitna, sećam se madagaskarskih bubašvaba koje sam neko vreme držao na oko 30 stepeni. Za mesec dana sam dobio oko 25 malih i za još mesec dana su porasli na oko 2cm. Onda sam prestao da grejem i od tada se ništa ne dešava.

To je otprilike ciklus - za mesec dana će biti malih i još 2-3 meseca do pune veličine. Imao sam ideju da temperaturu u toj kutiji održavam tako što ću je staviti na onaj resun grejač od 13w, ali je tu nastao problem. Ne mogu da ga zalepim na kutiju jer postoji mogućnost da je istopi, a ako ga stavim na policu i preko njega stavim kutiju, malo odmaknutu, onda grejem policu a kutija skoro hladna. Moraću da ubacim unutra jedan od onih grejača što trebaš da mi napraviš. Nadam se da ih neće suviše uznemiriti što ću ih opet seliti dok im ne sredim kutiju. Imao sam strašnu ideju kako da napravim odgajivačnicu fobasa. Policu sa 4 pregrade i u njima 4 velika lavora (kao za tenebriju). I da grejem celu policu Ali nemam gde da je smestim :cry: Šteta, to bi bila skoro idealna kombinacija.