Strana 20 od 20 PrvaPrva ... 10181920
Prikaz rezultata 381 do 392 od 392

Tema: Zoophobas morio

  1. #381
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Pojaviće se ali sam pročitala negde da je moguće da bube jedu jaja pa da će biti manje crvića nego što bi bilo da ih prebaciš u drugu kutiju što ne mora da znači da je istina..

  2. #382
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Crva jos nema, u toj kutiji gde su bube... Od 11 buba ostalo je 7, za sada...
    Ali zato ima jos jedna lutka u kutiji gde su crvi, znaci sada su ukupno dve lutke. Izgleda da, kad im dodje vreme oni se pretvaraju u lutke bez obzira na to da li su sami ili u zajednici crva. Jedna lutka moze biti izuzetak, dve vec... mislim da ne... Mozda kada se izdvoje, taj proces se ubrzava...

  3. #383
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ej hej trebao si da izdvojiš te 2 pa ako se potrefi da su različitog pola, spariš ih i stvoriš crviće koji će se u budućim generacijama u bube pretvarati bez odvajanja
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  4. #384
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Pa to jos nije kasno da uradim... Nego, rekoh, mozda potaknu jos nekog da krene njihovim stopama, ako su tu. Mada vidim kad ih dotakne neki od crva one se bas pracakaju...

  5. #385
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Koliko inace vama treba da se crvi ucaure? Ja sam stavio 20`ak crva i za sad imam 8 lutki, jos njih 10`ak se zamotalo u 'c' a cini mi se da cu sutra vec imati prvu bubu jer jedna lutka pocinje da hvata braon boju. Svi su bili u istim uslovima pa mi je samo cudno da je bas tolika razlika izmedju prelazenja u druge faze...

  6. #386
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ma opusteno...
    Sto se opterecujes time koliko vremena treba. To je izgleda individualno...
    Ja sam od one dve lutke jednu izgubio, pojeli su je crvi izgleda, a drugu sam spasio, sklonio sam je na vreme.
    Nego, kako je dosadna borba sa tim grinjama. Au...

  7. #387
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ako imaš grinje najbolje rešenje je da ih držiš u kutiji bez poklopca.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  8. #388
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Sve je otvoreno ali ih ima u vecoj ili manjoj meri u svakoj kutiji, kod skoro svih sekundarnih kucnih ljubimaca (Zoophobas morio - crvi i bube, Tenebrio molitor - bube i crvi, Blaptica dubia - bube svih velicina i Blatta lateralis - tu imam samo dve bube vec duzi period)... Pritaje se pa buknu...
    Nego danas sam primetio male crvice, oko 5 mm duzine, a ko dlacice, u kutiji gde su bube fobasa...

  9. #389
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Onda bi trebao da smanjiš povrće i voće. Nemoj im davati ništa od toga par dana a u kutiju usmeri stonu lampu sa sijalicom od 40-60 W.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  10. #390
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Ja nikad dosad nisam imao problema sa grinjama, drzim sve 'sekundarne ljubimce' u garazi gde i nije bas najbolja ventilacija, ali sve posude, pogotovo kod fobasa su izbusene sa strane skoro do poklopca, i po poklopcu, i dajem im samo kriske krompira da jedu dok ne pojedu cele, jer tako se ne baca i ne ostaje da se hvata budj ako im dam taman koliko im treba i eto nikad nisam dosad imao grinje. Jedino sto sam kod fobasa pored ovsenih pahuljica ubacio i malo piljevine da se dobije na kolicni 'kreveta' za njih. Mada mi se nekad i desavalo da kad podignem poklopac da je na poklopcu doslo do isparavanja, ali to ocistim samo krpom i ostavim kutiju otvorenu taj dan da visak vlage izadje.

  11. #391
    Član stanivukm'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2016
    Lokacija
    Obrenovac
    Postova
    48

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Da li vam je kutija gde držite bube fobasa zatamljena ili ne? Na temi sam videla da je neko spomenuo to, ali nije potvrđeno.

  12. #392
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Nov 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    180

    Uobičajeno Odg: Zoophobas morio

    Citat Prvobitno napisao stanivukm Pogledaj post
    Da li vam je kutija gde držite bube fobasa zatamljena ili ne? Na temi sam videla da je neko spomenuo to, ali nije potvrđeno.
    Bubama treba mrak, ali karton od jaja im pruza dovoljno mracnog prostora pa verujem da je to dovoljno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •