Strana 24 od 37 PrvaPrva ... 14222324252634 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 461 do 480 od 731

Tema: Chromatopelma cyaneopubescens

  1. #461
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Razmnozavanje tarantula je mnogo komplikovanije od pustanja muzjaka kod zenke da se pare... Kao prvo, postoje vrste koje ce u 95% slucajeva da pojedu muzjaka posle parenja(recimo cyaneo), a kao drugo tek posle(uspesnog) parenja sledi mnogo tezi posao, pogotovo ako planiras da razmnozis vrste koje su teze za razmnozavanje(iskreno, stvarno ne znam zasto neki i dalje razmnozavaju npr. parahybane kada posle ne mogu ni da se poklone, a kamoli prodaju). Kod nekih vrsta je inkubacija veliki problem, kod nekih zenka pojede kokon... Sve u svemu, necu da duzim jer nikada nisam razmnozavao T, ali znam da to nije nimalo naivan i lak posao!
    Znam,nego je pitala kako to izgleda pa sam joj samo pustio snimak,zato se uvek kod parenja drzi pinceta izmedju muzijaka i zenke da ga ova ne bi pojela,a desava se i da neke zenke pojedu kokon,desava se i da uopste ga i ne naprave !
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  2. #462
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Mislim da ne mora kod svih T da se pazi i drzi pinceta... Npr. citao sam da kod Poecilotheria mozes da ubacis muzjaka kod zenke i da ga ostavis nekoliko dana, bez straha da ce da ga pojede! E sad ne znam koliko je to u praksi tacno.
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  3. #463
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Citat Prvobitno napisao loshme10 Pogledaj post
    Mislim da ne mora kod svih T da se pazi i drzi pinceta... Npr. citao sam da kod Poecilotheria mozes da ubacis muzjaka kod zenke i da ga ostavis nekoliko dana, bez straha da ce da ga pojede! E sad ne znam koliko je to u praksi tacno.
    Ja znam da je moj muzijak L.violaceopes bio kod zenke par dana i da nije nista uradio,a za Poecilotheria-e ne znam
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  4. #464
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Jean Luc se opet presvukao(izgleda da je zenka)



    Poslednji izmenio DutchSc; 27.01.12. u 16:04. Razlog: Dodavanje slika

  5. #465
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    A kolika je? Ovo meni lici na vec odraslu zenku, mada slika ume da zavara... Koliko ima cm?
    If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

  6. #466
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Pozdrav ljudi, potrebni su mi saveti:
    Kupio sam cc od Zarka pre 2 dana, i on mi je rekao da je sad pred presvlacenje, pa me zanima koliki je taj vremenski period od kad ona prestane da jede pa dok se ne presvuce? Ja sam pokusao da joj dam nekog crvica sto mi je Zarko poslao, medjutim ona ne regauje. Zanima me i da li je dovoljna velicina ove tegle za nju? Da joj nije mali prostor? Takodje me zanima da li je dobra podloga, ne znam ni ja sta je, neki pesak-zemlja... Molio bih vas da mi kazete da li sam dobro navlazio podlogu? evo slicica

    http://imageshack.us/photo/my-images/9/dscn0595t.jpg/

    http://imageshack.us/photo/my-images...scn0596zp.jpg/

    http://imageshack.us/photo/my-images/684/dscn0598m.jpg/

    http://imageshack.us/photo/my-images/29/dscn0609f.jpg/

    Da li sam dovoljno navlazio posudu, i da li je posuda odgovarajuce velicine?

  7. #467
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Sve zavisi od jedinke, ne dugo pogotovo sto je mala. Moja genikulata je prestala da jede inace tad je imala jedno 7cm i posle dve ipo nedelje se presvukla. Ova cyaneo je mala tako da ocekuj brzo presvlacenje ako je pred presvlacenje i ne brini nista sto nece da jede i kad se bude presvukla nedelju dana joj nemoj uopste nuditi hranu. Sto se vlaznosti tice koliko ja znam samo mali deo navlazis kod malih da mogu da piju vodu kad malo poraste ubacis cep sa vodom i oko njega par kapi prospes i to ti je dovoljno samo pazi kad cep budes stavljao ubaci neki kamencic da se ne bi udavila tu.

    P.S. stavi kokosov treset ako imas za podlogu to ti je najbolje i najbolje drzi vlagu.

  8. #468
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Ne valja da stoji na dnu stalene tegle zbog slabe ventilacije. Ili napuni teglu do vrha tim sljunkom (ok je ta podloga) pa ga onda vrati i izbusi rupe preko celog poklopca ili ga ubaci u neku plasticnu teglu sa izbusenim rupicama sa strane i od gore. Toliki prostor je jos uvek dovoljan za toliku tarantulu. Ne deluje mu bas kao da je najedena i da bi se presvlacila, verovatno nije bas cesto hranjena pa i nece bas porasti nakon ovog presvlacenja. Kod cyanea ne mozes ni pocemu osim po odbijanju hrane primetiti da je presvlacenje blizu. Inace, ponekad tarantule odbijaju da jedu tenebrije, pokusaj da nabavis neku manju kolicinu malih lateralisa ili popaca.

    Izbaci to zeleno iz tegle

  9. #469
    Ljubitelj egzotičnih životinja mata biolog'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Kod cyanea ne mozes ni pocemu osim po odbijanju hrane primetiti da je presvlacenje blizu. Inace, ponekad tarantule odbijaju da jedu tenebrije, pokusaj da nabavis neku manju kolicinu malih lateralisa ili popaca.

    Izbaci to zeleno iz tegle
    ohoo.. ne slažem se. ja sam kod svojega jako dobro mogao ''predvidjeti'' kada slijedi presvlačenje. em što je odbijao hranu , em što je izrazito potamnio.. tj, dlačice na nogama mu postanu totalno drugačije nego kad je friško presvučen.
    budeš tu razliku još uvidio tijekom par presvlačenja.. sretno s njime..

  10. #470
    Ljubitelj egzotičnih životinja TheMaki'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    I ja mogu reci da imam iskustvo kao mata, skroz se naduva, potamni samo je problem sto takvo stanje zna da se oduzi sto godina... Evo slike mog cyanea sveze presvucenog i pre II presvlacenja

    http://img443.imageshack.us/img443/2...svlacenjex.jpg
    Biologically speaking, if something bites you, it is more likely to be female - Desmond Morris

  11. #471
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Poslušao sam vaše savete, i sada to izgleda ovako:
    http://imageshack.us/photo/my-images/827/dscn0614k.jpg/

    E sad, interesuje me, posto po ceo dan bleji na jednom mestu, i ne pomera se, dok je ja ne nateram da se mrdne, da li je takva vrsta inace, ili je ova moja malo lenja?

  12. #472
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Takva je i moja, retko mrda, ali zato kada plete onda je ne mozes "nahvatati" pogledom po kutijici, u tvom slucaju tegli. Ali videces i sam to. Nemoj da brines, posto znam da sam se ja cimao da joj se nesto ne desava, da nije slucajno bolesna itd.

  13. #473
    Ljubitelj egzotičnih životinja mata biolog'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    189

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Citat Prvobitno napisao StefanBg Pogledaj post
    Poslušao sam vaše savete, i sada to izgleda ovako:
    http://imageshack.us/photo/my-images/827/dscn0614k.jpg/

    E sad, interesuje me, posto po ceo dan bleji na jednom mestu, i ne pomera se, dok je ja ne nateram da se mrdne, da li je takva vrsta inace, ili je ova moja malo lenja?

    ok je,. al jednostavnije bi ti bilo da imaš neku nižu posudicu.. al ok je i ovako ako ne možeš drugačije..
    sasvim je normalno da tarantule toliko miruju.. aktivirat će se ona s vremena na vrijeme i tada će plest.. onda možeš uživat u promatranju kako mrda abdomenom.. meni je to bilo fascinantno jer mi je to bila 3. tarantula koju sam nabavio, ali prva koja toliko jako i izrazito plete.. evo jučer je bilo kako je stara godinu danas, i ima nekih 8cm(raspon nogu)

  14. #474
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Uh jedva cekam, sad mi je ogroman smor. Takodje me zanima da li je normalno to da ona toliko voli mrak? Posto sam je stavio tacno iza jedne police, i stavim teglu pola na svetlo, a pola u hlad, i ona stalno bezi u hlad. Jednom kada sam stavio teglu celom povrsinom na svetlo, ona se popela na ovu grancicu i otisla skroz gore do poklopca, da bi se sakrila od svetlosti.. Uvrnuto

  15. #475
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Nemoj da bude na direktnom svetlu a nemoj ni u totalnom mraku. Normalno je da su neaktivne danju jer su sve aktivne nocu moja cyaneo ne mrda iz jednog coska po ceo dan.

  16. #476
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    loshme10

    Velika je brate,retko je vidjam,ne mogu da lupim sto se tice velicine...

  17. #477
    Član StefanBg'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    99

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Ljudi nemate pojma koliko mi znaci ovo sto mi pisete vec par dana, ovo mi je prva tarantula pa imajte razumevanja ako budem postavljao pitanja oko nekih glupih stvari...
    Posto sam terarijum kupio odma, Zarko mi je prodao ovaj terarijum (sve pohvale za saradnju i pozdrav za njega ovim putem) pa hocu da cujem vase misljenje:







    Terarijum je dimenzije 34x34x19. Ako moze neko da mi kaze kada ce moja T bidi dovoljno velika da je prebacim ovde, i jel ovaj prostor njoj dovoljan za njeno dalje prebivanje (do kraja zivota). Posto sam u tripu da joj ne bude mali terarijum... Mozete videti pozadinu koji sam ja napravio (Muke mucio) ljustio sam koru sa drveta, i zakucavao eksercicima za stiropor, pa hajde, pohvalite me... Takodje sam planirao da ubacim neonku duzine 30cm unutra ali otom potom.
    Da cujem vasa misljenja, sta bi dodali, a sta izbacili...


    Hehe a evo ga i slepi putnik, verovatno je pobegao nekoj tarantuli, pa je zavrsio kod mene(nasao sam ga kad sam cistio terarijum) Moze neko da mi objasni ko je on uopste i cemu sluzi?

  18. #478
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Dobar je terarijum, mozes je ubaciti tamo za otprilike 2 presvlacenja i dovoljan ce joj prostor biti i kad poraste do maksimuma. Super ti je pozadina samo pokusaj da popunis sve sitne rupice u njoj da se ne bi zavlacili insekti kojima hranis tarantulu. Pri vrhu mozes sipati lepka za plocice ili silikona i nabacati treseta i suve mahovine kako se ne bi video stiropor a isto tako mozes popuniti i te rupice u pozadini. Izbaci posudu za vodu, izgledace prirodnije a cyaneopubescensu i nije bas neophodna cinija jer zivi u pustinji. Dovoljno bi bilo da povremeno prskas jedan deo terarijuma, po mrezi koju ce tarantula isplesti i sa nje ce piti vodu.

    Inace, mozes ti nju i odmah ubaciti ako si nestrpljiv, nece njoj nista biti, ali ces je retko vidjati jer dok su tako male vole da se sakrivaju.

    Ta bubasvaba je Blatta lateralis. Ne mogu da procenim njenu velicinu ali ako je veca od pauka mozes je ponuditi kao obrok iskljucivo presecanjem na dve polovine. Ono sto pauk ne pojede izvadi da se ne ubudja.
    To je to

  19. #479
    Ljubitelj egzotičnih životinja Ager'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Nis
    Postova
    190

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Posto je ovo tema iskljucivo za C. c. imam jedno pitanje. Moj malisan je stigao 02.03. i od tada nista nije jeo (10 dana) a u jednom kraju kutijice je ispleo dosta mreze, nalik posteljici, samo sto je premalo pa ne mogu sa sigurnoscu reci da je to posteljica za presvlacenje, dok je drugi deo kutijice bez mreze. Evo imam sliku niskog kvaliteta, ako mozete pomozite. Da li ce presvlacenje ili ne? Jos nesto sam zaboravio da kazem, po ceo dan stoji u tom delu kutijice gde je mreza i ne mrda. Samo kad plete, ali i dalje plete taj deo.


  20. #480
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Chromatopelma cyaneopubescens

    Da je posteljica vec bi se okrenuo na ledja. Verovatno je tek poceo da sredjuje okruzenje,sve ce on to da ulepi mrezom.Po slici bih rekao da je previse mokar treset,ako je takav ceo.

Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •