Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 37 od 37

Tema: Poceo sam ljudi...Napokon!

  1. #21

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    uf najomiljenije mada sa zaljubljivanjem u t saram po raznim rodovima .. :P
    inace formosa rufilata metalica pederseni smithi hahaha 2000E T
    salim se jeftinija je ali mislim da imam odakle cu je nabaviti i to za tipa 80E malecku ...cudo su sakupucu ih sve ako se ne secam dobro a verovatno se ne secam ali mislim da ih ima 17 ili 20 ####sli ga vise

  2. #22
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    METTALICA Uuuu, to je dobra cena.
    Potpis u pripremi!

  3. #23

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    ne metalica smithi ...
    metalica za 300E oko 4-6cm ne secam se
    ali moze dasenadje za 80 90E spiderling 100%

  4. #24
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Da tih 300 EUR i ja imam kao cenu.
    Potpis u pripremi!

  5. #25
    Anonymous
    Gost

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Nisam aktivan clan ali moram da dodam da imam i ja p. formosu sad vec oko 12,13cm raspon nogu nego sad hteo da se pozalim kako su mi se pre par dana pojavile sitne bele bubice i morao sam sve paukove da premestam i da se drkam, dal iz treseta, dal od vlagde, su se pojavile te smrdljive bubice, bakterije sta li su Sad ih nema ali hoce se pojaviti opet

  6. #26
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Samo isusi dobro terarijume/kutije sa paucima i te bubice ce uginuti, to se javlja usled velike vlage i ustajalog vazduha i od ostataka hrane, moras to cesce kontrolisati.

    Slobodno se registruj iako nisi cesto aktivan

  7. #27

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    to si mi rekao i preko telefona, mogao bi jos neko da napise svoje misljenje ... i kad ces doci do mene ogladneli su pauci ...

  8. #28

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    da li znas da li je zenka ili muzijak formosa?
    ajde posalji sliku da vidim nesto me interesuje oko sare na opistomi
    ako nije problem.

    inace mozes da ih osusis mada to nije dobor za pauka.. mozes da ih ostavis oni jedu
    ostatke hrane tako da ako redovno citist smanjice se na minimum.
    ili da menjas treset i sve iz pocetka
    i da dobrodoso

  9. #29
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Nece pauku nista biti ako nebude unutra vlage par dana, pogotovo ako bi jeo, a te male bi ubio nedostatak vlage. Sve jedno ja bi sve prebacio iz pocetka za svaki slucaj.

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Uzmi ti pa lepo očisti ceo terarijum. Bolje da budeš siguran. Nemoj biti lenj da im češće uklanjaš ostatke nepojedene hrane.
    Treset ne sme da bude mokar već vlažan. Stavi u terarijum posudu sa vodom (čisti je redovno i menjaj vodu). Prskaj terarijum svaki drugi dan ako želiš da postigneš veću vlažnost. Svu nepojedenu hranu (živu ili mrtvu) nemoj držati u terarijumu duže od jednog dana.
    Stavi slike pauka i terarijuma na forum. Možda ti ventilacija nije dobro rešena.
    Da li si dodavao kakve igračkice... nov panj za pentranje, neki kamen ili biljku? Moguće da si i preko njih uneo bube u okruženje.
    Očisti sve ponovo i temeljno. To je najbolji savet koji možeš dobiti.

  11. #31

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    E ovaj moj cyaneopubescens prestao da jede...Vec 15 dana nista...Muflon! P.striata i rufilata cepaju paličnjake samo piče Moram neku mušicu da im stavim da im promenim meni...Brašnare niko ne jede više, zgadili im se, a i meni su...

  12. #32
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Onda ce se sigurno presvuci uskoro. Bas lepo sto krkaju ove Ne mogu se njima zgaditi nikako

  13. #33
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Pazi samo da ih ne navuces na sarmu preko zime
    Gde nabavljas palicnjake, nisam znao da i to krkaju T.,
    to mi nekako dodje kao ukrasni kukac, ali ocigledno jestiv.
    Jesi probao jos nesto egzoticno da im ubacis?

  14. #34

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    Ovde u Naucno Istrazivackom Drustvu Studenata Biologije "Josif Pancic" drzimo svacije palicnjake koji su se razmnozili kao zecevi i sve sto treba da se uradi je da se pokupi par komada da sam razmnozavas i gajis...Samo sto ja hranim paukove...Pandinus od mog cimera ne moze da provali palicnjaka te ga ne jede...ali zato P.rufilata...Auuu jede one od 5-6cm bez problema, samo ih presavije 2x...

    Inace, moj C.cyaneopubescens je tako smazao zunzaru, koju sam mu bacio cisto da vidim da li ce krkati, da kako je pala na "mrezu" tako joj je zavukao zube istog trena i posisao za 30min...Fes mu dojadili crvi...

  15. #35

    Uobičajeno Poceo sam ljudi...Napokon!

    pa nije bas da su puni hrane stick insekti.. naravno neskodi da se promeni ali kao izvorproteina bliu 0 a mnogo hitina....
    mada mozdai ja probam jer imama 2 vrste pa probam i sa ovim tanjim i debljim extatosomama
    hvala na info o preferencijama poecilitheria

  16. #36
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Ig0r'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    537

    Uobičajeno Odg: Poceo sam ljudi...Napokon!

    Citat Prvobitno napisao Anonymous
    Nisam aktivan clan ali moram da dodam da imam i ja p. formosu sad vec oko 12,13cm raspon nogu nego sad hteo da se pozalim kako su mi se pre par dana pojavile sitne bele bubice i morao sam sve paukove da premestam i da se drkam, dal iz treseta, dal od vlagde, su se pojavile te smrdljive bubice, bakterije sta li su Sad ih nema ali hoce se pojaviti opet
    Desilo se isto i meni... Ako se ne varam to je ono sto ameri zovu MITES, a na srpskom ni ne znam kako se zovu te dosade. U svakom slucaju, najbolje ti je da sav sadrzaj terarijuma (bez pauka) izvrnes u pleh i ispeces u rerni na 200 stepeni. ostavi jedno 20ak mina, ali prvo zagrej rernu pa tek onda stavi. Na ovaj nacin ces ubiti i mikroorganizme koje ne vidis.
    Ja sam ovako postupio i nisu se vise pojavljivali iako sam zatvorio pola otvora za ventilaciju za preko zime. +ako mozes promeni podlogu, i ubuduce kad god stavljas nesto novo u terarijum iz prirode a ti prvo ispeci i nemas frku...
    Pozdrav
    I'm da Supavizza,
    Can I get a Taxi numba?

  17. #37
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Poceo sam ljudi...Napokon!

    Citat Prvobitno napisao zarko
    pa nije bas da su puni hrane stick insekti.. naravno neskodi da se promeni ali kao izvorproteina bliu 0 a mnogo hitina....
    mada mozdai ja probam jer imama 2 vrste pa probam i sa ovim tanjim i debljim extatosomama
    hvala na info o preferencijama poecilitheria
    Zarko ne brani ih sve je to hrana
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •