Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 121 do 139 od 139

Tema: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

  1. #121
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Cestitam Nenade!!
    Getula ti je super! Jel muzjak ili zenkica? Moja bi trebala da je muzjak... NIsam pokusavao da joj istisnem hemipenise jer se bojim da je povredim, ali je to pedja radio kada sam je uzima.
    Koliko ti je dugacak triangulum? I jedno pitanje. To je onaj isti sa slike sa prethodne strane? Ako jeste ja sam tek na ovoj slici primetio dve crvene tacke iznad nosa, jel to dobio dok je rastao?

    Poz svima posle duge pauze

  2. #122
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Ne znam sta je getula, jos je mlada da bih znao. Sve jedno mi je sta je. Ne planiram da ih razmnozavam. Sledeca zivotinja bice neka evropska viperida
    Vipera ammodytes ili Montivipera xanthina, iz odgoja, naravno. Ali, jos trazim varijante kako da nabavim. Izgleda da cu morati u Hrvatsku.

    Triangulum ima oko 60 cm, on je iz istog legla kao i tvoj. Jesu li slicne duzine? Mislim da je crvene tacke iznad njuske postepeno dobijao.

  3. #123
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Moj je znatno manji... Dosta dugo mi je odbijao vise od jednog misa na 2-3 nedelje. Sada jede dosta bolje, pa nadam se da ce stici tvog.

  4. #124
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Zasto tako slabo? Da mu temperatura nije bila neadekvatna? Kod mene je u najtoplijem delu do 32 stepena. Hranim ga jednom u 4 ili 5 dana,
    i uvek hoce da jede.

  5. #125
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Kod mene je oko 30 bilo na mestu ispod koga je kabl grejac,s tim sto ga gasim nocu i tada je temperatura u sobi oko 25.. Nista nisam menjao u terarijumu i ona je sama odjednom pocela vise da jede. Za to vreme se uvek presvlacila iz jednog dela, bila je uvek vrlo zivahna, a kada je jela nije povracala hranu, jednostavno je slabije jela. Ostali Lampropeltisi mi jedu skroz ok od kadai h imam.

  6. #126
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Pa, dobro, sta god da je bilo, bitno da je proslo
    Mislim da ove zmije treba hraniti makar jednom nedeljno, jer to ipak nisu ni boide ni vipere, nego dosta aktivnije zmije koje u prirodi cesce jedu
    i aktivnije su. Totalno je pogresno smukove hraniti jednom mesecno ili dva puta mesecno, jer je to mucenje za zmiju. Ona moze da prezivi takav tretman, ali je stalno gladna. Zmija koja je dosta aktivna, koja se stalno krece, mora cesce i da jede.

  7. #127
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Slazem se, mada ne treba preterivati pa da zmije postanu suvise debele, jer ipak se one manje krecu u terarijumu nego u prirodi. U svakom slucaju moj triangulum bolje jede.
    Inace obecao sam jos odavno da cu staviti slike mojih Lampropeltis mexicana mexicana, samo da se prisetim kako se slike stavljaju....

  8. #128
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Stufy, kakve su tvoje u terarijumu? Moja getula stalno pokusava da izadje. Bukvalno po ceo dan se propinje u pokusaju da pobegne. Bas nije
    zadovoljna, pa me to brine Takva je od kako sam je uzeo. Inace, ima li jos neko na forumu ko cuva getule?

  9. #129
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Nije getula, ali i moja se ponasa isto tako. I onda uz tresak opamprci o pod terarijuma. Nije da mi smeta, ali sve to je u sred noci. Ne da mi da spavam. Takva je dok je ne na'ranim. Posle toga par dana spava kao ja'nje i onda sve iz pocetka

  10. #130
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Dobro, moja se slicno ponasa. A ne znam zasto, al mojim zmijama je izmet polu-tecan, kao proliv. Bas izbace dosta vode. Kakvo je stanje kod vas?

  11. #131
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Stolica vise nego normalana... tj. u adekvatnom agregatnom stanju, tacno kakva treba da bude. Smrdi za medalju

  12. #132
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Kod mojih se ne oseca neprijatan miris, bar ne toliko, ali, od kako ih imam imaju takvu stolicu. Polu-tecnu.

  13. #133
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Pa dobro, nije bas sad ciklon B, ali kad pridjes terarijumu oseti se. Ali samo dok ne ocistim, posle toga se ne oseca u opste.
    Da nije mozda u pitanju temperatura. Najverovatnije nije, ali ko zna?

  14. #134
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    I moje su neko vreme imale redju stolicu, ali sada je to prestalo u poslednjih par meseci. Mene to nije nesto brinulo jer su se skroz normalno ponasale... Temperatura mislim da nije jer znate da je tokom leta nekada bilo i pretoplo, a meni su terarijumi u potkrovlju gde bas ume da zapece a i tada su imale takvu stolicu.
    Sto se mirisa tice to ume tako da varira... ali se definitivno jace oseca kada to obavi na deo terarijuma gde je grejac... bas se onako raspline po prostoriji...

  15. #135
    Član
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    nis
    Postova
    56

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    da li moze neko da mi pomogne kod ove prelepe zmije. kupio sam pre mesec dana bebu staru pet meseci kod pedje u bg. kupio sam i zamrznute pinkije uz pitanje da li ce ih jesti posto je hranjena zivim do sada. covek mi rece da hoce a moja zmija ne pokazuje nikakvo interesovanje za iste. odmrznem ih i stavim u terarium ona nista,vec sam 4 bacio. HELPPPPPPPPPPPPPPPPPP ko moze posto tipa boli k..ac za moj problem. unapred hvala

  16. #136
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    pa otopi ga u mlakoj vodi ...
    ne vreloj ..
    osusi ..
    i ostavi kod zmije . al ne u terariji ,
    nego u neku posudu stavis zmiju i misa..
    i ostavis preko noci ..
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  17. #137
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Citat Prvobitno napisao dark2 Pogledaj post
    da li moze neko da mi pomogne kod ove prelepe zmije. kupio sam pre mesec dana bebu staru pet meseci kod pedje u bg. kupio sam i zamrznute pinkije uz pitanje da li ce ih jesti posto je hranjena zivim do sada. covek mi rece da hoce a moja zmija ne pokazuje nikakvo interesovanje za iste. odmrznem ih i stavim u terarium ona nista,vec sam 4 bacio. HELPPPPPPPPPPPPPPPPPP ko moze posto tipa boli k..ac za moj problem. unapred hvala
    jbga ne verujem da ga boli k.. meni je objasnjavao al jednostavno nece da jede mrtve.. jednom je zagrizla i pustila.. evo jos veceras cu da probam kako je lizard rekao .. da stavim u toplu vodu pa posle u skroz praznu ciniju preko noci samo misa i zmiju.. ako ne bude nista.. sutra stizu zivi
    EDIT: kod mene se radi o pitonu.. oni veoma tesko jedu mrtve
    dok kingsnake jede kao bolesna.. znaci neverovatno kako odma skoci na mrtvog..
    da dodam jos ovo
    jednom mi upao veliki odrasli xl mis kod male kingsnake .. stara 5 meseci tanka kao zenski prst.. i pocela da ga guta bas me zanimalo sta ce biti.. progutala glavu, dalje nije mogla i pljunula :P
    Ko uopste čita ovo

  18. #138
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    evo vam link



    neka od taktika bi trebala da upali ...


    Moderatori ako hoce ne prebace ove postove u temu Ziv ili Mrtav plen
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  19. #139
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    lizard hvala puno
    Ko uopste čita ovo

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •