Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 139

Tema: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Zanima me razlika izmedju Milksnake i Kingsnake...Cuo sam da su Kingsnakes otrovne a da ih Milksankes samo imitiraju po boji koze a nisu otrovne,tako se stite od grabljivica.Zanimaju me vise Milksnakes,kakav habitat i uslovi im trebaju,hrana itd.?
    ! High Voltage !

  2. #2

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Potpuno netacna informacija Kingsnake ili kalifornijska zmija nije otrovna.
    Obe poticu iz porodice Lampropeltis a mlecna zmija imitira otrovnu koralnu zmiju.
    I jedna i druga su lake za drzanje i spadaju u zmije za pocetnike.Njihova razlika je u boji kalifornijska je crno bela tacnije crna sa belim prstenovima a ima je i u albino varijetetu dok je mlecna nesto koloritija i raste manje ne prelazi 1 m.

  3. #3
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Aaaa mlečna zmija je ona crvena sa crnim. Ta mi se mnogo sviđa. Prelepa je. Igrao sam se sa jednom kod Peđe pre jedno 6 meseci... Eh, jednog dana
    Potpis u pripremi!

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja esdy_11192'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Potpuno crna vrsta kingsnake je prelepa... Mada su i milksnake [lazne koralne] prelepe...

  5. #5
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    ja sam bas od Pedje uzeo jednu Milk snake (Lampropeltis triangulum sinaloae).Oduvek sam je zeleo i zelja se konacno obistinila. Odlucio sam da nabavim jos King i Milk snakea. Ono sto sam do sada primetio u ponasanju moje je da nema apsolutno nikakvih znakova agresije, bas nikakvih mada je moja jos malecka. Boje su kao sto znate vrh. mozda najzanimljivije je kako je ova zmija radoznala, ubacim joj nesto novo u terarijum tipa granu, a ona je gura zaza se sa njom ko blesava. Sto se tice uzimanja u ruke vrlo vrlo je nervozna ali nikako agresivna, nadam se da ce to nestati vremenom. Moja je povratila prva dva obroka kada sam je doneo ali sada jede ok. Jedino sto mi se ne svidja kod njih je da su kanibalisticne (ne znam iz iskustva vec iz knjiga). Moja bas sada je spremna da menja kozu.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    212

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Nece ti ona bit agresivna...imam jednog prijatelja koji bas skuplja lampropeltise i nijedna nije agresivna....

  7. #7
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Mene je ta kod Peđe par puta ujela dok sam je držao (nisam je stiskao). Baš se trudila , ali je odustala posle par pokušaja. Bila je mala i najverovatnije uplašena.
    Potpis u pripremi!

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    One ujedaju kad su jako male sve dok ne nauce da ih kontakt sa ljudima nece povrediti. Probaj svoju malu zmiju da hranis iz ruke. Tako cete razviti poverenje. Ili je hrani posle uzimanja u ruke. Ako si drzao misa pre uzimanja zmije, preporucujem da operes ruke ili ces biti ujeden. Zmija ce osetiti miris misa i zato ce ujesti. Generalno veoma mirne i pasivne zmije.

    @esdy_11192
    Ta potpuno crna kingsnake je meksicka i potpuno si u pravu. Prelepa je

  9. #9

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    i koja bi bila cena odprilike za meksicku ?

  10. #10
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    ne nije ona agresivna. samo dosta bezi i cima se, znaci nervozna, nepoverljiva jos uvek. Hranjenje iz ruke sam probao ali nema sanje jer jr tako plasljiva. elem jos je ona mala i naucice se.

  11. #11

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    I meni se vise svidja Kingsnake i imam u planu da uzmem jednu.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Calyptratus'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    206

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Potpuno netacna informacija Kingsnake ili kalifornijska zmija nije otrovna.
    Obe poticu iz porodice Lampropeltis a mlecna zmija imitira otrovnu koralnu zmiju.
    I jedna i druga su lake za drzanje i spadaju u zmije za pocetnike.Njihova razlika je u boji kalifornijska je crno bela tacnije crna sa belim prstenovima a ima je i u albino varijetetu dok je mlecna nesto koloritija i raste manje ne prelazi 1 m.
    Moguce da sam lose cuo. My mistake Inace jako su mi se svidele,pa nesto razmisljam da se malo vise raspitam mozda udomim koju.
    Samo treba moje nagovoriti posto su anti-ljubitelji zmija,najvise zbog miseva,jer bi ih ja gajio naravno.Cuo sam da pored miseva i glodara voli da jede i kokosija jaja,to mi je zanimljivo.By the way to sto sam cuo je pricao Vuk Bojovic na tv-u pa moguce da nisam lepo razumeo.Inace nesvidja mi se kako on drzi svoje zmije u zoo vrtu.
    ! High Voltage !

  13. #13

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Ne znam da li to ona moze ali neke zmije mogu.
    One progutaju jaje pa posle povrate ljusku.

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Pa ja meksicku jos uvek nisam video. Tako niti cuo da neko drzi ili prodaje (u Srbiji). Ali kapiram da bi neka realna cena morala da ne prelazi 70-ak evra za malu zmiju ili bar poluodraslu. Pedja ima mladu crno belu KS i mislim da je cena oko 80 evra. Zmija je duga oko 80cm. Info za Mex Ks nadji na netu a latinski naziv je Lampropeltis getulus nigritus

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    kad smo vec spomenuli zoloski vrt,mislim da ima mnogo jadan izbor zmina,a gustere i ne drzi.
    pa 90% tih zmija ima da se nabavi kod nas,a nihovi ter.su jadni i bedni,bez ijedne biljke,za anakondu su za dekoraciju stavili plocice(keramicke) strasno
    ali cuo sam da se prodaje,to moze da bude mac sa dve ostricejer mogu da odluce da tu bude sta hoce
    inace prodajna cena je milion evra pa ako neko ima
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  16. #16
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Hmmm. Nisam cuo da se prodaje. Oni imaju dosta zmija samo je mozda 10 posto izlozeno. nazalost ulaganja u teraristicki deo su minimalna (ali opet bolja nego u akvaristiku), mada su prosle godine dobili neku donaciju od Hipe Alfa Adria banke koju su iskoristili i za izgradnju terarijuma, tamo gde su pre bili papagaji pre nilskih konja. Elem, zooloski vrt ima svojih velikih finansijskih problema... Nisu oni puni kesa kao sto sam ja pre mislio. Mada nadam se da ce biti bolje.
    Ovo me bas cudi u vezi prodaje! Ja sam volontirao tamo 3 godine i zadnji put kada sam bio niko mi nista o tome nije rekao.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jan 2006
    Postova
    144

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    na tenderu je od 8.decembra
    kad moj gile poraste sve ce vas pojesti

  18. #18
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    nadam se da ce to biti dobra promena, a da se ne odaljujemo od teme preterano nadam se i da ce izloziti neke Lampropeltis.

  19. #19
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Evo nesto o mojoj Milk Snake. Terarijum DxSxV 40x45x35. Ima podni grejac 28x43cm. Soba je uvek na 23 stepena. Tokom noci grejac iskljucujem, a tokom dana teperaturni gradijent od mesta gde je grejac do hladnog mesta je 35-26 stepeni i naravno posuda sa vodom u kojoj se ona hladi po potrebi. Od rasvete nemam direktnu rasvetu vec samo sta se reflektuje od drugih terarijuma. Zmija je jos malecka i ima oko 35-40 cm. Kao sto sam pisao nervozna je od kada sam je uzeo ali se to popravlja. Za sada hoce da jede samo zive pinkije ali pokusavam da je naviknem da jede mrtve. Presvlacenje protice u redu i sve iz jednog dela. Od uredjenja terarijum ima dve grane od vinove loze, kamen, ciniju sa voodom i podlogu od treseta iz Garden Centra. Sada nemam slike ali kada budem imao probacu da stavim jer to nisam nikada probao.
    Ovo je super zmija, meni naj naj lepsa od svih neotrovnica.

  20. #20

    Uobičajeno Odg: Lampropeltis species - Milksnake / Kingsnake

    Sve je ok samo nemoj da ti bude temperatura 35 stepeni to je previse i sigurno joj ne prija.
    Mozes da je hranis i mrtvim misevima ali treba da pomeras necim plen da ona misli da je ziv pa ce se vremenom navici.
    Moja nista ne odbija sve jede

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •