Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 42

Tema: Nhandu chromatus

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    Koliko sam uspeo da polovim izvore, prvobitno Vitalius cristatus pa Lasiodora cristata sada Nhandu chromatus (Schmidt 2004): vrlo slicna A. geniculati, brzo raste (do 18cm), temp. od 24-28C, vlaznost oko 75%. Sve informacije iz licnog iskustva su dobrodosle.




  2. #2

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    brzo raste jako prgava i ne lici na genikulatu
    bice mozda parenja imam zenku i muzijaka spremnog samo vcekam da se malecka presvuce
    drzite palceve

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    Slažem se da ne liči na geniculatu. Bar meni. Jedino te bele 'aplikacije' na nogama.

    Imam 2 komada. Mužjaka - još 2 presvlačenja dok ne bude potpuno odrastao i drugog kome ne znam pol (još) koji je oko 9-10cm. U odnosu na geniculatu dosta slabije jedu. Jedu oni dosta količinski, ali ne napadaju sve što se mrda kao geniculata. Dok je geniculata uvek na otvorenom, ovi vole da se skrivaju.

    Moji nisu agresivni. Ni jedan. Manji pobegne kada mu se otvara kutija, dok veći stoji mirno. Ni jedan mi nije pretio. Ikada.
    Potpis u pripremi!

  4. #4

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    ma ne lice u opste i ma dajjj... moji su nad@$E#$ ko djavoli...
    ova zenka kad se usprai skoro napravi stav na sake prevrne se preko dupeta...
    inace jako dostupan i lep pauk...aplauzi za njega

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    Slazem se da su razlike ocigledne, samo sam ja uspeo da se "navucem" na slicnosti kojih ima, pa sam par puta pobrkao. Telo je znatno svetlije a abdomen crveniji, cak su i razlike na nogama ocigledne zbog belih pruga koje mi se cine kod chromatusa izrazenijim. Mislim da sam nasao da nisu komlikovani za razmnozavanje i da su prilicno produktivni (600-1000 beba?!), pa vam drzim palceve kad dodje vreme. Sto se tice ponasanja i apetita, ostaje mi da proverim, posto i kod njih ocigledno postoje individualne razlike (mislim unutar vrste, bar sudeci po iskustvu genija i zaraka).

  6. #6
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    Kod svih zivotinja ima razlike od jedinke do jedinke. Npr. meni je juce mali chromatus od oko 4 cm stao u odbrambeni polozaj, a ovi veliki od po 7 se uopste ne brecaju toliko, ali ako im obezbedis dovoljno mesta bice sve ok. Samo ce im trebati neko vreme da se priviknu na okolinu, stavi neko drvo ili koru da moze po njom napraviti bazu

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    pozdrav,

    ovo ljeto sam uzgojio Nhandu chromatuse, dobio sam 622 mladunca... oko 200injak jaja je bilo nerazvijeno u kokonu... prošle godine je neka djevojka u americi dobila kokon sa oko 2700 mladunaca...po mojim saznanjima za sada najveće leglo u svijetu...

    pauk je dosta drugačiji od geniculate... što po ponašanju što po izgledu... moja ženka je jako defanzivna...na najmanju provokaciju se diže skoro da se prevrne i pokazuje zube.... dok moje geniculate uglavnom bacaju dlake i bježe... ne sjećam se da sam ih vidio da su zauzimale obrambeni stav...

    što se prehrane tiće.. moja ženka nije tolko agresivna prema hrani ..za razliku od geniculata..koje skaču na pincetu, vodu, plijen..bilo što što se miče u blizini...

    a razlike među jedinkama jedne vrste su stvarno fascinantne... zato od večine vrsta i imam više jedinki...

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    Ja sam moju kupio kao Lasiodora cristata. Imam i A. genuculatu. Nema nikakve sličnosti između ova dva pauka sem veličine i uslova u kojima ih držim. Mislim da sam na nekom sajtu pročitao da zahtevaju iste uslove, pa se toga i pridržavam.
    Nc je dosta plahovita i veoma brzo i nekontrolisano se kreće pri otvaranju terarijuma, dok je Ag veoma mirna (u mom slučaju). Generalno, obe se odlično hrane.
    Nc sam uzimao u ruke. Ona ima oko 5-6cm. Sad mnogo beži, ali nikada nije pokazivala znake agresije. Evo kako izgleda:

    Možda im se ćud promeni sa vremenom, ko zna?

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    Pozdravi i dobrodošlica za Stričeka
    čestitam za razmnožavanje. Da li si samo njih razmnožio ili još neke?Možda bi mogao da postaviš neke slike svojih paukova. napiši nam šta sve imaš. Extra je što je sve više iskusnih ljudi na forumu

  10. #10
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    Matija mislim da spada među najiskusnije terariste na prostorima bivše jugoslavije. Možeš naći dosta njegovih postova na www.akvarij.net
    Potpis u pripremi!

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    Citat Prvobitno napisao Geni
    Matija mislim da spada među najiskusnije terariste na prostorima bivše jugoslavije. Možeš naći dosta njegovih postova na www.akvarij.net
    ..pa lakše malo sa tim izjavama... jer ću se umislit...

    sad sam malo u stisci sa vremenom... pokušat ću sutra stavit koju fotku od mojih ljepotica...

    za sad sam uzgojio Avicularia avicularia, Heteroscodra maculata, Brachypelma albopilosum i Nhandu chromatus. Trenutno imam sparene Psalmopoeus cambridgei, Poecilotheria regalis i Grammostola rosea.. pa ćemo vidjet kako će to ić sa mališanima na godinu...

    a popis vrsta.. uf..sutra... sad je kasno...

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Nhandu chromatus

    Dobrodoslica i u moje ime Matiji, "starom vuku" sa oceigledno izvrsnom reputacijom u svetu teraristike. Drago mi je ako sam onom tvrdnjom o >>prilicno produktivni (600-1000 beba?!)<< "isprovocirao" javljanje nekog ko je u situaciji da potvrdi pricu iz licnog iskustva, svaka cast na svih 622, trebalo je to i prebrojati, a podatak o "svetskom rekordu" je gotovo neverovatan. Puno srece sa ove tri vrste koje su trenutno aktuelne, verujem da svi drzimo palceve i nadamo se fotkama podmlatka cim dodje, mada bi prijalo videti i u kojoj je fazi to sada, kako izgledaju kokoni & "mame" i sl. Nadam se da ces nastaviti da obilazis ovaj forum i podelis bar deo svog iskustva sa nama.
    @gava - jesi je uzimao u ruke kao malu ili to praktikujes i sada, posto kazes da je zivahna i mnogo bezi, kako to uspevas? Za Geniculatu kazes da je mirna, jesi nju probao "na ruku"?

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Mislim da sam definitivno upoznao karakter mog Nhandua. Samo sam hteo da izvadim tenebriju, i sva sreca sto sam ceprkao stapicem a ne prstima jer mislim da me ni teoretski ne bi promasila. Bilo je za dlaku i planiram da je prebacim u nesto vece, da lakse mogu da manevrisem. Potpuno drugacije izgleda kada kulira i kada se narogusi, ovo su mi prvi bliski susreti sa takvom reakcijom kod T. Steta sto ne znaju da okace tablu Do not disturb!




  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    moja ljepotica je takva kad got prčkam po terariju...

    al zato se ne obazire dok ima puna usta...


  15. #15
    Moderator Bogica1985'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Pančevo-Beograd
    Postova
    1.107
    Oglasa
    2

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Moja samo bezi pre neki dan je izigravala Hudinija i kroz mali otvor se provukla ali sreca sto je debela pa kad je stigla do stomaka zaglavila se,tako je bila mirna da sam pomislio da je mrtva a kad sam je oslobodio pobeze i jedva je stigoh!I da voli da se penje po staklu,non stop je na njemu!

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    @Kuni

    Definitivno je mirnija od tvoje. Moja je samo malo nervozna. Kako pridjem terarijumu pocne da trci nekontrolisano. Ovo propinjanje sam jedino doziveo, i to pre neki dan, od smithija. Nesto mu nije bio dan.

    Generalno vise ne uzimam paukove u ruke. Nikako mi ne prija, jako me svrbe ruke posle toga. Od dlaka

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Slazem se za nepipanje, ja niti sam dirao niti planiram, pogotovo i definitivno posle ove danasnje scene. Kod manjih T. imam obicaj da teneb. vadim prstima, sreca da danas to nisam probao, prosao bih gore nego ti sa dlakama, prst bi bio poput onog misonje gore. I fakat da im se ponasanje menja od dana do dana, ovakve reakcije do sada nije bilo, a nemam ga bas tri dana.

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Stricek matija'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Postova
    274

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Citat Prvobitno napisao Kuni
    prst bi bio poput onog misonje gore.
    to nije miš..već mali štakor... moja cura je jako velika ...

  19. #19

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    @bogica
    zar nisi izflesirao da nece da se zaglavi?

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Kuni'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    542

    Uobičajeno Odg: Nhandu chromatus

    Koliko je to velika u cm? Meni se i ucinilo da bas nije mali "pinki", no, sad bar znamo sta je.
    I jos malo znatizelje, koliko joj treba da to popapa, ostane li nesto posle klope ili sve isisa?

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •