Strana 26 od 37 PrvaPrva ... 16242526272836 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 501 do 520 od 731

Tema: Chromatopelma cyaneopubescens

  1. #501
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Ovaj moj se samo setka i plete, nista drugo ne radi. A digo sam ruke vise od njega, neka radi sta hoce.

  2. #502
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Prebacio sam je danas u terarijum 30x35x15 (DxSxV), inace ona ima 2-3 cm, nadam se da nisam pogresio... Valjda ce biti sve u redu sa njom..

  3. #503
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Mislim da je to potpuno pogresno! Iz dva razloga: prvi zato sto je previse mala i previse mlada za toliki prostor, a drugo zato sto ce veoma tesko nalaziti hranu, tj. plen i moze uginuti od gladi. Na tebi je da odlucis, a videcemo jos neki komentar. Pozdrav!

  4. #504
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Za početak si mogao da je smestiš u kiper pa kasnije u terarijum.Trebaće ti lupa da je pronađeš ... al dobro višak prostora ne smeta.Hrani je jednom nedeljno manjim lateralisima.Kao što kaže Ager malo će teže nalaziti hranu a ti uzmi lenjir i navedi latera na nju da ga smaže,bar ja tako radim sa manjim tarantulama.
    Poslednji izmenio gagi; 15.03.12. u 21:09.
    tarantula shop Jagodina

  5. #505
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Lepo je hrani tenebrijama jer ce lateralisi bezati i tesko ce ih hvatati ako odmah ne napadne.

  6. #506
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Ma nece da jede, kod mene je od 8. marta, a nije ni probala hranu, svaki dan sam je nudio. Zarko mi je rekao da ni kod njega nije htela da jede i da je na pomolu presvlacenje.. Medjutim ona nije ispela ni 1 cm posteljice(mreze) samo je jednu nit sa grancice isplela... Tako da nek radi sta hoce, ako ugine, kupicu drugu, ko je ####.

  7. #507
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Pa moj malisan je kod mene vec dve nedelje i nece da hasa, stalno ga nudim i nista. Ispleo je dosta pa se nadam da ce presvlacenje. Nemoj da mi ugine prvenac! Ako imas tenebrije bolje ga hrani njima, ja za sada imam samo ovo, ali ako i dalje odbija a ne presvlaci se moracu da nadjem tenebrije. Pozdrav!

  8. #508
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Ja kad sam geniculatu moju prvu T kupio imala je 4cm nije htela da jede 15 dana. To je mozda i zbog stresa u transportu nece one da uginu od gladi ne brini se.
    Ako joj ubacis lateralisa u taj terarijum a ona ga ne pojede tesko ces ga odmah uhvatiti i samo ces da istraumiras tarantulu jer se ionako nije adaptirala, to ti je moje misljenje.
    Poslednji izmenio filipj97; 16.03.12. u 06:36.

  9. #509
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Nemam te bube Imam samo te neke crvice (zarko mi ih poslao) to su valjda te tenebrije, nudim je svaki dan, a ona nece..

  10. #510
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Pa da, ako ti je Zare slao onda su tenebrije. Nego ti lepo uzmi neku manju posudicu pospremi i tamo drzi T dok malo ne poraste. Mislim da se svi slazu sa mnom. Pozdrav!

  11. #511
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja darkomarkovic21'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Sokobanja
    Postova
    599

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Malu T drzis u manjoj posudi, logicno... AKo je svaki cas premestas takodje joj treba vremena dok se navikne na prostor u kome se nalazi...

  12. #512
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Samo me zanima hoce li joj visak prostora smetati?

  13. #513
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Nece. Samo uvek bacaj plen odmah ispred nje.

  14. #514
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Nece joj smetati nista, samo je oko ishrane problem, kao sto je rekao Filip probaj da bacas "plen" blizu nje. Pozdrav!

  15. #515
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Prebacio sam je nazad u teglu, i sad me apsolutno boli ona stvar oko nje. Nerviram se vec 10 dana a nema rezultata, ako oce da se presvlaci nek se presvlaci, ako nece, ko je ####

  16. #516
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    E ovako: napravio sam svojoj bebi C. cyanea mali ter pa me zanima da li ce joj nesto smetati ako je prebacim tamo.
    Velicina: 12 x 7 x 5 (d x s x v)
    Sadrzaj:
    Oko ovoga se najvise plasim, nemam treset vec obicnu zemlju, citao sam negde da im ne smeta ali bih ipak da proverim. Pise da je prirodno biolosko organsko djubrivo, tako su mom ocu preporucili u nekom pet shopu, a on je brze bolje kupio bez pitanja.
    Drvce: ovo drvce je sasuseno drvce hibiskusa, staro je preko 5 godina (toliko je suseno) i mislim da to nece smetati.
    Plocica: pescana plocica, za koju sam siguran da nece smetati.
    Skoljka: isto dosta stara, mislim da ni ona nece praviti problem.
    Kamencic: kamencic je dobro ispran, i ako je iskopan pre par godina, cini mi se da je u Crnoj Gori.
    Evo slika pa se i sami uverite, nadam se da ce sve biti ok, pa cu moci vec sutra izvrsiti selidbu!




  17. #517
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Dzaba si ti isproveravao sve te predmete sto stavljas u terarijum ako njoj smeta vlaga. Dakle, zemlja u potpunosti mora biti suva, nalik na pustinju jer je velika vlaznost moze ubiti pogotovo ako je slaba ventilacija. E sad, posto zemlja za cvece kada se skroz osusi moze biti jako rastresita poput prasine, bolje je da se koristi kokosov treset. AKo ga vec nemas onda je mozda najbolje da izbaciz vlaznu zemlju i ubacis gomilu kamenja preko kojih ce ona isplesti mrezu a i za njih se mnogo bolje lepi mreza nego za bilo koji treset. Onda joj umesto cinije za vodu povremeno prskas jedan deo mreze sa kojeg ce piti vodu i vodi racuna da se ne stvori barica na dnu posude. to mozes resiti tako sto ces izbusiti rupe na dnu posude kroz koje ces moci da odlijes visak. Posuda bi trebala da ima sto vise rupica, kako sa strane tako i od gore.

  18. #518
    Ljubitelj egzotičnih životinja mata biolog'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    ok je i zemlja za cvijeće, samo da nije tretirana raznoraznim pesticidima.. iako se uvijek zbog toga prvenstveno preporuča treset.. al ok je i ovako. chromatopelme zahtijevaju jako jako suho.. samo posudicu vode, tek toliko da ima.. i bit će njoj super..
    mislim da bi trebo izbacit tu školjku, nema potrebe i po meni je neprirodno to.. bolje imitiraj uvjete kakvi se pronalaze u prirodi.. malo proučavaj stanište ne kojemu se pronalaze takve vrste, i prema tome stvori svoj setup terarija..
    na kraju krajeva, to radiš radi svoje živine, a siguran sam da joj želiš osigurati samo najbolje uvjete..
    ovaj je setup po meni, npr. zanimljiv.



    evo još jedan video na kojemu su prikazani različiti setupovi za par vrsta tarantula.

    Poslednji izmenio marko; 19.03.12. u 08:13. Razlog: spojene uzastopne poruke

  19. #519
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Ja sam kod regalisa i cyaneo drzao zemlju za cvece iz prodavnice pre toga sam je ispekao u rerni dok se nije osusila a posle par dana sam stavio kokosov treset preko...

  20. #520
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Ja ne mogu nabaviti kokosov treset, u jednom velikom pet shopu sam ostavio broj telefona da me pozovu kada im stigne. Skoljku sam stavio samo da bi imala neko "skloniste" posto sam cuo da vole kada je neko mesto malo mracnije i da se tamo cesto zavlace. Najmanji problem mi je da izbacim nesto od "rekvizita". Hvala na savetima, danas se susi zemlja pa cemo prebaciti malisana.

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •