Strana 2 od 14 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 266

Tema: Blaptica dubia

  1. #21
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Pa u celom tredu imaš slike mojih kutija. Ja mislim da samo još Kimo ima dubie, a njegova kutija je ista ko moja, samo blago providna.
    Potpis u pripremi!

  2. #22

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    i koliko njih moze da stane unutra moze li 1000?

  3. #23
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    One vole da su grupisane. Ovde može da stane oko 2000-3000 odraslih i gomila malih. Na onim gornjim slikama ih ima 800 odraslih.
    Potpis u pripremi!

  4. #24

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    e geni posto vidim da si kartonima prepunio kutiju da li to znaci da hrana dolazi odozgo na kartone??

  5. #25
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Ne. Kartoni su četvrtasti, a kutija je pravougaonog oblika u osnovi. Ima oko 10cm mesta sa prednje strane. Tu stavljam hranu. I suvu i voće i povrće.

    Trenutno pokušavam da smislim neku varijantu trajnijeg rešenja za vodu. U početku im uopšte nisam davao vodu već samo voće i povrće, ali sam postepeno počeo da im dajem vodu u malim plitkim posudicama punim kamenčića kako se ne bi udavile. Sad bi hteo da im napravim nečto poput male pojilice za piliće. Postoji li neka tako mala?
    Potpis u pripremi!

  6. #26
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Mislim da nema potrebe da im stavljaš nikakve pojilice...stavi samo neku posudicu sa vatom i dobro je navlaži i menjaj kada se zaprlja, na svakih 7 dana ili kad već treba. Ja sam primetio da imam baš mnogo napretka sada i dajem im voće i povrće svaki dan i vlažim pomalu tu vatu, malo ventilacije na poklopcu i sve ok.

  7. #27
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Ma to već imam unutra. Nije im neophodno, moje super napreduju i samo sa voćem, ali mi je ovako sigurnije. Ja imam oko 1000 odraslih u kutiji. To malo vode što im stavim ne traje ni 1 dan. Sada ih hranim na svaka 2-3 dana. Cilj mi je da to proredim na 4-5 dana, zato mi treba stalni izvor vode.
    Potpis u pripremi!

  8. #28

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    nema tako male ali mozes da uzmes pojilicu za vleike papagaje ....
    ali pazi kada vazdusni balon podje na gore kako bi se nivo vode izjednacio meni se desavalo sacvrcima da ih uvuce... pa vidis kako pliva po rezervaru nisam sigruan da je to najbolje resenje ?
    hvala za savet oko kutija

  9. #29
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Hmmm, pa dobro može nešto da se uradi po tom pitanju. Staviću mrežu na ulazu u sud. U samom sudu odakle piju vodu ću inače staviti vatu, pa mislim da uz te dve stvari neće biti problema.
    Potpis u pripremi!

  10. #30

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    palo mi na pamet... uzmes najvecu poilicu a onda rezeruar okrenes tako da velika rupa bude pokrivena a sa strane gde voda treba da tece i da istice izbusis male rupe vrucom iglom puno njih pa kad voda i vazduh podju nagore u rezervar nece moci kroz rupice da uvuce bubu....
    e sad kolike rupe treba da budu da bi voda mogla sama od sebe da se spusta?? mora da se prba a i to sa mrezom moze.. uzmi TIL iz prodavnice za tkanine i to razapnes bubasavabe ga nece gristi ...

  11. #31
    Ljubitelj egzotičnih životinja silwert'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    petrovaradin
    Postova
    275

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    ma poilicu za pilce onu na koju moze da se zavrne plasticna flasa, a na rupu silikonom zalepis mrezicu za komarce one nemogu unutra a mogu da piju vodu.
    problem resen.

  12. #32
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Prevelika je. Imam samo 10cm slobodnog prostora. Ili ću da iskoristim to za papagaje ili ću da napravim nešto.
    Potpis u pripremi!

  13. #33

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    da li dubiji smeta temperatura od 33C i preko ?
    zebava termostat nece se ukljuci ako gaspustim na 30 a ako povecam dodje temp do 33

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Meni nekada varira uzmedju 29-34 stepena,ali vecinom je 30.Ne bi trebalo da im smeta,samo su malo nepokretljivije.
    ! High Voltage !

  15. #35
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    NJima je super ta temperatura, jer sam ih ja držao i na višoj i napreduju kao lude...šta misliš koliko im je u prirodi, jer tamo imaju termostat Šalim se naravno, ali oko 30-35 je idealna.

  16. #36
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Ja ne spuštam temperaturu ispod 30 na oko pola visine kutije. Na dnu gde je grejač je mnogo više i to im savršeno odgovara.
    Potpis u pripremi!

  17. #37

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    da li je jedna poilica za kanarince(ona klasicna) dovoljna da napoji b dubie?
    interesuje me da li je to dosta ? jer do sad sam imao tu i jednu za papagaje koja je veca.
    zbog toplote je pocela ta veca da curi sa strane tako da mora da je izvadim...
    da li ce ova jedna biti dovoljna da obskrbi njihovep otrebe za vodu?
    moj utisak je da hoce jer nisu nesto posebno zedne bube ..ali koliko iv poilica drzite?

  18. #38
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Nije. Meni ona za papagaje ne traje ni jedan dan. Ili popiju ili ispari. Na temperaturi od preko 30 stepeni ta voda jako kratko traje. Ja bih najradije stavio onu pojilicu za piliće ali nemam mesta za nju.
    Potpis u pripremi!

  19. #39
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    I meni se desavala ista stvar sa pojilicom. Isparava voda dosta, pa terarijum bude preterano vlazan. Desi se da se ubudja hrana za macke. Koliko to moze da im smeta? Ja u svakom slucaju to izbacim odmah. Sada im dajem dosta zelene salate, pa iz nje izvlace vodu, a vlage ima i po zidovima pa pretpostavljam da odatle piju. Ne znam da li da im vratim u kutiju pojilicu sa vodom, funkcionisu i bez nje, jer vidim da brzo rastu, a sve cesce ima tek rodjenih dubia.

  20. #40
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Blaptica dubia

    Preterana vlažnost terarijuma je loša. Na tolikim temperaturama čaki i parče jabuke može da izazove toliku vlažnost da se čak kondenzuje vlaga po zidovima. Samo treba povećati ventilaciju i taj problem će se rešiti. Nemoj da dozvoliš da ti se ubuđa suva hrana.

    Ja pokušavam da proredim otvaranje kutija sa dubijama na 4-6 dana. Suva hrana nije problem jer ona može da stoji. Problem je voda. Naravno da mogu da izvuku dovoljno vlage iz voća i povrća ako ga dobijaju svaki ili svaki drugi dan, ali ja pokušavam to da proredim. Kada ih budem držao u nekoj dosta većoj kutiji, staviću im onu pojilicu za piliće od 1 litra. To će im valjda biti dovoljno da izdrže bez dolivanja 5 dana.
    Potpis u pripremi!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •