Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 39

Tema: Neke od novih stvarčica...

  1. #1
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Milipede tj. Giant African millipede(Archispirostreptus gigas)




    Zasad samo ovoliko, a biće tekst na sajtu uskoro.

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Trenutno kopam po netu da vidim kako se određuje razlika u polovima. Nešto sam našao (tu je i link) sad samo treba da isprobamo na živom primeru f#710;im dodjem kući probaću. Ja sam uzeo samo jednu, ali ako ostanu posle NG uzeću još jednu. Razmnožavaju se progresivno, ali moraju da imaju visok procenat vlage, oko 80%. Kad su na suvom onda se ukopavaju.

    I ne mogu sa puževima :cry: . Moja je napala :?: moje puževe. Tako da će morati da dobije svoju sobu.



    http://www.geocities.com/millipedes_.../breeding.html




    Evo ukratko kako se razmnožavaju:



    Mužijaci na trećem segmentu (to je veoma blizu glave) imaju nedostatak para nogu i to su Gonopore. Mužijaci imaju i sekundaran polni organ koji se zove Gonopode. To je par nogu na sedmom segmentu. Pre parenja on mora da dovede Gonopore do Gonopoda tako što će se saviti i tako spermu iz Gonopora prebaciti u Gonopode. Kad ovo obavi on se penje na ženkinu i počinje da je stimuliše ritmičkom masažom nogu po njenim leđima. Kad ženka podigne prednji segment svog tela, mužijak se izvija i dolazi ispod nje. Kad im genitalije budu jedne naspram drugih počinje prenos sperme. Gonopode su različitog oblika kod različitih vrsta, tako da nije moguće izvesti hibride.

    Ženka pravi podzemno gnezdo u kome polaže jaja. Može da položi i do 2000 :?: mada par stotina je verovatnije.



    Etooooo... ali kao što rekoh sve ovo moramo da probamo i uživo
    Poslednji izmenio marko; 07.03.09. u 11:10. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  3. #3

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    brate kad kazem odvratno mislim sa osmehom nadam seda vam je jasno

    nego meni se ne dopadaju groznjikavi mi ali bi ih cuvao jer su sigurno interesantni

  4. #4

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Pa dobro nisu toliko ruzni mada ih ne bi drzao.

    Polazu par stotina jaja to je bas mnogo.

  5. #5

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    moze li njima da se hrane reptili?

  6. #6
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Žarko, pa zar bi ti ovo davao kao hranu? Kako ti nije žao. Vidi kako su slatke.



    Potpis u pripremi!

  7. #7
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Ne mogu se hraniti reptili, tj. mogu ali neki bas sa jakim celjustima jer su millipede jako tvrde, oklop im e od kalcijuma...drugo polazu one i po 2000 jaja, ali se mnogo manje izlegne...

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Konačno sam uspeo da ga namilim da se ne uvija kad ga uzmem u ruke. Razvili smo uzajamno poverenje. Ovako se skupi kad hoću da ga uzmem:





    Ustanovio sam da je mužijak. Evo i slika:



    Eto. Nadam se da će ova slika koristiti...

  9. #9
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Još samo da vidim šta su ove moje. Ja u principu ne volim da uznemiravam životinje i ne uzimam ih u ruke. Ali vidim da ću morati da bih video šta su. javljam kad otkrijem.



    p.s. Ova druga fotografija je odlična
    Potpis u pripremi!

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Mogu da se hrane reptili, ali samo dok su milipede jako male i mekane. Isto kao i sa puževima. f#710;ak su i dobri za ishranu i prporučuju se baš zbog kalcijuma :wink:

    Hvala prijatelju, trudim se
    Poslednji izmenio marko; 17.02.09. u 14:30. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  11. #11

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    e do super

    da li neko planira da razmnozi te gliste ? hahahaah salim se za naziv malo vas zezam hahah

    ne ozbiljno dal ice neko da ih razmnozava?

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Pa nećemo im valjda oduzeti pravo na sex?



    Šalu na stranu.... ne znam. Ja sam za u svakom slučaju, ali ja sam uzeo samo jednu. Prvo da vidimo šta je Goran uzeo pa da se iskombinujemo. Ako uspem da razmnožim puževe, možda mi "gliste" budu previše, ali u svakom slučaju htanu obogaćeni kalcijumom ćeš dobiti pa ma kog porekla ona bila :wink:

  13. #13
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Naravno. čim otkrijem šta ja imam, iskombinovaću nešto.
    Potpis u pripremi!

  14. #14
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Ja imam 5 komada, moram isto da provalim koja je koja, pa cemo da ih pustimo da rade svoj posao :wink: Jesi je ti Gavo za tu sliku drzao u vazduhu pa se opustila pa si je slikao?

  15. #15

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Jeste li odkrili kakav otrov puštaju iz kože ? Ja sam imao cijeli palac crven radi toga :P .



    Pozdrav



    Nikola

  16. #16
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Osetio sam miris kada ga puste, ali srećom nisam imao nikakve reakcije na koži. Mada se trudim da ih ne uzimam previše.
    Potpis u pripremi!

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Ne u vazduhu. probaj i videćeš da je nemoguće. Odmah će početi da se uvija i moraš ponovo da čekaš da se odvije pola sata (najmanje). Jako su radoznale. Otvori kutiju i pusti ih da krenu napolje. Tako sam je uslikao. Naravno moraćeš da se potrudiš. Ako misliš da je moja slika bila uslikana iz prve, prevario si se. Jako brzo se navikavaju na dodir, tako da ti preporučujem da je pustiš da ti se popne na ruku, ali sama. Hvatanje, kao što sam rekao, ne pomaže.



    Jeste li odkrili kakav otrov puštaju iz kože ? Ja sam imao cijeli palac crven radi toga .
    Kad smo ih uzimali od Kima pri našem prvom susretu, jedna od milipeda se pokakila na moju ruku :? . U stvari to im je u isto vreme sistem odbrane ili se bukvalno useru od straha

    Moram da upozorim sve koji ih imaju ili nameravaju da ih imaju da one time mogu da prskaju i da smrdi za medalju. Pazite da vam ne prsne u oči ili u usta. To može biti veoma ozbiljno.

    Niko proveri da li su u pitanju baš ove milipede ili neke druge. Ove iz tela nisu puštale ništa već samo sa zadnjeg kraja, kao što sam već napisao.

    Ma ni ne treba da ih uzimaš u ruke, samo ih bez veze maltretiraš. Čim ustanoviš pol ostavi ih na miru. Ako bude bilo problema zovi, mada ne vidim razlog za probleme :!:
    Poslednji izmenio marko; 17.02.09. u 14:31. Razlog: Spojene uzastopne poruke

  18. #18
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Mrzelo me da ih čekam pa sam ih uzeo u ruku i sačekao da se odmotaju.



    2 mužjaka
    Potpis u pripremi!

  19. #19
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Kao i obično...nemaš sreće, dodji do mene da izmiksujemo parove, čim budeš mogao i hteo :wink:

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Neke od novih stvarčica...

    Pa dobro.... nije to problem koji se ne da rešiti . Ali Gorane ti zaista nemaš sreće. :cry:



    Zaboravio sam još jednu jako bitnu stvar da vam kažem. Treba im kalcijum, a najbolje i najjeftinije su kalcijumske tablete koje se kupuju u apoteci. One najobičnije za ljudsku upotrebu. Ili ubacite tablete ili ih sameljete i pospete po hrani. Mislim da ste sve ovo već znali, ali napisana reč ne škodi

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •