Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 139

Tema: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

  1. #21
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Sto se tih 35 tice i ja sam mislio da je mozda previse, a onda sam nasao u literaturi da ispod lampe treba da joj bude do 40 Alida joj treba sto veci temperaturni gradijent, a temperaturu mogu da smanim uvek. Ventilacija je dobra pa je to temperatura samo iznad grejaca. Pratio sam takodje zmiju i da joj je mnogo toplo pretpostavljam da bi dosta vremena provodila u ciniji sa vodom, a to ne radi. Krece se svuda po terarijumu pa i tuda gde rejac najvise greje, a u drugom delu terarijuma joj je 26. Kolikia je tebi temp. kod tvoje kukuruzne? Kakav je tip grejanja? Sto se tice misa i mrdanja posto je ovako plasljiva to je odmah unervozi i ona pobegne. Probao, sam i probao i probao.....

  2. #22
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Zmije ulaze u ciniju sa vodom kad treba da se prociste (tad vrse nuzdu u vodi) ili kad treba da se presvuku. Ne ulaze u vodu da bi se rashladile. Ako im je pretoplo onda ce se pomeriti u hladniji deo terarijuma. Temperatura u terarijumu treba da varira od 23 do 29 stepeni. 40 je katastrofa (verovatno je neces ubiti ali ces joj smanjiti zivotni vek... drasticno). 35 je takodje previsoka temperatura. Nocu moze da padne i ispod 23 stepena. Naravno ovo su samo informacije sa neta na koje sam ja naisao. Probaj da sakupis sto vise podataka i da posetis sto vise sajtova pa sklopi neku sliku o tome kako treba da drzis svoju KS.
    Ne moras mrdati misa. Samo ga ostavi u terarijumu. Kad bude gladna pojesce ga. Ona je ipak jos sasvim mala.

  3. #23

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Meni je temperatura izmedju 26-28 stepeni.
    Mozes da joj stavis misa u terarijum da izadjes iz sobe gde je drzis i da vidis da li ce ga onda pojesti.
    Meni u pocetku nije htela da jede dok sam ja u blizini ali sad se navikla tako da mogu i da je posmatram dok jede.

  4. #24
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Ok. Ovo sto ja imam od informacija je iz knjige The coplete encyclopedia of terrarium - Eugene Bruins. Evo da citiram "Keep the terrariums fairly dry and at 25-30C (77-86F) but 40C (104F) beneath the spot lamps." To je to, a odlucio sam se pouzdam u ovu knjigu jer koliko vidim iz teme Literatura, svi koji je imaju misle da je bas OK. Citao sam i ja dosta toga po netu, ali net niko ne cenzurise i za recimo bilo kakav naucni rad ljudi se pre pozivaju na knjige nego na internet. Sto se tice rashladjivanja u vodi, takodje je iz ove knjige ali me mrzi da trazim koja je to strana. Po meni najvaznije je za sve hladnokrvne zivotinje da imaju da biraju gde ce biti u terarijumu. To jest da razlika u temperaturi bude sto veca izmedju min i max. Mrtvog misa nece nikako, ostaje u terarijumu po celu noc, a imam odvojenu sobu za terarijume tako da nije nikada uznemiravana.

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Ma samo se opusti i naoruzaj se strpljenjem. Zmije obicno odbijaju da jedu ako im uslovi nisu zadovoljavajuci, ali to ne znaci samo problem u temperaturi. Velicina terarijuma, podloga, nedostatak mesta za skrivanje, vlaga (premala ili prevelika). Vec sam ti napisao da se ne ogranicavas samo na tu knjigu. Nisam siguran da li je tu opisano kako se cuva KS ili zmije u opste. Zmije iz tropskih krajeva zahtevaju vecu toplotu, a KS nije tropska zmija. Zato ti kazem da skupis sto vise informacija i da onda sam prosudis sta je za tvoju zmiju najbolje. Naravno, ovo su samo dobronamerne sugestije

  6. #26
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Hvala u svakom slucaju. Skupio sam dosta toga sa neta a i nesto sam i pitao neke drugare koji ih drze pa cu se snaci. Zmija makar deluje skroz ok, svuda se krece po terarijumu...... Nemam problema, ali mi je bas to trbalo - sugestije.

  7. #27

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Danas sam probao ono sto je gava rekao da hranim zmiju iz ruke.
    Uspelo je mada sam u pocetku mislio da ce uzeti misa i odneti ga ali ga je pojela na dlanu.

  8. #28
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    He-he-he
    Extra je osecaj, zar ne?

  9. #29

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Da u pravu si super je osecaj.

  10. #30
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Evo posle skoro mesec dana pokusavanja i dvocifrenog broja odmrznutih i bacenih pinkija koje nije ni pomirisala, najzad je jela Posle menjanja koze sam je ostavio gladnu jos 4 dana i onda sam probao sa pinkijem. Ubacio sam ga a ona je 4 sata prolazila pored njega ni da ga okusi. A onda kada am hteo da ga izbacim primetim da je bas mirna, ne onako nervozna kao obicno, tako da sam uzeo pinkija u picetu i drmao ga po malo sve blize i blize zmiji. Prvo je pobegla 2 puta a onda ga je capila. Sada ne moram da se cimam za zive pinkije!
    Probao sam ovo vec mnogo puta ali nije uspelo do sada. Izgleda da ste mi preneli dobru karmu savetima.
    thx

  11. #31

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Malo truda i sve je moguce.
    Jel bi mogao sad ubaciti neke slike?

  12. #32
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Pa da svaku zivotinju hranim sa tako malo truda ne bih stigao da spavam. Sve u svemu sada mi je lakse, a i nisam bio preterano srecan da mi samo jede zive miseve... Slike cu probati da ubacim, jer ja nisam bas mnogo spretan sa kompom, posle utorka...

  13. #33

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Puno je teze moras da se cimas da nadjes zive.
    Za ubacivanje slika imas detalno objasnjeno u slobodnom delu foruma a to bi ukratko izgledalo ovako odes na www.imageshack.us kliknes na browse izaberes sliku sa kompa i kliknes na host it.Posle samo prekopiras direct link i stavis [img] na pocetku i kraju linka i to je to.

  14. #34
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Ne zaboravi da smanjiš sliku, kako bi svi mogli da je pogledaju...na nekih 800x600 najviše!

  15. #35
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Lampropeltis triangulum sinaloae - zenka



  16. #36
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Lampropeltis getula floridana - zenka (pred presvlacenje)


    a ume ona i da bude ''agresivna'' (mrdala je repom kao da misli da je zvecarka i nasrtala mi na ruku0

  17. #37
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Lampropeltis getula floridana - muzjak (u fazi presvlacenja)


    za razliku od nje on je miran ko bubica, ponekad samo sikne kad se uplasi i to je to

  18. #38
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Nazalost nemam slika kada nisu u presvlacenju, ali kada se presvuku, poslacu neke slike da bi se videle njihive prave boje.

  19. #39

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Lepe su ti zmije a milksnake ima prekrasne sare.
    Zaboravio sam da napomenem da ih ne uzimas dok se presvlace.

  20. #40
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Veoma lepe zmije. Uvek je problematicno presaltovati zmiju sa zivog na mrtav plen. Verovatno ce ponovo odbijati da jede mrtve miseve, ali samo budi uporan

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •