Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 106

Tema: Kukuruzna zmija

  1. #1

    Uobičajeno

    Ovo je moja kukuruzna zmija



    Poslednji izmenio nenad; 12.01.09. u 12:04.

  2. #2
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Super je skroz. I ja planiram da uzmem jednu, nadam se "missing black morph". Ajde napisi nesto o terarijumu u kome je drzis, da li hoce samo zivu ili moze odmrznutu hranu, koliko je imas, da li se ponasa nervozno na pipanje? citao sam o njima ali je ipak iskustvo nekoga ko je ima prava stvar.

    poz i hvala

  3. #3

    Uobičajeno

    Ja je hranim malim bebama misevima odmrznutim, kod mene je oko 3 meseca.
    U pocetku je dosta plasljiva ali se posle malo privikne i ne bezi.
    Najbitnija stvar je da ima skloniste u kojem ce da se skriva jer ne voli da je konstantno izlozena pogledima ljudi.
    Uopste nije teska za drzanje tako da ako planiras slobodno uzmi kukuruznu.
    Ako te jos nesto zanima pitaj.

    Evo i nekih novih slika




    Poslednji izmenio nenad; 12.01.09. u 12:04.

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Evo je i moja. Snow Corn



    Eto, za sada toliko. Lepo jede, nije plašljiva (čini mi se da je devojčica, ali još ne mogu biti siguran), i nije pokušala nijednom da me ujede . A i što bi? Hranim je mrtvim, odleđenim miševima. Dugačka je nešto manje od 50cm i dve bebe su joj dovoljne odjednom, mada ja više volim da joj dajem jednu na 2-3 dana. Ipak, odlučio sam da nabavim malo veće miševe i da je hranim na svakih 5 dana.
    Sad čekam vaše komentare i još slika vaših zmija

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Ja znam za tri vrste albinizma kod kukuruznih zmija. Klasičnu albino varijantu (belo-žuto-smeđa), snow varijantu (ova na slici, roze-belo) i blizzard (potpuno bela, sa crvenim očima).
    Kod ove moje na vtau i glavi se naziru žućkaste mrlje (što je normalno). Kad budem imao dobar aparat, slikaću pa ćete videti.
    Pretpostavljam da je moja ženka (zbog dužine repa), ali ne znam da li još ko ima ovakvu (mislim, verovatno ima, ali ne znam ko). Ja sam raspoložen za razmnožavanje, a trenutno raspolažem samo sa mužijakom normalni morf. Nisam siguran šta bi se iz toga izrodilo, ali jedva čekam da vidim.

  6. #6

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    gen albinizma je kodominantan tkao da ces dobiti sve normalne ali sa kodominantnim g za albinizam.. .pa kad te uparis sa albino (kog vec imas ) statistika kaze daces dobiti pola pola albino klasika ... to je teorija
    pod uslovom da je kodominantan gen

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    ne znam zasto, ali mi se albino varijeteti ne svidjaju. nekako su sablasne
    "I Wouldn't Piss In Your Ear If Your Brain Was On Fire"

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    To je stvar ukusa. Na sajtu www.CornSnakeMorphs.com možeš da vidiš koji sve morfovi postoje. Ali nisam siguran da možeš sve da nađeš u Srbiji

  9. #9
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Da, elem evo vratih se iz Maribora i tamo sam video kukuruznu morfa slicnog Gavinom samo sto je beo sa izrazito crvenim sarama, gde su kod tvog skroz bele, a cena 160 E To je u prodavnici u centru Maribora.

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Da, to je hypomelanistic ili tako neka varijanta.
    Evo nekih slika malo:

    ovako je trenutno držim, u plastičnom kritter keeper-u sa podlogom od granula napravljenih preradom kukuruza. Već sam nešto pisao o njima.



    malo klope, treba joj oko 2 minuta da proguta bebu miša.


    izbočina na stomaku. treba da se zadrži najmanje 24 sata da znamo da je veličina plena taman. ako splasne za manje od dana onda prelazimo na veći plen ili više komada iste veličine. ako ne svari hranu za 48 sati, možemo reći da smo preterali sa veličinom. mada ako je toplo u terarijumu svariće je, ali treba smanjiti veličinu plena.


    zadovoljan pogled? nadam se...


    zamućene oči, znak skorog presvlačenja. u ovom periodu zmiju ne treba dirati i hraniti
    plazi vam se

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Evo još malo slika, prvo presvlačenje:







    i gotovo


    a sad malo dok jede. Posle presvlačenja nije jela 10-ak dana (deficit sa mičevima, a pacove neće ni da pogleda, drugačije mirišu), pa je ovog malog prihvatila sa vidnim oduševljenjem. Pogledajte tu sreću





    i dok kažeš "šta bi" nema više miša

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija



    eo i moje

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Prelepo. Glava joj nece uvek biti tako dominantna u odnosu na telo. Kad su male tako su glavate, a kako rastu tako se i goje (ako ih redovno hranis. Moja je prerasla terarijumcic sa fotki. Sad je velika, ima oko 85cm. Jede 1 do 2 samostalna misa nedeljno. Kako bude rasla tako cu joj povecavati i velicinu miseva, ali i obroke cu prorediti. Mislim da ce joj jedan nedeljno biti dovoljan

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja huana'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    imagination land
    Postova
    330

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    ja ovoj mojoj dajem po jednu bebu misa na svakoh 5 dana mada po njenom ponasanju bih rekla da ona hoce jos...(ili se tripujem )...

    a kad da joj povecam dozu?? tj kako da znam kad je vreme da dobija po vise misica

  15. #15
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Pa, ne mora cesce. Moze na 4 dana, ali ne cesce od toga. A, zmije mogu da se prejedu, jer su halapljive, i onda najcesce povrate svu hranu
    koju su pojele, tako da nista nisi uradio. Mozes da joj dajes po jednog misa, i dok bude rasla da povecavas velicinu bebe misa. Ako je hranis tako
    cesto, nema potrebe da joj dajes dva... Jos uvek.

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Uradi kao sto je Nenad rekao, beba na 4 dana. Ako posle dva dana od hranjenja ponovo vidis da trazi da jede znaci da je vreme ili za dve bebe odjednom pa da se poveca razmak ili za jednog samostalnog misa na 4 dana. U principu je dosta jednostavno primetiti kad promeniti kolicinu/velicinu obroka. Cim primetis da te bebe ne vode nikuda, povecavas

  17. #17
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Hranjenje na 4 dana je vrlo cesto hranjenje. Ako je hranis na 4 dana, mislim da nije toliko bitno da li je mis dovoljno velik za nju, jer ce novi obrok
    imati za 4 dana opet. Moja getulica ogladni posle drugog dana, i opet bi jela, ali ja sacekam da prodju 4 dana od hranjenja, iako je gladna, ali joj ne
    povecavam kolicinu obroka.
    Dakle, nemoj mnogo da brines da li joj dajes jednog ili dva. Dok god je tako cesto hranis, to i nije toliko bitno. Bolje da jede manje, i umerenije,
    kad vec jede cesto, nego da se prezderava.

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    Ono sto ja radim jeste i da pratim koliko joj je redovna stolica. Stvar je u tome sto moja zmija otprilike 2-3 dana posle jela "odbaci visak", da tako kazem. Nekada je to i kasnije. Onda je hranim tek posto obavi svoje, nikada pre toga. A sad da me pitas zasto to tako radim, nemam pojma. To mi nekako deluje logicno

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    pa sve je stvar u veličini ,ne.ja svoje bebe sam uvek hranio dva puta nedeljno i onda kako rastu proredjuje im se obrok.kad vidim da su se ispraznili sačekam nekih dva dana ,onda već budu aktivne i traže hranu,onda usledi obrok.to sa prežderanjem,pa ne znam baš,probao sam više puta da im dajem još i kad su namireni oni jednostavno neće više nikad mi se nije desilo da mi povrate hranu,mužjak mi je prilično velik,njemu dajem u proseku po četri odrasla miša na svakih 10-14 dana,stim što na svakih otpr.2meseca napravim im neki mali post pa onda pauziraju nekih 3nedelja

  20. #20
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzna zmija

    U principu, zmije treba hraniti najcesce na 4 dana, sve preko toga je neadekvatno.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •