Strana 5 od 14 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 266

Tema: Blaptica dubia

  1. #81
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Ista prica, mozes da ih cistis kolko hoces, al miris ostaje. I lateralisi imaju neprijatan miris, ali to sve nije nista u poredjenju sa cvrchcima

  2. #82
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Nema ti spasa...posle nekog vremena jednostavnu počnu da smrde...to je problem sa svim insektima...ja ih upravo iznosim iz sobe, jer je počelo gadno da se oseća jer ih ima puno. Jedino da redovno čistiš, ali mislim da će se uvek bar nešto osetiti.

  3. #83
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Drzi ih u kutiji bez otvora za ventilaciju, ali je otvaraj jednom dnevno da udje svez vazduh, ili napravi par malih otvora, cisto da malo vazduha ulazi. Ja tako drzim bube i ne fali im nista.

  4. #84
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Imam nekih problema sa dubiom, ima dosta mrtvih (i mladjih i odraslih), a poneke su cudne kad uginu...kao da su naduvene, segmenti se skroz rasclane i dobije se kao ekspandirana verzija dubije - bukvalno
    Nemam sada sliku da nakacim, ali cim nadjem jednu, postovacu.
    ima li neko ideju sta bi to moglo da bude?

  5. #85
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Ja stvarno, ne znam, meni se kolonija usporila, jer se puno hrani iz nje,tako da ću sada malo da redukujem to ioanko imam brdo cvrčaka. Ja povremeno nađem neku naduvenu mrtvu, ali sasušenu onako, nemam pojma šta bi moglo biti, manje nisam viđao mrtve...meni poneki cvrčak ugine čudno, šlogira se, mrda ali ne pomičan jer, ne može da se kreće, a to pripisujem nedostatku vode i toploti, pa dođe do šoka, što mislim da kod tebe nije slučaj?

  6. #86
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    mozda moze da bude i toplota,posto sa jedne strane imam onaj panel grejac uz stranicu kutije...nemam pojma. Mada, vidim da se sve zbijaju tu, pa kapiram da im odgovara...moracu opet da ih cistim...

  7. #87
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Naduju se samo kada je velika vlaga. Razmnože se bakterije u mrtvom tkivu i bukvalno se raspadnu. Možda od toga i umiru. Kada je malo suvlje, samo se osuđe i nema problema.
    Potpis u pripremi!

  8. #88
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    E to moze da bude problem, meni se redovno kod njih hvata kondenz na kutiji, pa bih rekao da je vlaga povisena...znaci mislis da samo treba da se isuse?

  9. #89
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Pa ako nema mnogo izmeta i mrtvih na dnu (amonijak) onda se samo malo isuše. Dobro oni podnose suvo. Samo malo voća za vlagu i super im je.
    Potpis u pripremi!

  10. #90
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Vlaga je problem Bluie, rekao sam ti sto puta da ti sve drzis previse vlazno Za lateralise moze da bude umerena vlaga, ali za dubije je skroz
    nepotrebna. meni je kutija suva, i drzim ih na oko 40 stepeni, pa im temperatura ne smeta nista.

  11. #91
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Da, za razliku od lateralisa, dubije baš i ne zahtevaju vlagu. Potpuno suvo i samo voće kao izvor vode im savršeno odgovara.
    Potpis u pripremi!

  12. #92
    Ljubitelj egzotičnih životinja Bluie'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    486
    Oglasa
    1

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Pa kod mene je sve vlazno Inace, mora da ti zbog tog metoda onako bujaju kolonije Cuvaj Marinu da ti dugo traje

  13. #93
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Dubije su mi bile u ocajnom stanju, a onda sam poceo tako da ih grejem i drzim skroz suve, i tad su pocele da napreduju. Lateralise ne grejem
    uopste sad. Sa takvom vlagom ti vrlo brzo propadnu kartoni od jaja, i hrana se pokvari. a o grinjama da ne pricam. Bolje napravi vece otvore za
    ventilaciju pa ih zastiti gazom da nista ne ulazi/izlazi

  14. #94

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    ja sma odustao od dubije jako mi se sporo razmnozavala a bili su suvi jesni i topli!
    ali brate....

  15. #95

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Upravo sam dobio dubie, zahvaljujem se Silvertu. Stavio sam ih u aq površine 40x25, a visina je 30cm, pa me zanima neophodnost, prednosti i nedostaci poklopca, i kakav treba da bude.
    Ima oko 3 cm piljevine. Pročitao sam celu temu, pa mislim da im ne stavljam vodu, nego da im redovno dajem sveže voće i povrće. Zanima me da li ima neko koje se ne preporučuje, ili može sve da im se daje.
    Koja je najbolja vrsta hrane, treba li da bude raznovrsna ili može stalno ista?
    Zanima me i svrha i neophodnost kartonskih podložaka za jaja.
    Stavio sam ih u stakleni aq pošto sam oduvek voleo da posmatram insekte. Jeste da će poslužiti kao hrana za tarantule, ali ipak su i oni zanimljivi. Napišite ako imate nešto o njihovim navikama, načinu života, šta ne vole ili bilo koja zapažanja iz njihovog života.
    Koliko je jak taj smrad pošto sam ih stavio u sobu?
    I na kraju pitanje za Žarka: zašto misliš da je ovo najgluplji insekt?


  16. #96

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia


    zato sto nisma uspeo da ih nakotim koliko mi odgovara

    inace traze veliku temp!
    ne treba im se davati povrce sa oksalatnim kiselinama spanac, brokoli i sl
    avokado takodje je shit!


    lepi su meni su e svidjali ko imsekti ali ko hrna ..brate tesko su se razmnozavali kod mene !! dosta su crkavali i ako sam imao isti set up ko kod laterliaa sa vise povrca!! sad sam u te ter stavio later i ima ih milion!!

  17. #97
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Kao uspesni odgajivac dubija mogu da kazem da je bilo kakva podloga za dubije apsolutno nepotrebna, cak suvisna. Dubije se bez problema
    razmnozavaju i bez treseta, piljevine i slicnog. To ti samo otezava ciscenje. Sve kolonije moraju da se ciste na mesec-dva-tri, u zavisnosti od
    velicine kolonije. Kartoni od jaja povecavaju zivotni prostor dubijama. Kad ih ne bi bilo, one bi samo stajale na podu posude i ne bi imale dovoljno
    prostora. Nije im potrebna preterana vlaga, ni filtracija. Dovoljno je par rupa za vazduh i to je to. Vole dosta da jedu povrce i voce, mozes da im
    dajes jabuke, sargarepe, krompir, i iz toga one izvlace vlagu. Hrani ih nekom kvalitetnom hranom za macke. Podnosljivo smrde, nije bas da ne moze
    da se zivi Poklopac ti je bitan i da ne bi drugi insekti ulazili. Desava se da sitne muve i moljci poloze jaja u kolonije. To moze da bude veliki
    problem za koloniju. Preko otvora za vazduh mozes da stavis i gazu, da bi sprecio nezeljene goste. Eto, to je to prvo sto mi pada na pamet.
    A, da, i temp. preko 30 stepeni, recimo 35 ili koji stepen vise.

  18. #98
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    e zare, zare kada formiras koloniju nebi trebalo da hranis zivotinje iz nje al prosipam pamet
    samo temperatura spasava dubiu moja isla do 45c dok nije crko grejac

  19. #99

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    ma nek se gone...ne svidjaju mi se toliko su velike da mi ih je zao ...pa bih se samo igrao....i onda mi se dopadnu

  20. #100
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    ma dubie su super ,kod mene se toliko nakotilo da ne moram da se pribojavam nabavke novih životinja,pa da nemam čime da hranim,kartoni obavezno,smrad,hm,pa podnošljiv je pošto hranim ih samo toliko kolko u roku od max. jednog dana pojedu pa nema šta da se usmrdi,temperatura,što viša,preko 30 po mogućnosti,mada se razmnožavaju i na 27-28 ali onda traje duže period razmnožavanja.jeste da su krupne životinje ali manjim ljubimcima dajem poluodrasle jedinke sve zavisno od potrebe,vodu im ne dajem uopšte nego voće i povrće,to im je valjda dosta,jedina mana što bih imao da primetim je to da hoće da se prave mrtve kad ih ubaciš u ter.ali nakon izvesnog vremena se pokrenu i onda ,eto ručka...

    Pozdrav svima

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •