Prikaz rezultata 1 do 16 od 16

Tema: Mikroskop

  1. #1
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Mikroskop

    Gde kod nas ima da se kupi mikroskop i kakvih ima u ponudi? Interesuju me oni pravi, a ne ručni. Ručni već imam sa 12x uveličanjem. Još ako ima navoj sa adapterom za fotoaparat bio bi idealan. O kojim je tu ciframa reč?
    Potpis u pripremi!

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    mogu da se raspitam pa da ti javim ja imma 2 ali misli da jedan ne radi ...
    javicu cim saznam nesto ... to bi bili polovni

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    Ma mora da ima neka firma koja to uvozi. Hteo bih da znam ko šta prodaje i koje su to cene. Kada te informacije imam onda mogu da ih pozovem i kažem hteo bih to i to... Ovako niti znam koga da zovem, niti šta da tražim.
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    Prvo pretpostavljam da ti treba svetlosni, znaci ono ima ogledalce koje reflektuje zrake ili lampica sa donje strane. Koja uvelicanja? Mada sto se tice adaptera za foto aparat tesko, imam ja tu nekih dodataka za moje mikroskope pa cu da pogledam. Ja sam slikao samo skidanjem okulara i prislanjanjem fotoaparata na mikroskop. Ekspozicija cak ni ne mora da bude duga jer pojacas svetlo u zavisnosti od toga koliko ti treba. Znam da su za Petnicu uzeli neki Zeisov koji je bio nesto skuuuuup znaci siguran sam da se spominjala cifra od 3000 e ili vise ali mogu da pitam ako te zanima tacno. evo mojih pitanja za tebe pa da se bacimo da ti nadjemo mikroskop:

    za sta ti treba?
    da li znas koja uvecanja ti trebaju?
    koliko para zelis da potrosis?

    ja mogu i da ti pozajmim neki od mojih ako hoces, a sto se tice slikanja i mene to zanima ali sada imam dva kolokvijuma u narednih 7 dana pa kada to zlo bude iza mene mozes da dodjes da vidis moje, uzmes neki da probas pa da cisto znas posle sta ti treba. Ja sam u BG.

    Poz

  5. #5
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    Da svetlosni mi treba.

    Treba mi za gledanje košuljica presvučenih tarantula. Neće onaj "(#$/*"*!# Žarko pre mene da sazna kog mu je pola tarantula

    Pa šta znam, najbolje onaj sa tri promenjliva. Kapiram da je standardno beše 10x 40x i 100x.

    Što manje . Šalim se, ne znam o kakvim ciframa se ovde uopšte priča. Par stotina evra maksimum. Ne kažem da ne vrede više, ali mi ne trebaju toliko da bih dao više para.

    Za aparat mi je u principu najbitnije da okular ima neku vrstu navoja. Svaki objektiv ima navoj na prednjoj strani (100mm makro ima navoj 58mm), pa mogu da napravim adapter.
    Potpis u pripremi!

  6. #6
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    Ok. Shavtio sam i mislim da imam pravu stvar za te potrebe. Mikroskop je radjen fora kao za pocetnike , a bolji je od onog koji mi koristimo na vezbama iz invertabrata. Ima kao mali neki projektor s ogledalcetom koji ce mislim za tebe biti odlican. Najmanje uvlicanje pise da je 50x100, ali to nije tacno, ali tebi i ne treba neko veliko, sto se uvelicanja tice to ti treba u principu najmanje... Koliko sam shvatio ti si iz BG, pa ako hoces dodji do mene tokom vikenda da vidis, pa "pozajmi na neodredjeno" ako ti odgovara .
    ja sam u zemunu

  7. #7

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    10/0,25 160 sad od ovih borjeva na objektivu mislim da je to 160X ili bese ono dase 10 mnozi sa brojem koji je na cevi glavnoj ne secam se ucili smo u osnovnoj

  8. #8
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    Hvala Stuffy, definitivno ću doći Blizu si. Ja sam na NBG.

    I dalje me interesuje koji je red cena za ovako nešto:
    Slike Slike
    Potpis u pripremi!

  9. #9
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    Nema na cemu. Vidi, ja ne znam prave cene ovoga jer sam ja to uzeo od nekog tipa koji je to dobio od babe iz Nemacke jos dok su marke bile u opticaju, rekao bih pre jedno 6 godina za 50 maraka sa sve nekim trajnim preparatima itd. Cenim da je to inace skuplje ali ja sam dosao lik reko 50 i ja odmah uzeo. Samo mi posalji PP da znam kada dolazis za vikend.

    poz

  10. #10
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    A zar mu ne treba onaj koji svetlost pusta od gore, ako pusta od dole onda mogu da se gledaju samo tanke povrsine? Nerazumem se al zar nije tako?
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  11. #11
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    Košuljica je taman tanka. Ja kad je slikam stavim je na ekran od telefona da dobijam dovoljan kontrasta da se lepo vide spermateke. Propušta svetlost odlično.

    Nisam to radio sa košuljicama od odraslih, ali tu mi ne treba ni lupa, a kamoli mikroskop

    One male su tanke ko flis papir.
    Potpis u pripremi!

  12. #12

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    ej ej ej
    nije problme ja imam odozdo na ogledalce ,one koje su mlade mozes da gledas odozdo a ako je vleika stavis je i uperis lampu na nju direkto i vidi se do jaja

    obican svetlosni na ogledalce je FENOMENALAN
    ja toliko uzivam da gledam na njega cak i neke amebe parazite itd moguda vidim ali za sad nisma naso kod moih .. ali to je jako tesko jer preparati mora da se prave sa svezim zebancijama.. npr lugoov rastvor koji posle od. vremena propada tkao da mora namenski da se kupuje itd.. lai je fenomenalno

  13. #13
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    Ok probao sam ovaj mikroskop (hvala stufy) i mogu da zaključim da sam bio u pravu za procenu potrebnog faktora uvećanja. Ovome je minimalno 50x što je previše. Onaj kome je početna vrednost od 20x-40x bi bio idealan.
    Potpis u pripremi!

  14. #14
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    Nema na cemu. Zao mi je ako ti ovaj ne zavrsava posao. Jesi li probao da skines okular i onda da slikas. Mozda tako dobijes manje uvecanje.. ne znam kako je okular sastavljen. Uvelicanje 20x moze da se postigne binokularnom lupom mada je nemam pojma gde bi mogla da se nabavi.

  15. #15

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    Trivax VV

    Triše Kaclerovića 24a,
    11000 Beograd;
    SCG
    Probaj na ovoj adresi ali neznam cene.
    Telefon: 011) 463-149, 462-147,
    3975-820, 3975-830
    Fax: 011 3976-092

    e-mail: office@trivax.com
    www.trivax.com

  16. #16

    Uobičajeno Odg: Mikroskop

    ja imam mikroskop sa uvecanjem od 900 puta
    VOLIM ZIVOTINJE

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •