Prikaz rezultata 1 do 8 od 8

Tema: Budj

  1. #1
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Budj

    Sramota me da priznam, ali: zeznula sam stvar. Ljuske od krompira na koje sam zaboravila, u kombinaciji sa slabom ventilacijom... i sad mi brasnari prosto plivaju u budji. Vec sam skinula povrsinski deo koji se stvrdnuo i bacila krpu, ali ne vredi. Sad cu da pocnem da ih premestam u drugu kutiju: jedno po jedno, osim ako neko nema neku ideju.

    I da li neko zna kako izgledaju grinje? Ne znam ni da li se to vidi.
    Cisto da znam da prepoznam ako se pojave.

  2. #2
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Budj

    Grinje - bele, penju se po zidovima i osecaju se...

    Za budj si vec dobila ideju koju bih i ja uradio, jedno po jedno izdvajati - nazalost.
    Inace generalni savet za sve koji drze tenebriju od mene je da ne preteruju sa vlagom. Meni su pojedine kolonije bile 'suve' od izleganja do odrastanja tj. u jednoj koloniji nikad nista od voca/povrca nisam stavio pa je uspela. Posto pretpostavljam da je tvoja kolonija dosta mala dok ne primetis veliku kolicinu izmeta u supstratu koji se moze videti i na povrsini nema potrebe stavljati voca/povrca. Tek mali komad na nedelju dana. Generalno vlaga je najveci pocetnicki problem u uzgajanju tenebrija tako da je gotovo svako ko drzi tenebrije imao dodira sa tim problemom... Bar ljudi koje ja znam.

  3. #3

    Uobičajeno Budj

    grinjice kao što su Demodex folliculorum i Demodex brevis, crvolika su stvorenja sa osam čekinjastih nožica. Dok razgovaramo, tiho se šećkaju po folikulama naših obrva i nosnih dlaka.
    Kako vam pomažu: dobar su sparing partner vašem imunom sistemu i vode računa da on uvek bude u dobroj kondiciji. Grinjice pomažu i u odstranjivanju odumrlih ćelija kože. Kako? Tako što ih pojedu.
    Kako da im pomognete: ostavite ih da rade svoj posao. grinje su isuvise sitne da bi ih videla i uglavnom jedu nasu perut.

    http://www.yudah.org.yu/astma3.htm

    http://images.google.com/imgres?imgu...3DMtp%26sa%3DN

  4. #4
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Budj

    Hvala na brzom odgovoru
    Znaci nema nade... Bolje da se bacim na posao.

    Znam da ne treba preterivati sa vlagom, bas sam jabuku izbegavala da dajem, a morala sam nesto jer su poceli da mi jedu lutke i male crve.

  5. #5

    Uobičajeno Budj

    dovoljno je da povremeno navlazis krpu... ali ja vise volim maslacak i povrce

    ima jos jedna fora uzmes hranu za eceve sipas vodu da se napiju i nabubre i onda to das rapiaju se
    probaj

  6. #6
    Administrator miljance'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Belgrade
    Postova
    257

    Uobičajeno Budj

    @Djanny, ima mnogo vrsta grinja. Te o kojima pricas se uistinu hrane ljudskom peruti a najvise smetaju astmaticarima i najvise ih ima u ljudskom krevetu. I naravno mikroskopski su male.
    Ove grinje koje napadaju tenebrije (ne znam latinski naziv) su itekako vidljive ljudskim okom jer u previse vlaznoj sredini kod tenebrija bukvalno 'pobeli' zid od posude i kad otkopas supstrat na dnu gde je najustajaliji vazduh vidis kako 'vrve 'formirajuci od svojih tela neku vrstu 'zivog' supstrata.

  7. #7
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Budj

    Zavrsila sam.
    Nisam ni znala da ih toliko imam
    Hvala Zarko, dobra ideja

  8. #8

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •