Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 106

Tema: Kukuruzna zmija

  1. #41
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    ne bih se složio sa tim da je cena morfova približno ista kao normal,za snow ti mogu reći da obično bude dosta skuplja od obične varijante,lupetam sad ali bude tu nekih 50% skuplje,ako se varam neka me neko ispravi ali možete slobodno na net-u da vidite pa se sami uverite

  2. #42
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Pa i nema logike da su iste cene. Uvek su morfovi bar nesto skuplji.

  3. #43
    Član
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    BG
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Citat Prvobitno napisao spiderboy
    ne bih se složio sa tim da je cena morfova približno ista kao normal,za snow ti mogu reći da obično bude dosta skuplja od obične varijante,lupetam sad ali bude tu nekih 50% skuplje,ako se varam neka me neko ispravi ali možete slobodno na net-u da vidite pa se sami uverite
    Cene se formiraju u odnosu na tržište, pa je kod nas raspon od 30-250€ sasvim uobičajen. U USA, "klasični" corn snake morfovi koji tebe zanimaju su od 25% do 300% u odnosu na "običan" corn snake, ali pošto ih kod nas nema (tek naiđu ponekad, retko), ne preostaje ti ništa drugo osim da čekaš ili da ih sam uvezeš (procedura čak nije previše komplikovana ali traje). Evo sajta pa pogledaj sam šta te zanima:

    http://www.cornsnakes.net/cornprice.php3


  4. #44
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    a kakva je procedura za uvoz na zmije? dali ima neko ko zna sta sve treba da bi mogao da uvezem zmiju? dali treba neki papiri i gde bi nasao prodavaca? nije bitno ako traje, nemora odma da je imam, cena na ovaj sajt za blizzard je 65$ sto i nije bas puno, ali gde da nabavim? jel ima u hrvatske?
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  5. #45
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Bilo je reci o tome. Nije tako jednostavno. Moras da imas registrovanu odgajivacnicu da bi legalno uvezao. Bar koliko ja znam. Dosta to kosta, i niko
    te ne bi savetovao da legalno probas da uvezes jednog kukuruznog smuka. To je apsurdno u ovoj zemlji. Mozes da probas da nadjes u HR, odatle
    moze lako da se prenese.

  6. #46
    Član
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    BG
    Postova
    45

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Citat Prvobitno napisao newpain01
    a kakva je procedura za uvoz na zmije? dali ima neko ko zna sta sve treba da bi mogao da uvezem zmiju? dali treba neki papiri i gde bi nasao prodavaca? nije bitno ako traje, nemora odma da je imam, cena na ovaj sajt za blizzard je 65$ sto i nije bas puno, ali gde da nabavim? jel ima u hrvatske?
    Ne znam kako je u Makedoniji, ali ovde nije baš jednostavno pribaviti sve papire, ali nije ni previše komplikovano. Koliko ja znam, a raspitujem se intezivno kod nadležnih poslednjih nekoliko meseci, NE treba ti registrovana odgajivačnica da bi uvezao kukuruznog smuka, ali oko ostatka Nenadove poruke se slažem - procedura ume da potraje, razni papiri su skupi, transport je skup, USA odgajivač NE garantuje da će životinja stići živa overseas, najčešće neće ni da šalje u Evropu, a i ako hoće, neće da se cima sa jednom (jeftinom) zmijom jer i njemu trebaju export papiri, a ako sve to nekako uspeš i da organizuješ, i platiš, i životinja dođe živa, i stigne na surčin, dovoljan je jedan neobavešteni carinik koji neće da rizikuje ništa da onemogući da zmija dođe do tebe, već da zauvek završi u prihvatilištu (beše na Paliću). Plus, ti plaćaš sve ekstra troškove i eventualnu kaznu. Prosto rečeno, za jednu zmiju probaj da vidš sa Peđom (ostavlja oglase ovde) da li ima šanse da je specijalno nabavi za tebe. Alii budi spreman i da se ovakve usluge plaćaju extra.

    Cene koje si video trebalo je da ti posluže kao orijentir prilikom nabavke, tek da imaš predstavu koliko (puta) su veće u odnosu na regularnu kukuruznu zmiju. I da u skladu sa tim probaš da postigneš dobru cenu kod nas ... ako uopšte i nađeš taj morf.

    Srećno!

  7. #47
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Da, zavrsi na Palicu, odakle ce verovatno biti prodata dalje, a tu je i Madjarska pa se lako prenese. Bas me zanima da li sve te zivotinje koje revnosni
    inspektori oduzmu i dopreme u Palic, i ostanu tamo.

  8. #48
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    A i postoji min u novcu koji mozes da narucis preko neta. Pa nece oni da se cimaju oko jedne zmije za 60$. Ja sam kontaktirao odgajivacnicu Boa u Nemackoj i njihov min je 4000E bez putnih troskova. Americki odgajivaci ne salju zmije u Srbiju. Njihovi sajtovi ti ne daju opciju da narucis ako ti je prebivaliste ovde. Napisu: We are sorry, but we dont ship to your country. Od Evrope UK je najsigurnija destinacija.... To batali, ako ti neko odavde nabavi nabavi, ako ne onda slobodno zaboravi.

    Ako je normalan morf 40E a albino je 50% skuplji, tj. 60E onda je to tu negde, zar ne?

  9. #49
    Član newpain01'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postova
    52

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    pa 60E i nije bas mnogo za moju prvu zmiju, samo jos da je nabavim po tu cenu, ali cisto sumnjam. poslao sam mail odgajivacu sa sajta koji je ikriss stavio i evo sta mi je on odgovorio:
    "Shipping to countries outside the U.S. is very expensive. Shipping alone for one or many snakes in one box is over $550.00 USD. Export shipping is ridiculously high. : ("

    a i normalno da ne bi nabavljao zmiju legalno, zasto da placam plus za neke papire kad mogu da dobijem samo zmiju preko vozaca autobusa, kao sto mi je zarko poslao tarantule
    A.Bicoloratum, A.Geniculata, B.Albopilosum, B.Boehmei, B.Smithi, C.cyaneopubescens, G.Aureostriata, 2xG.Rosea, L.Parahybana, 3xP.Cambridgei, 2xP.Irminia, P.Regalis, 5xP.Imperator

  10. #50
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    eo i ljute guje..


  11. #51
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Ajoj nikad ne bih pretpostavio da je toliko dugačka? Mislio sam da je manja, video sam joj samo glavu pa nisam mogao tačno da skontam kolika je u stvari? Zanimljivo, spakovala se u kokos, provirila glavom i onda ti misliš mala neka zmijica
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #52
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Pa nije minijatura, ali nije ni bas velika. Odprilike je dugacka 120-150cm, ali nema masivno telo kao neke druge zmije tako da je dosta elegantna. Smukovi su dosta zahvalni za drzanje i slobodno mogu reci da su idealne zmije za terarijum. Retko odbijaju hranu, nisu velike, zauzimaju relativno mali prostor, ishrana im nije skupa, nemaju neke posebne zahteve oko vlaznosti ili grejanja.. Oko ove zmije nema da te boli glava. Kraljevske ili mlecne zmije su ti takodje dobar izbor, mada su meni kukuruzne lepse (naravno, to je stvar ukusa)

  13. #53
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    ma ova moja zmijica nije ni blizu 120-150cm, ima oko 50-60cm....tako da je njena masivnost taman u odnosu na njenu duzinu...mozda samo deluje da je velika ali nije..terarijum je isto mali...

  14. #54
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    kod smuka mi je koza na stomaku pobelela ili posvetlela,sare su skroz bledunjave,tako mu posvetli ako se nevaram kad treba da se presvlaci a to je radio pre 15-ak dana a sare na ledjima su mu skroz ok!jel moguce da ce ponovo da menja kosuljicu li je to nesto drugo?a i nije nesto druzeljubiv zadnjih par dana

  15. #55
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Presvlaci se, nista vise. Nemoj sad da ga uznemiravas

  16. #56
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Mozda ne u roku od dan ili dva ali uskoro ce se presvuci. Umeju oni da budu dosta nervozni u tom periodu

  17. #57
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    problem je sto se presvlacio pre 15 dana!jel to normalno?malo mi je cudno da se za tako kratak period presvlaci ponovo

  18. #58
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Kad je mala, sto da ne. Presvlaci se cesce. Obicno se presvlace na mesec - mesec i po.

  19. #59
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    V
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Pozdrav svima....tek sam se prikljucio forumu i mislim da je fantastican....sve pohvalePrvu zmiju sam nabavio pre otprilike god.dana u pitanju je kukuruzni smuk i bio je duzine 70 cm.nikad hvala bogu nisam imao problema sa njim i sada je narastao na 105cm. i prava je dobrica...Od danas sam bogatiji za jos jednog primerka kukuruznog smuka u pitanju je snow corn od 30 cm...Primetio sam jos kod odgajivaca da nije pojeo pinkija i receno mi je da verovatno treba da se presvuce ali ja to neprimecujem na njoj....Nemam iskustva sa tako malom zmijom i brinem se...plasim se da nesto nije u redu...koliko dana je potrebno da se zmija aklimatizuje na nove uslove i da pocne sa normalnom ishranom ili da se eventualno uoce neki problemi sa njom....

  20. #60
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    hmmm to je stvarno delikatno pitanje..moze da se desi da se stvarno u pitanju presvlacenje, pa da zato odbija hranu.., (probaj da pronadjes neki od simptoma presvlacenja). A moze da bude i ono gore, tj da nikada nije ni projela, u tom slucaju ces je morati na silu hraniti, dok sama ne projde.. Ako je ovo drugo, bolje je zamjeni, i uzmi zmiju koja jede sama (naravno ako je to moguce).

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •