Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 57

Tema: Grejanje paukova

  1. #1
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Ovo još nismo spominjali u posebnoj temi...

    Neka svako napiše kako greje svog pauka i da obrazloži zašto misli da taj način valja/ne valja itd,itd.

    Da li neko zna kako i koje svetlo smeta tarantulama i sve vezano uz to itd.

  2. #2
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Odlicno pitanje ovde ce biti dosta ne saglasica. Zato cu ja za sad samo da kazem ono sto svi znamo i svi se slazemo da je najbolje grejati celu sobu jer je tako naj prirodnije. :roll:
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Pa i nema mnogo filozofije. Treba grejati kako ko može. Brachiphelme i Gramostole ne treba grejati uopšte (mogu da se greju - brže će da rastu).

    Ja L.parahybanu i T.blondi grejem crvenim sijalicama od 15w, ali samo ako je hladno u sobi. Sijalice isušuju vazduh pa je potrebno češće dodavati vodu, ali su praktične. Male paukove držim na terarijumima koje grejem sijalicama.

    Imam jedan terarijum na čijoj je zadnjoj strani zalepljen grejač za terarijume - onaj kineski resun od 13w, ali je to preterano. I sa smanjenom snagom (dodao sam reostat) ta strana terarijuma je usijana, a temperatura prelazi 32 stepena. Tu držim madagaskarske bubašvabe kojima to odgovara.

    Jedino ne treba grejati terarijum sa tarantulom odozdo. Tarantulama instinkt nalaže da hladnoću traže ukopavajući se. Tarantula kojoj je vruće će se zakopati bliže grejaču (nisu mnogo pametne )
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Nisam puno zalazio u problematiku svetla kod tarantula tako da ni ne znam puno. Da li neko pouzdano zna ili je citao negde ili cuo neki primer da se tarantuli desilo nesto zbog jake svetlosti "vestacke", naravno ne sunceve? I da li one razlikuju crvenu sijalicu od obicne po intenzitetu svetlosti ili po boji ili kako vec?

    Ja bi ih grejao, ali kabl grejac je prejak kakav god da se stavi a sijalicu se bojim da ubacim u terarijum da se nebi opekla tarantula...

    Neki saveti sem grejanja cele sobe...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Ja svoju ne grejem jer u sobi ima oko 25 stepeni a i to je ok za Brachypelme.Nemam cak nikakvu sijalicu koja jos svetli preko dan ili slc. tako da je ili u mraku ili na prirodnom sobnom osvetljenju,a i onako ne vole svetlo previse tako da mislim da je to ok.
    ! High Voltage !

  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Navodno ne vide crvenu svetlost uopšte. Po stranim forumima se dosta pisalo o tome. U svakom slučaju mojima ne smeta, za razliku od obične sijalice.

    A sijalicu od 15w ja mogu da držim u ruci dok je upaljena, tako da nema nikakve šanse da se tarantuli nešto desi. 25w je već vruća i tu može biti problema u teoriji.
    Potpis u pripremi!

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Znači može da se stavi i crvena reflektorka jača van terarijuma pa da greje odgore terarijum ili možda više terarijuma?

  8. #8
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Pa ne vidim nikakav problem. Ja to ne koristim jer mi je u sobi i ovako pretoplo za moj ukus, pa bih da grejanje ograničim na terarijume (ne pomaže )
    Potpis u pripremi!

  9. #9
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Posto sam ja u velikoj sobe i dosta je visoka jer sam na 17. spratu, onda zimi bude dosta hladno u sobi pa bi ja da grejem taj deo gde su zivotinje.

  10. #10
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Eto - idealno

    Veruj mi - ja sam u maloj sobi i 4-5 sijalica, 2 grejača, kompjuter i monitor mogu da ugreju sobu toliko da ti ne treba radijator. Ja zimi otvaram prozor.
    Potpis u pripremi!

  11. #11
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Grejanje paukova

    I ja grejem citavu sobu: dosta je hladna pa koristim uljani radijator cim temperatura pocne da opada - ima termostat i ne isusuje vazduh, tako da mislim da sam resila problem
    Inace procitala sam negde da paukovi uopste ne razlikuju svetlost, medjutim mom bas smeta, i ne samo to: svaki pokret, promena svetlosti a narocito otvaranje poklopca izazove pravu frku. Ne znam da li je tako sa svim tarantulama ili se ova moja pretvara u jednu razularenu neman?

  12. #12

    Uobičajeno Grejanje paukova

    Moje Tarantule zive na sobnoj temperaturi, ne koristim nikakva dodatna grijuca tijela. Jedino treba paziti u zimskim danima, kada i ako se grijete sa centralnim sistemima(radijatori), treba paziti na vlagu.... centralno grijanje jako isusuje zrak.
    Zagreb<br />http://free-zg.t-com.hr/skorpac/&nbsp; <br />www.uljez.hr

  13. #13

    Uobičajeno Grejanje paukova

    ja imam podno grejanje i grejem i dan i noc tako da tu nem frke nikad ne padne ispod 18 C
    ali ipak imam dodatne grejace iza stalaza 2x1metar tako da i njima odrzavam T
    tako da tarantule brze rastu

  14. #14
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Grejanje paukova

    znam da je ova tema 'prosla' (kraj 2006.) ali
    kako mogu da ugrejem cricet kiper , t. je oko 22 C
    da li mogu da stavim obicnu sijalicu sa zadnje strane i ona nece svetleti mnogo posto je s te strane pozadina a grejace ko luda
    e da li je to pametno - da li moze obicna sijalica

  15. #15
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Grejanje paukova

    Ako ti je temperatura 22°C nemaš potrebe za grejanjem ter. Ako baš hoćeš, možeš grejati i sa običnom sijalicom , samo pazi da ju ne staviš preblizu da nebi nešto istopio i naravno da ne bude previše vruće.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  16. #16
    Fanatik toncek'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Hrvatska-Ogulin
    Postova
    1.014

    Uobičajeno Odg: Grejanje paukova

    meni je u sobi uvjek oko 23-24-25 stepena tako da negrijem nicim posebnim.temp.je uvjek sobna i tarantule se na tu temp.priviknu a mislim da je i odlicna temp.oko 24-25 stepena.tako da se opce ne zabrinjavam.imam i onaj grijac za terarijume al otkako imam T.palio sam ga svega par puta.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Liman'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    alkoholand
    Postova
    128

    Uobičajeno Odg: Grejanje paukova

    ja sam danas nabavio crvenu sijalicu od 15 w i sa tim trenutno grejem paukove (4 komada , u kutijama ) posto mi je u stanu oko 19-20 stepeni...
    izgubljeno je samo ono cega se odreknemo!

  18. #18
    Fanatik Proka'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.238
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Grejanje paukova

    Kabl grejac 8m koji mi greje celu policu gde se nalaze zivotinje .. i temperatura varira od 25 do 30 . kod tarantula

  19. #19
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Grejanje paukova

    Evo mog privremenog rešenja za grejane T &#160; U stari akvarijum od 25l sam stavio posude sa C. cyaneopubescensom, A. geniculatom, P. ornatom i lateralisima. Grejem ih uz pomoć sijalice od 60W &#160; Trenutna temperatura je 27.5&#176;C. Bila je i viša (što se vidi po slici), ali ju lako korigujem otvaranjem poklopca, tj. povećanjem otvora. Sijalica mi je trenutno rešenje dok ne kupim kabl grejač. Ovaj način je dobar i iz razloga što T ne može doći u kontakt sa sijalicom &#160; Vlažnost mogu povećati ubacivanjem posude sa vodom, ali mi nije potrebno. Ornati nešto više orošavam zemlju, što je sasvim dovoljno.

    Pokušao sam da grejem i sa grejačima za akvarijum, ali nisu dobri za ovo. Veoma brzo se zagreju, tj. svoju neposrednu blizinu, pa se gase i ne greju dok se ne ohlade. Sa njima mi je temperatura bila 21&#176;C, maksimum 22. Za njih je potrebno da cirkuliše vazduh (kao voda u akvarijumu).

    Zaboravio sam reći da mi je temperatura u stanu između 17-18&#176;C.

    Dakle, ko hoće privremeno da reši grejanje T, eto mu moj predlog.
    Slike Slike
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Grejanje paukova

    Ja grejem celu sobu i uvek ima nekih 25c,a stoji mi crvena sijalica kod tarantula,nije stalno ukljucena ukljucim je nocu zbog pada toplote.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •