Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 266

Tema: Blaptica dubia

  1. #41

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    gde ces naci tako veliku kutiju ?

  2. #42
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Pa ima ih. Tamo gde kupujem ove ima i dosta većih. Problem mi je što nemam gde da ih stavim, inače bi ih već nabavio.
    Potpis u pripremi!

  3. #43
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Najveća kutija sa poklopcem koju sam ja video je nekih 60-65 x 40 x 45, a to je dovoljno za jako puno dubia...ja ću ih u tome držati uskoro...mada i u ove manje može da ih stane 1000-1500 i to bez problema, jer ima 4 nivoa kartona...

  4. #44

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    zebava me pojilica..tj sve pojilice koej stavim u ter sa dubijama.
    val;jda se od toplote rasire pa pocnu da kondenzuju na spoju gde se rastavlja..to bude kondenzacija u pocetku ali cim
    dotakne piljevinu to pocne da vuce i ne mogu da se otarasim poplave...
    kako vi to resavate?

  5. #45
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Nemam tih problema. Jedino mi pada na pamet da je ne držiš direktno na grejaču i da je malo izdigneš iznad piljevine.
    Potpis u pripremi!

  6. #46
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Kakvu piljevinu Nemoj ništa da koristiš kao podlogu...ako baš hoćeš onda stavi treset ili kokos,ali piljevinu nikako. Ne kontam šta ti je problem? Ja u svojoj kutiji imam samo kartone od jaja i jednu malu posudicu sa natopljenom vatom i to je to.

  7. #47
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Preporučujem piljevinu. Malim dubijama je potreban neki supstrat u koji mogu da se zavuku. Pilevina ne buđa, tako da jej ništa ne fali.
    Potpis u pripremi!

  8. #48
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Pa kako ko hoće, mada ja nebi ništa stavio, jer one imaju dovoljno izmeta da se u njega zavlače, a to im je i hrana posle rođenja...mislim da nema potrebe za podlogom, mada ću ja u nove kutije staviti kokos na dno...a šta misliš da se dešava malim dubijama ako nemaju gde da se sakriju? Neverujem da im nešto fali...bar po mojima ne vidim, a video si koliko ih imam.

  9. #49
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Zasto se zezas sa pojilicom?
    Ja sam uzeo posudicu,stavio 2 tufera,to navlazio i kad se god osusi,naprskam ponovo.Jes malo cimanje al ako ti neradi pijilica uvek mozes tako nesto da izvedes.Mada ja nesto retko vidjam da piju vodu.
    ! High Voltage !

  10. #50

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    ma jasno nego nemam prostor da metem cinijicu nego pojilica al ajde sredicu nesto ...

  11. #51
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Evo razloga za pojilicu: kutija veličine 30x40x20 sa nekoliko hiljada dubija na temperaturi od preko 30 stepeni potroši oko 2-3 decilitra vode dnevno. Kada bih im stavljao posudicu za vodu morao bih da je fajtam svaka 2 sata. Meni je cilj da im sredim tako da ih hranim i pojim svaka 4-5 dana.
    Potpis u pripremi!

  12. #52
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Evo i mene posle nedelju dana provedenih na moru, pa cim sam stigao pogledao sam kako se drze dubije ,posto je nedelju dana malo mnogo ostavio sam im dosta jabuka i iskljucio grejac za svaki slucaj(25C), i kad sam pogledao a ono uhvatila se neka budj na koncentratu ali na malom delu i na jabukama.Skinuo sam taj stvrdnuti koncentrat a kartone nisam dirao jedino sto sam podigao prvi i video da imam prinovu .E sad da li je smetala niska temperatura i da li moram da vadim sve da ocistim od budji ako ima ili da ostavim tako i povisim temperaturu,jer dok sam drzao na 30C+ nije bilo budji!?

  13. #53
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Mislim da im budj ne smeta, ali je bolje da izbacis, jer se prosiri po celoj kutiji. Temp. od 25 stepeni im nije smetala, samo su malo sporije napredovale.

  14. #54
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Ne znam da li treba da ih uznemiravam.Do sada sam to praktikovao i danas sam se obradovao prinovom!

  15. #55
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    I ja sam mojim non-stop virio i ceprkao po kutiji. Mislim da im ne smeta previse, ne znam. Ja sam poceo sa 20 komada, i evo, 4,5 meseca kasnije, jos ne mogu da pocnem da hranim agamu dubijama. Leopard ih jede, ali on smaze 3 kom nedeljno, pa za njega imam. Ali, agama bi ove brzo istrebila ako pocnem prerano da joj dajem.

  16. #56
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Dubije se sporo razmnožavaju, to je definitivno, ali ako neko želi da drži žohare za hranu obavezno neka uzme Blatta lateralis, one se kote kao lude, a ako neko ne može da ih drži kući, ja ću ih imati dosta za prodaju i biće niska cena ...

  17. #57
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Ma, znamo mi koliko ti volis lateralise Oni jesu ok, ali za gekone, meni su za agamu neuporedivo bolje dubije.

  18. #58

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    ja sam skoro dao odraslu hissing roach agami
    nije mi bilo lako ali moram ...poceo sam da ih imam previse

    ludilo ..

  19. #59

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    da li ima neko predstavu kako da razlikuje odrasle zenke koje su pred mresku od onih koje su jos "mlade zenke" dobre za koloniju??
    da li ima veze ...to sto su neke tamnije, nisu nadute, i imaju pokidane antene?
    da li je moguce da su to starije zenke....

    za muzijake u glavnom ofucana krila pale.... indicija za starost

  20. #60
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Mislim da nema tu neke razlike, eventualno veličina, mada su one spremne za parenje i na 3-3.5cm, ako su dobile onaj izgled ženke, kada nisu više nimfe...

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •