Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 35 od 35

Tema: Euathlus pulcherrimaklaasi

  1. #21

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    Terarijum je dimenzija V 25 duzina 25 sirina 19
    Ventilacija je sa gornje strane (mrezica)

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    Zvuci sasvim OK. Ja imam 15x15x15 i tu mi je Geniculata, naravno i njoj je jos prevelik. Koliko sam citao, ni nema smisla da su veci od 30x30x30 za krupnije vrste, tako da ovaj tvoj ispada superiska, tek ces da vidis kada ti T. dobije jos jedno bar 5cm.

  3. #23

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    za odraslu genikul;ata 40x30 je ok
    jaimam dve od po 14-15cm zenke i u 30x 30 kuliraju ok je ali sobziorm da dostizu i do 20cm treba ce vise prostora.
    ali zato pitaj gorana koliki mu je terarijum za blondi
    za emiliju 30x30 je super mozda je i olje one dimenzije gde je t malo uzi ali dublji razmisli i planiraj unapred kako da pravis iste terarijume kako bi ih uklopio jedan pored drugog (rack sistem) pa tako da kad budes imao kolekciju da ti svi bubu isti

  4. #24

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    Moja pulcherrimaklaasi stvarno nece nista da jede. Proslo je nedelju dana od presvlacenja, a danas sam joj crvica stavio ispred nosa i ona je samo pomerila nogu da on moze da prodje. Prosao joj je ispred nosa.

    Ljudi sta da radim?!?!

    BTW stalno je tamo ispod one kore i nikako nece da izadje
    dok nisam sredio terarijum stalno je seckala po celom ali od kad sam ga sredio samo se zavuce negde i ne mrda.

  5. #25

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    prvo presvukla se treba josj od 5 -10 dana da projede drugo pusti je da se aklimatizuje i navikne na novi terarium.
    inace st ovise raste to ce redje jesti tak oej moja sa 14cm presla na 30 dana jedan cvrcak dijeta

    tak oto ide sa njima

  6. #26

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    Terarijum je promenjen pre vise od dve nedelje i od tada je tamo.
    A mrsava je kao da je poreklom iz Etiopije a ne Ekvadora.

    Izvinite sto vas gnjavim sa ovim ali jos sam zelen po pitanju tarantula pa se brinem za svaku sitnicu. :roll:

  7. #27
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    Nemoj da se brines čoveče, nema potrebe za panikom, moja emilia od 5 cm neće da jede samo 6 meseci, pa je lepa i debela kao i kada je jela. Strpi se, tarantule te uče tome

  8. #28
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    Moja malena Emili je sasvim OK po pitanju klope, svaki drugi-treci dan dobije deo tenebrije i vrlo brzo je iznad, cucla. Nadam se da necu imati problema koje spominjete, a i ako ih bude vidim da nema mesta panici. Mada bas 6 meseci nista, svaka cast, bas izdrzljiva vrsta (ili jedinka?).

  9. #29
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    Poznata je po tome....mada ne mora da znaci da ce svaka emilia to da radi, a i to moze da se desi u bilo kojoj fazi zivota. Nema sta da se brines, moze sa svakom vrstom tako da bude.

  10. #30
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    @Djanny nemoj toliko da brineš, samo se pobrini da ima dovoljno vode. Ješće ona kad bude bila gladna. Imam jednu Grammostolu roseu koja je imala oko 2cm, presvukla se na 2,5cm (kako me nerviraju) ništa nije htela da jede, presvukla se 2 meseca kasnije na oko 3cm i prvi put jela posle oko mesec dana. Znači nije jela oko 3-4 meseca i 2 presvlačenja. Ništa joj ne fali.
    Potpis u pripremi!

  11. #31
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    Izgleda da Genija ništa ne može da iznervira kao Grammostola rosea. Ali kao što je Kimo napisao, tarantule nas uče strpljenju i tu se sa njim slažem 100%. A svima koji se dvoume oko posedovanja G. rosee preporučujem da odu kod genija i vide njegovog odraslog mužijaka (ako se dobro sećam u pitanju je mužijak). Prelepo, ali bez preterivanja. Ili pogledajte slike ovde na forumu.

    @Djanny

    Ne brini oko posta, za tarantule je to normalno. Samo se pobrini da uvek ima vode. Moja B. albopilosa je isto tako odbijala da jede nešto dugo, pa sam napisao mail nekom liku na kojeg sam nabasao na netu. Njegova H. lividum je bila zakopana skoro godinu dana. Niti je video, niti je hranio. Onda je odjednom izbila na površinu veća i plavlja, i veoma gladna. Posle par meseci je probao sa razmnožavanjem. Sve je bilo ok, ali pauk nije proizveo jajašca. Ali nastavila je da funkcioniše ponovo. Zato, samo se opusti. I uživaj

  12. #32
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    Ne može da dođe do mene da vidi roseu. Eno ga kod bifrosta, pokušava da šarmira njegovu ženku. Koliko sam video juče ne ide mu nešto od ruke. Izgleda da nije baš toliko lep
    Potpis u pripremi!

  13. #33
    Anonymous
    Gost

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    Polako, daj mu malo vremena. Možda je samo malo stidljiv. Pa verovatno Bifrostova ženka nije toliko laka :roll:

  14. #34
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    A evo je i moja Euathlus pulcherrimaklaasi:



    Ima oko 7cm raspon nogu, savršen apetit, aktivna je i potpuno pitoma. čak sam je i uzimao u ruke.

    Dakle, da li je to [img]Euathlus pulcherrimaklaasi[/img] ili nije? Meni deluje kao onaj kojeg ima Žarko![/i]

  15. #35

    Uobičajeno Euathlus pulcherrimaklaasi

    novosti usvetu arachnotaksonomije
    nije pulcherrimikklasi vecje
    hommeoma sp.blue
    navodno dileri iz evrope su prodavali pod E pul...
    ali onda se neko setio da proveri njene dlake celiatere tibije i ostalo
    i doslo se do zakljucka da ne moze da bude Euathlus tako da
    je preispitana vrsta i doslo se do zakljucka da pripada hommeomama...
    tacan naziv nema pa je sp. blue .
    inace u prirodi ima e. pulcherrimaklaasi ali nije to to pa posto
    je ova originalno nazvana vrsta(koje nema u teraristici) seniornog imena
    nasa T je morala da promeni ime u hommmeoma sp.blue.
    tako eto sta imas..
    zajedno i ja satobom i svi ostali
    nadma se da ti je jasno

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •