Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 31

Tema: Moji pauci

  1. #1
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Moji pauci

    Mislim da bi bilo najbolje da svako otvori temu za svoje paukove i svoje slike paukova uopšteno , pa eto moje...

    Cromathopelma cyanopubescens oko 4 cm




    Avicularia versicolor oko 3.5cm



    Vitalius wacketi oko 4.5cm




    Pterinochilus murinus oko 5.5cm koji je sada kod Žarka



    I za kraj ove sesije jedna prelepa tarantula koja je bila kod mene čitavih nekoliko sati(sada Genijeva)

    Brahypelma boehmei oko 10 cm


  2. #2

    Uobičajeno Moji pauci

    moje lsike su na siteu ima ih previse i videli ste spisak nemoguce da se stavi ali potrudicu se dastavim neke lepe

  3. #3

    Uobičajeno Moji pauci

    pulcherimmaclaasi eathlus mada skoro su likovi koji su autoriteti zakljucili da u stvari u teraristici ne postoji ovakav pauk i ako ga ima u prirodi vec daej neki drugi naziv ali sta je tu je

    i gomila drugih zenki sledi

  4. #4
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Moji pauci

    dobra je slika!

    Mozda bi bilo bolje da otvoris novu temu za svoje da bude preglednije, no meni uopste ne smeta ni ovako :wink:

  5. #5
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Moji pauci

    Update:

    Presvukao se V.wacketi, skroz je bila smezurana koza, tako da nije bilo moguce odredii pol, mada posto se vidi ljubicasto na glavi, verovatno je muzjak

    Evo slike:


  6. #6

    Uobičajeno Moji pauci

    to na toraksu i to nema veze kod svih se vidi u tom periodu...
    i muzijaci i zenke cak i sledeci period kad ce postatii crnoljubicasto sta god sa malim pink crticama tako izgledaju zenke dok muzijaci postaju pink tek mnogo kasnije.. moras da vidis spermateke kako stoji sa njima moli se da je zenka

  7. #7

    Uobičajeno Moji pauci

    poslacu ti sliku mog muziojaka koj je izgubio juvenilne boje .. prelepi su ima oko 8cm

  8. #8
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Moji pauci

    Jos bolje ako je zenka...mada ne znam jos videcemo sledece presvlacenje, nadam se. Pa i moj je iste te velicine, tako da je onda najverovatnije zenka ako je tvoj muzjak 100%

  9. #9

    Uobičajeno Moji pauci

    Slazem se sa tobom da svako treba da ima temu sa slikama svojih paukova ali kod nekih likova to jednostavno nije izvodljivo.

    Npr. Geni :twisted:

    Ali ako se potrudi on to moze stim sto ce malo da blokira forum posto manijak voli micro fotografiju i nama obicnim smrtnicima trebala bi citava vecnost da otvorimo njegov post ali za one koji imaju 768k i jace moze. :wink:

  10. #10

    Uobičajeno Moji pauci

    mislim da na forumu treba da se postave samo ekstra interesantne i slike koje su za potrebe objasnjavanja pohvale itd.. a ne da se kaci sve i svasta ...i ne monogo to je bitno kako ne bi usporavali net /nista drugo

  11. #11
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Moji pauci

    Evo nabavio sam i sebi jednu ženkicu B.boehmei, koja se presvukla danas, pa evo i slike košuljice, koja me uverila da je ženka:



    A evo i njene slike :



    Šta kažete

  12. #12
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Moji pauci

    Evo još nekih sličica:

    E.cyanognatus



    H.schmidti



    N.colloratovilossum


  13. #13
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Moji pauci

    E.cyanognatus je prelep. Baš mi se sviđa. Ne znam ništ ao toj vrsti, moram malo da se raspitam .

    I odlično za ženku B.boehmei. Šteta što ih tako malo ima kod nas. Niko nema mužjaka, tako da će naše ženke malo da čekaju.
    Potpis u pripremi!

  14. #14
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Moji pauci

    Neće čekati
    Čekam samo da budu polno zrele i onda uzimam mužjaka, ne brini se
    Inače cyanognatus je meni jedna od najlepših tarantula dok je mala, a dosta je plašljiva ovako mala pa se uvek skupi kada hoću da je slikam, inače spadaju u kopače, pa je zato nema mnogo ljudi...mada ova moja mala je dosta provodila napolje, a i nije baš kao lividum da je rudar, nego samo ima neku jazbinicu iako ima dosta podloge za kopanje. Nije nešto posebno ni ješna, mada pojede i mrtav plen, sve u svemu super vrsta meni.

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Moji pauci

    Extra su ti pauci. Reci mi kako ti se ponasa murinus. Oni bi trebali da se nevide, a moj se prvih par dana krio, ali sad je dostupan za javnost..... non-stop

  16. #16
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Moji pauci

    Koji murinus? E.murinus ili si pobrkao ovu H.scchmidti sa P.murinusom? U svakom slučaju oba su kopači i neće se viđati četo, mada mislim da se generalno mnogo češće viđa E.murinus, jer kod mene mali ima hodnik sa paučinom(nešto kao "tube web") i kada je mirno i polu mračno često izađe napolje ali je uvek blizu ulaza i onda kada uzmem kutijicu u ruke odmah zabegne unutra, zato i ne mogu da ga slikam a neću da ga teram iz kućice za slikanje...

    P.s. Jel tvoj uginuo ili sam se ja istripovao? Mislim na E.murinusa kog o kom si pisao?

  17. #17

    Uobičajeno Odg: Moji pauci

    obrari paznju na cyanognatusa. kopa puno. moze dasedesi da ga ne vidis gomilu vremena.. kazu iskusni likovi da je poput haplopelma.
    dobra stvar je da i muzijaci i zenke imaju blue shine na celiaterama...nezavisno do pola znaci...
    da nema to plavo ne bi bila toliko privlacna.
    ja sam zasad odustao od te vrste
    koliki tije h schmiti? i kako se ponasa

    prelepi pauci

  18. #18
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Moji pauci

    Skoro se presvukao H.schmidti i ima 4-5 cm, jako je robusna i dlakava, meni super izgleda , za cyanognatusa sam znao to naravno, ali dok je mali, ponavljam ,je jedna od najšarenijih tarantula, zato je držim

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Moji pauci

    Ephebopus cyanognathus



    predivna živina dok je mala..kad poraste izgubi ovu plavu boju zubića nažalost...
    dosta se sakriva...E murinus se vidi puno više..barem moja cura...

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Moji pauci

    Mislio sam na P. murinusa. Moj se nikako ne krije. Ima oko 4cm raspon nogu. Koliki je tvoj?
    Da, moj E. murinus je uginuo . Eh, to je jos uvek bolna rana, ali prevazici cu ja to nekako

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •