Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 47

Tema: Moje Brachypelme

  1. #1
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    Rod Brachypelma je najverovatnije najpopularniji u teraristici. Za to ima nekoliko razloga -

    Veoma su robusne. Naročito bitno za početnike ili ljude koji ne žele da se mnogo bave svojim tarantulama. Ne računajući vlažnu podlogu, malo šta im smeta. Potrebno je jako puno nebrige da bi vam neka Brachypelma crkla. čak i mala.

    Većina vrsti su veoma mirne, mada bacaju dlake. Skoro nikada ne pokušavaju da ujedu. U kombinaciji sa činjenicom da nisu brze jako je lako "baratati" sa njima. To je bitno prilikom selidbi u veću posudu i čišćenja posude (imam jednu Poecilotheriu ornatu koju treba da preselim i nimalo mi se to ne mili :? ).

    Uvek su na vidljivom. Retko se zakopavaju i većinu vremena provode na površini. Zgodno ako želite da ponekad i vidite svoju tarantulu, džabe mi sto je moja Haplopelma lividum prelepa tarantula kada ću je po svoj prilici videti tek 10 puta za njenog života .

    I naravno što su vrste kao smithi i boehmei neke od najlepših tarantula na svetu .

    Dakle evo malo slikica mojih Brachypelma. Neću ih sve poslati u cugu, nego ću slati jednu po jednu vrstu.
    Potpis u pripremi!

  2. #2
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Brachypelma albopilosum

    Brachypelma albopilosum. Em što je prva po abecednom redu, em što sam je prvu nabavio. Nije nešto mnogo lepa, ali zato za razliku od ostalih Brachpelmi dosta brzo raste, pa nije strašno ako je uzmete kao malu.

    Takođe je mirnija od ostalih Brachypelmi po tome što većina nikada ne bacaju dlake.

    Ovo je najlepše izdanje - 2 dana nakon presvlačenja. Nažalost mužjak je .



    Zovu je i "curly hair tarantula" - evo i zašto:



    Imam još jednu za koju se nadam da je ženka. Dosta je manja.

    Potpis u pripremi!

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Brachypelma emilia

    Brachypelma emilia. Već malo lepša vrsta. Manje baca dlake od smithi ili bohmei, ali zato i sporije raste od albopilosum. Ovo je ženka. Pretpostavljam još jedno ili dva presvlačenja pre nego što bude potpuno odrasla.

    Nažalost nalazi mi se u terarijumu koji je poprilično visoko, pa je nisam baš lepo slikao.



    Ovo je slikano dan kada sam je dobio:



    Ova moja je prilično ješna i nikada ne odbija obrok . Po tome mi je favorit.
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Brachypelma smithi

    Brachypelma smithi. Naravno najpoznatija tarantula na svetu. Kad se pomene tarantula uglavnom se misli na ovu vrstu. Za to su zaslužni stari filmovi gde je ova vrsta besomučno korišćena. Uvek je predstavljana kao nešto opasno. Sad mi je užasno smešno kad gledam Šon Konerija u onom starom Bond filmu (mrzi me sad da ga tražim da vidim koji je tačno) kad pokušavaju da ga ubiju stavljajući mu Brachypelmu smithi u sobu . Pitam se što je meni neko ne stavi u sobu - baš bih se obradovao .

    Jedno vreme je bila toliko tražena, a malo se uzgajala da je proglašena kao ugrožena vrsta zbog uzimanja iz divljine u svojoj postojbini - Meksiku, međutim mislim da je sada skinuta sa te liste.

    Imam 3 komada.

    Potpuno odrasla ženka:



    Polu odrasla ženka:



    i ova beba

    Potpis u pripremi!

  5. #5
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Brachypelma boehmei

    Brachypelma boehmei - ženka. Meni je ovo najlepša Brchypelma. Ovo je zadnja pridošlica u kolekciji. Na žalost baca dlake na svaki dodir terarijuma. To je izgleda karakteristika te vrste jer sam ih uglavnom viđao "ćelave", jako su plašljive. Prava šteta za ovako lepu tarantulu. Moraću da pazim da je ne uznemiravam mnogo.

    Ova njena crvena je stvarno toliko "jaka".

    Potpis u pripremi!

  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Brachypelma boehmei

    Moram da pohvalim moju Brachypelmu boehmei - prilično je ambiciozna što se tiče hrane .

    Ovo je slikano sinoć oko 11 uveče. Evo, 16 sati kasnije je tek završila sa klopom .

    Potpis u pripremi!

  7. #7

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    molim za sliku klassija ako niej problem i ako me ne vara secanje da imas jednu
    slike do jaja

  8. #8
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    Šaljem kad budem bio kući. Nisam hteo nju i auratuma da šaljem još, jer su mali i nisu previše reprezentativni. Sad su se presvukli pa su malo lepši.
    Potpis u pripremi!

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Brachypelma auratum

    Brachypelma auratum - mužjak. Veoma lepa tarantula i jedna je od mirnijih iz roda Brachypelma. Nemam je tako dugo, pa ne znam kakva je po pitanju ishrane.



    I naravno mužjak , lepo ja kažem da nemam sreće sa tarantulama.

    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Brachypelma klaasi

    Brachypelma klaasi - ženka. Meni se veoma sviđa zbog svoje "čupavosti" inače najviše podseća da bohmei. Šteta što i bacanje dlaka deli sa tom vrstom - veoma je plašljiva.



    Sa ovom sam imao sreće. Presvukla se isti dan kad i auratum, ali je ovo ženka .

    Potpis u pripremi!

  11. #11

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    super je mozda cu uzeti neki komad
    strava.. ja imam auratuma zenku ali ne verujem dace da im se poklope pms ovi ali boze zdravlje

  12. #12
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    Što se tiče ishrane, ja ću da dodam, mnogo jedu i sve živo ćape odmah nakon ubacivanja, bar ovih 5 što je bilo kod mene...po meni najlepša brahypelma...

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    Koliko od prilike treba vremena Brachypelmi da iz mele tarantulice postane odrasla tarantula od 9cm? I zasto je bas zenka atraktivnija od muzijaka sem sto je muzijak manji?
    ! High Voltage !

  14. #14
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    Brachypelma od 9 cm (ako se misli na raspon nogu) nije ni blizu odrasle.

    Pa ako je u pitanju smithi ili emilia oko 2-3 godine , zavisi dosta od temperature. albopilosum (veći) mi je sad oko 10cm, a ima oko godinu dana, tako da zavisi od vrste.

    Ne bih se složio da je ženka atraktivnija, sem ako ne računaš zadnje presvlačenje mužjaka pri kom ispadne "ofucan". A nisu ni nešto značajno manji od ženki (do naravno tog zadnjeg presvlačenja, mada su onda samo mršaviji). Možda ženke jesu za nijansu masivnije, ali to je diskutabilno. Ovo naravno važi za Brachypelme.
    Potpis u pripremi!

  15. #15

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    pampobertus species su mnogo lepsi i trazeniji muzijaci :P

  16. #16
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    Zato se i nadam da je moj wacketi mužjak
    Potpis u pripremi!

  17. #17
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Brachypelma vagans

    Brachypelma vagans - Neopravdano zapostavljena Brachypelma. Možda nije tako šarena kao smithi, ali je veoma lepa tarantula. Zajedno sa albopilosum spada u najmirnije Brachypelme. Brže raste od smithi, ali sporije od albopilosum. Relativno lepo jede i u stanju je da napadne prilično veliki plen. Nije plašljiva. Kao i sve Brachypelme veoma je robusna i potrebni su joj samo najminimalniji uslovi. Ne smeta joj nedostatak vlage i temperature.

    Ova se presvukla pre par dana i tada je najlepša:



    Srećom ovoga puta je u pitanju ženka :



    Sa njom sam nakon prethodnog presvlačenja imao problem:



    Nisam znao šta su ove dve izbočine. Plašio sam se da su neki paraziti, ali je to nestalo nakon ovog presvlačenja. To me navodi na zaključak da su to bila mesta gde joj skelet nije bio potpuno formiran i da je prilikom presvlačenja njen unutrašnji pritisak izbio ovo što se vidi na slici.
    Potpis u pripremi!

  18. #18
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    Lepa je bas. Meni su one super jer su skroz crne sa crvenim gacicama

  19. #19

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    moj vagans nije bas miran ,isto jezenka i evo neke slicke.
    moje misljenje jedaoni traze malo vlazniju ,cisto sot sma procitao. jer nastanjuje
    vlaznijedelove meksika i hondurasa.
    mozda gresim dusu ali cinimise da sam negde procitao da gde ima smitija nema vagansa.
    mozda zbog vlaznosti ali moguce da sam izlupao samo ne mogu da nadjem taj clanak.

    a skoro sam citoa da klassi cesot pripijaju u rodBrachipelmides zbog oblika embolusa
    i kao takav je nemoguce kombinovati ga sa albopilosom boehmi smitijem i vagansom.
    i pre je bio van brachipelma roda.
    naime embolus im je kao otvarac za pampure uvrten..
    a to hocu da nabavim jako mi je dopadljiv

  20. #20
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Moje Brachypelme

    Pobogu Žarko, imaš li ti neku tarantulu a da nije ženka? Već sam ljubomoran.

    Tačno je da kažu da vagansu treba malo veća vlažnost, ali ja ovu imam od kada je bila mala i oduvek je na vlagu reagovala isto kao smithi ili G.rosea - stajala na zidovima dok se zemlja potpuno ne osuši, tako da sam počeo da je držim na skroz suvoj podlozi. Bez prskanja, sa malom posudicom za vodu. Za sada je veoma zadovoljna
    Potpis u pripremi!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •