Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 106

Tema: Kukuruzna zmija

  1. #81
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Evo malopre se presvukla konacno !Trebalo joj je dosta vremena skoro 15 dana ali dobro,bitno je da je obavila svoje potrebe.Sad cu da je nahranim jer verujem da je gladna.

    Inace,zanima me ta kosuljica koju skine jel to njena prava duzina ili ne?deluje mi kao da je kosuljica malo duza nego zmija.jel moze tako da se izmeri duzina zmije?

  2. #82
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Svaki svlak je duzi od same zmije, zato sto se razvuce. Nekad bude za 20% veci od prave duzine zmije, pa cak i vise. Dakle, to nije ta duzina
    Poslednji izmenio nenad; 12.01.09. u 12:29.

  3. #83
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Re: Kukuruzna zmija

    Imam jos jedno pitanje.Kada vadim smuka iz ter. on obavezno krene panicno da bezi a onda kada ga uzmem i drzim u rukama smiri se skroz i polako se krece,ne panici vise.zanima me jel to tako kod svih i jel ce se to vremenom promeniti tjs jel ce se opustiti?

  4. #84
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Re: Kukuruzna zmija

    Kad je zmija mala nije naviknuta na ruke, ali ako je redovno uzimas, vremenom ce se smiriti i nece toliko bezati. Ali uvek ce pokusavati da se izmigolji. Moj dvogodisnji muzijak, kojeg svakodnevno uzimam u ruke uvek pokusava da pobegne. U pocetku su to bili panicni pokusaji sa puno cimanja, a sada je to manje vise samo trzaj kada oseti da ga neko dodiruje, i posle par sekundi se smiri. Kao da kaze: To si opet ti dosado jedna

  5. #85
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno

    evo jedne slike mog plasljivog drugara koji i nije toliko uplasen kada je hrana u pitanju


    danas je bio jako raspolozen za igranje i nije bilo panicnih pokusaja bazanja,jednostavno je bio miran i sam je izasao iz ter. i dosao mi u ruke,naravno da sam mu ja otvorio i pruzio ruku.izgleda da zavisi i od njegovog "raspolozenja"!?

  6. #86
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    jel normalno da mi smuk provodi na drvetu vecinu vremena,dok spava stalno je na greni u cosku ter. tu je dosta visoko i zasticen je cak ni ja ne mogu da ga dohvatim kad se popne.Jel on uopste zmija koja zivi na tlu ili vreme provodi po drvecu?

  7. #87
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Mnoge vrste smukova su polu-arborealne. Tako da je skroz normalno da neko vreme provode na granama i slično.

  8. #88
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Citat Prvobitno napisao Spana Pogledaj post
    jel normalno da mi smuk provodi na drvetu vecinu vremena,dok spava stalno je na greni u cosku ter. tu je dosta visoko i zasticen je cak ni ja ne mogu da ga dohvatim kad se popne.Jel on uopste zmija koja zivi na tlu ili vreme provodi po drvecu?
    Oba moja smuka noc provode na drvecu, a preko dana su na zemlji. Sve je to normalno

  9. #89
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    V
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Posto smo pregurali hranjenje i poceli normalno da jedemo naisli smo na novi problemprvo presvlacenje od kako je kod mene i nije se dobro presvukla.....Ostao je zadnji deo mozda pet cm.od repa koji nije presvucen....Sta da radim?Da pokusam da joj pomognem nekako ili ....?

  10. #90
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Pisali smo više puta o ovome, stavi zmiju u mlaku vodu, i polako joj svuci ostatak košuljice, ako već ne može sama da ga skine. Trebalo bi da prođe bez problema.

  11. #91

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    mlaka voda....ja ih drzim oko 30 minuta...na potopljenim ubursima toplim

  12. #92
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Mogu i ubrusi, ali obicno se zmija stavi u vodu jer ce tako kosuljica brze primiti vlagu. Samim tim zmiju krace drzis u vlaznim uslovima, sto se njoj vise dopada.
    Snow treba da proveris nivo vlage u terarijumu, nekompletno presvlacenje je obicno uzrokovano manjkom vlage. Posuda za vodu ne sme da se isusi i tako stoji. Uvek mora biti vode u terarijumu

  13. #93
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    zadnjih 15-20 dana smuk mi je postao dosta aktivniji,kada ga hranim ranije je 2 dana lezao i vario hranu sada vec ujutru krece da ide po ter. i nema mira ni malo i ako mu je stomak jos veliki od klope.postao je bas hiperaktivan ali kada ga uzimam u ruke sada se manje plasi,nekako je mirniji u rukama.
    Jel to sto je aktivniji sada ima neki razlog ili je jednostavno aktivniji?po nekom mom misljenju sobzirom da je zima trebalo bi da je "smoren".

  14. #94
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Treba da cistim ter i da menjam treset ali dugar treba da se presvlaci,pobeleo je.jel da cekam da zavrsi ritual ili mogu i odmah,sta je pametnije?

  15. #95
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Sačekaj da se presvuče. Ne moraš često da menjaš treset. Ja to radim 2-3 puta godišnje najviše. Bitno je samo da redovno sklanjaš izmet.

  16. #96
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Sačekaj da se presvuče. Ne moraš često da menjaš treset. Ja to radim 2-3 puta godišnje najviše. Bitno je samo da redovno sklanjaš izmet.
    Jel stavljas "plitko" treset? Ja u piljevini od 3 cm nisam tako lako mogao da nadjem "izvor" kiselo/smrdljivog vazduha u ter

  17. #97
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno

    Kod mene nije tako debeo sloj treseta. Obično je oko 1cm. Ja kad sam držao male zmije na piljevini, isto nekad nisam nalazio izmet. U tresetu se bolje vidi.

    U pitanju je kokosov treset. Mislim da je bolji od običnog, jer su vlakna veća, pa ima manje prašine. Ja to svima preporučujem, ali, opet, stvar ukusa.
    Poslednji izmenio nenad; 12.01.09. u 12:33.

  18. #98
    Član Spana'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    93

    Uobičajeno

    ne znam kakav je kokosov al znam da mi se ovaj moj izmrvio vremenom i postao prasina.sad sam kupio obican ali sledeci put cu proba ti kokosov

    Citat Prvobitno napisao nenad Pogledaj post
    Sačekaj da se presvuče. Ne moraš često da menjaš treset. Ja to radim 2-3 puta godišnje najviše. Bitno je samo da redovno sklanjaš izmet.
    meni je pedja rekao kada sam kupovao zmije da menjam treset svakih 2 meseca.da nije malo to sto ti kazes 2-3 puta godisnje?izmet vadim cim snimim da je izvrsio nuzdu ali ako mi promakne nesto?
    Poslednji izmenio nenad; 12.01.09. u 12:34.

  19. #99
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Može i tako, ali je skroz nepotrebno. One ne prljaju puno. Izvadiš izmet, čim ga vidiš, i nema tu nešto prljavštine. Zmije ne uriniraju, pa nemaju čime da prljaju. Moje bi dosad imale ko zna kakve boleštine i infekcije da treset mora češće da se menja. A već smo pisali o tome da treset nije dobra podloga za razvoj bakterija.

  20. #100
    Novajlija NIght_Elf'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    makedonija
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Citat Prvobitno napisao gava Pogledaj post
    Ovakve zmije u Srbiji kostaju od 25 do 40 evra. Zavisno od velicine ili prodavca.

    kod nas u Makedoniji ovakve zmije kostaju 80 evra

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •