Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 37

Tema: Poceo sam ljudi...Napokon!

Hybrid View

  1. #1

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Moj hobi, od kako znam za sebe, su pauci...Mali,veliki,sareni,cupavi,buljavi...Svi me odusevljavaju i volim ih vise nego siroma' 'leba! Gajio sam skoro sve nase vrste po teglama i terarijumima, a o Araneus diadematus-u (krstas) mogu opusteno da napisem rad...Ali sam, zbog neinformisanja, skolovanja i finansijske situacije, tek sad nabavio, uz pomoc kima (praise him :P ), prvu tarantulu...Chromatopelma cyaneopubescens. U ovu tarantulu sam se zaljubio "on sight". I tako resih da pocnem sa nabavkom tarantula, po meni najlepse koje sam video,a videcu ih jos nadam se...Ovo su te (nadam se da ce kimo i ovoga puta uskociti u pomoc ) :

    Poecilotheria ornata


    Psalmopoeus irminia


    Heteroscodra maculata


    Haplopelma lividum


  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Ja ti imam Heteroscodru Maculatu 3 komada...i Haplopelmu lividuma 1 komad...a od poecilotheria ti imam regalisa i pedersenija (slični ko i ornata) a od psalmopoesusa ti imam cambridgei-a :wink:

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Nisi ti naivan . Svaka čast na izboru. I sa ponosom mogu da izjavim da ih sve imam.

    Dva komentara ako dopuštaš. Nemoj se ograničiti na ornatu kod Poecilotheria, nego uzmi šta je najlakše i najpovoljnije nabaviti. Formosa ili regalis su značajno jeftinije i lakše ih je nabaviti, a podjednako su lepe (bar po mom mišljenju). I drugi komentar - lividum jeste prelep pauk, ali ga nećeš viđati. Imaćeš jako lepu rupu . Samo budi spreman na to.
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    lividuma ja vidim jednom godišnje...ako i tada

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Da, i H. lividum je plava kao na slici samo par dana po presvlačenju. A i to se retko vidi pošto je stalno ukopana. I ja sam bio oduševljen kada sam je video prvi put. Ali sam trenutno odustao od njih. naravno, vreme sve menja....
    Što se tiče H. maculate, treba da znaš da je to na slici ženka. Mužijaci ne liče baš puno na ženke. Oni su bledo-oker-sive boje i mnoooogo dlakaviji

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Da vidimo da li cu uspeti da ubacim sliku.
    Ovako izgleda muškonja H. maculata

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Pa šta god da te zadesi neće biti šteta........
    Moram da priznam da mi se u načelu dopada tvoj izbor, jedina zamerka (ako dopuštaš) je što je malo sužen :P

  8. #8

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    kolike su tvoje T ?
    vidim da nisu ovo tvoej sliek .....
    lepa kolekcija svaka cast....

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Slike su stvarno odlične. Jedino se nerviram kad vidim slike kao ona maculata gore. Ta slika je rađena u studiju sa studijskom osvetljenjem. A ja to nemam :cry:
    Potpis u pripremi!

  10. #10

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Slike su ti fantasticne. Svidja mi se i izbor, kad ja budem uzimao nesto verovatno da ce biti nesto od gore pomenutih lepotica. Samo imam jednu primedbu: nemas geniculatu :!:
    Sto se vise zanimam za tarantule to se vise zaljubljujem u tu vrstu.

    @ Geni
    Memoj vise jednu rec da kazes za slike. Za tvoje ne mogu da nadjem reci hvale i ne znam kako da ih opisem.

    MACRO ROOLS!

    @Iskusniji tarantulisti
    sta mislite o ovim cenama?
    http://www.reptilica.de/index.php/category/Spiders

  11. #11

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    sve zavisi koliki su pauci ne verujem da su odrasli.. inace oni ne salju za srbiju .. razogvarao sma sa likovima , lai mogu da salju opremu pogotovu kao je preko firme ....
    cene u srbijji su jak oniske sto se toga tice...

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Žarko je u pravu. Samo pored nekih piše da su adult ili juvenile. I definitivno nisu baš ti paukovi sa slike. Cena odraslih paukova kod nas je oko 50-60 evra (zavisno od vrste i pola). Problem kod odraslog pauka je što nikako ne možeš znati koliko je star, već moraš prodavcu verovati na reč. A ako bi oni i pristali da pošalju pauka u Srbiju, verujem da bi ti morao da poseduješ dozvolu za uvoz. Ja sam pre godinicu dana pokušao da pošaljem nekom profesoru sa univerziteta u Ultrehtu domaću carpatiu (škorpija) na poklon zbog istraživanja. Nema šanse, trebala mi je dozvola za izvoz. Ta pošiljka nikako nije mogla proći carinu.
    Šta da ti kažem: Dobrodošao u zemlju seljaka........

  13. #13
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Cene zavise od vise stvari : pol, velicina, vrsta i ako je neke razmnozio verovatno je da ih ima puno, pa je opet cena niza, mada u raznim zemljama su neke vrste redje dok iste te u drugim su cesce, pa i zbog toga cena varaira, recimo na reptilici je B.vagans 79 eur, opet se ne zna velicina, ali i da je odrasla zenka, to je puno za nju, kod nas su se prodavale u radnji za 40 eur, ali ne znam da li su bile zenke, bile su sigurno 10 cm, pa se mogao odrediti i pol.

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Bas super, vidim da nisam jedini koji je skoro poceo. Za sada moja tri malisana su OK, a i ja se sve bolje adaptiram. Imam par pitanjaca tipa:
    - moze li se nekako iskoristiti piljevina kao podloga ili deo podloge za test. ili arbor. vrste, sekli su malo sumu kod mene na Fruskoj gori pa je ima u izobilju (nisu cetinari).
    - koje drvo nije pozeljno da se tura u ter. kao dekor
    - za ne daj boze havarije po pitanju toplane i centralnog grejanja, koje su donje temperature koje moze (na krace vreme, npr. jedan dan ili vece) T. da izdrzi, da li ste imali slicnog iskustva.
    - da li je tacno da kod C. cyanopubescens odrasli i muzjak i zenka imaju gotovo identicne (naravno prelepe) boje, odnosno da su minimalne razlike u odnosu na razlike kod drugih vrsta (ne mislim na velicinu).
    - kakva su iskustva sa A. bicoloratum (deluje mi vrlo simpa ali nisam nasao nista konkretno o njemu)
    Poz. za sve sa foruma!
    P.S bilo bi dobro da se kace fotke "domacih" T. pa makar i losijeg kvaliteta, fotke sa NETa su svima dostupne, a ovako velike samo otezavaju ucitavanje strane

  15. #15
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Ne. Najviš zbog toga što je osnovna uloga podloge kod aborealnih vrsta da drži vlagu, što piljevina loše radi. I postoji veliki rizik od pojave buđi. Treset je ipak najbolji.

    Jedna mala L.parahybana koju sam dao drugaru da je da svom kolegi je nedelju dana stajala na tamperaturi od oko 9-10 stepeni bez posledica. Ali to nikako ne raditi. Poludeo sam.

    Nije to samo kod cyanopubescensa. čak mislim da oko polovina vrsti ima iste boje.

    Imam jednog A. bicoloratum, ali je mali pa ne mogu ništa da ti kažem iz prve ruke. Trebalo bi da je isti ko A.seemanni.

    Skoro sve fotke sa foruma su domaće (na šta trebamo da budemo veoma ponosni). Strane fotke su se koristile samo kao primeri kod vrsta koje nemamo (još )
    Potpis u pripremi!

  16. #16

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    nemoj piljevinu privlaci razlicite stetocine da ti se maju a kad
    budes vlazio treset ubudjace se
    donje su 18C konstantno a sta mogu da izdrze ,.. mogu svasta zavisno od vrste
    u slucaju havarije zatovri sobu stavi peskire pod vrata i na sred sobe ,zavisno o velicvine zapalis
    svecu ili njih vise drzace temp jako dobro probano i potvrdjeno vise puta
    kedar sta god to bilo i cetinari

    nema razlike kod cyanopubenscesa koliko ja znam
    a bicolor j!#@$%$ sporo raste to cu da ti kazem
    kazite mi ja mogu da bacim neke na forumnije frka ocas posla samo ne znma da li je u redu ka kocim
    brzinu jer mozete da ih pogledate u galeriji?

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Lako tebi, ti imas sajt (za pohvalu) i stvarno ne moras da kacis. Zahvaljujem za korisne info (steta za piljevinu, al razumem potencijalni problem). Poz.

  18. #18

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Nabavio sam jos 2 pauka, Poecilotheria rufilata i P. striata. Dushice moje male Brze kao metak... Moram malo da iskuliram, potrosih kesh...Cale ne zna za ovo inace bi me se odrekao

    Moj izbor paukova je naravno sirok, ali ovo je samo pocetak... Nabavicu i paukove iz drugih familija, Atrax-a i Lactrodectus-a npr. Uuu sto ce to da bude plasenje mojih cimera...he he he! :twisted:

  19. #19

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    samo napored to su strava pauci fenomenalni ja imam formosu od 12cm do jaaj je ....prelep pauk...
    na prolece planirma da uzmem bar 4 poecilitherie (vrste )

  20. #20
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Odlične vrste :wink: Vidim da ti se sviđaju Poecilotherie. Imam utisak da one bolje vide od ostalih vrsta. Za ovo nemam potvrdu, ali moja ornata hvata hranu u letu. Pre nego što padne na zemlju. Svideće ti se kako jedu, agresivne su i veoma proždrljive za aborealne vrste.

    Žarko jesi li odlučio koje 4? Ja se hladim dok ne nabavim Poecilotheriu metallicu
    Potpis u pripremi!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •