Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 29 od 29

Tema: Pocetak...

  1. #21
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Pocetak...

    @Geni - ma nije mi frka za dlake, tj. nije mi frka za sada.
    Ima li neko neprijatnih iskustava sa dlakama da mi kaže nešto više.

    Btw zar ne postoji ni jedna pulchra nigde kod nas
    There's no place like 127.0.0.1

  2. #22
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pocetak...

    Tebi nije, ali ovu temu je započela tarantulica sa pitanjem:

    Citat Prvobitno napisao tarantulica
    Pozdrav svim ljubiteljima tarantula. Zanima me koja vrsta je najmirnija?Kao pocetniku koju vrstu mi preporucujete.
    U skladu sa tim i odgovaram. Ona bi tarantulu koju može da drži po rukama, a za to su Grammostole mnogo bolji izbor.

    Ja imam i P.ornatu i P. murinus i H.lividum i ostale agresivne i brze vrste i uopšte ne mislim da nisu odgovarajuće za početnike ako to žele. Ali tarantulica želi mirnu tarantulu.
    Potpis u pripremi!

  3. #23
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Pocetak...

    Ne znam za Genija ali ja sam razvlačio L. parahybanu porukama i posle toga sam se razvalio od češanja. Ona u opšte nije bacala dlaku. Sve je to od onoga što je ostalo za njom. Katastrofa. Da me je neko celog ubacio u koprive bilo bi mi lakše. I tako su me ruke svrbele satima. Tako da sada izbegavam da uzimam paukove u ruke.
    Stvari stoje ovako: Ako ti dlaake uđu respiratorni sistem (ako ih udahneš) ubićeš se od kašlja u najboljem slučaju. U najgorem, javiće se alergijska reakcija i nećeš moći da dišeš. Ako ti uđu u oči može doći do privremenog ili ne daj Bože trajnog slepila (ili će te svrbeti oči i biće crvene). Pošto taj odbrambeni sistem nije razvijen zbog ljudi već mnogo manjih životinja, realnost nije bas tako crna. Da bi dlake došle do usta, nosa ili očiju tarantulu moraš da prineseš baš blizu lica.
    Te dlake poseduju samo vrste iz Novog sveta. Afričke i azijske vrste ne poseduju iritirajuće dlake, ali zato mnogo više vole da ujedu, a i kreću se mnogo brže.

  4. #24
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pocetak...

    Zbog toga i kažem da se drži Grammostola. Dlake nisu ni malo bezazlene. Pored bacanja tarantule nekada i utrljavaju dlake na osobu koja ih drži. Po pravilu to rade Avicularije, ali mogu i druge vrste.
    Potpis u pripremi!

  5. #25
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Pocetak...

    Frka ti nije ni za šta dok ga ne osetiš na svojoj koži. Nemoraš se zaletati i kupovati po svaku cenu. Možeš i da sačekaš malo pa da vidimo možda se i nađe neki lep pauk za tebe. Ali kao što sam ti ja lepo napisao nikad se ne završi na samo jednoj tarantuli. Odmah posle prve dođe i druga, pa treća i onda moraš kao Geni da imaš spisak u računaru da bi znao šta sve imaš, i koliko. Ja se malo šalim sa njim, ali čovek je stvarno moj idol.
    Polako, sačekaj malo. Možda će uskoro biti neka G. pulchra.

  6. #26
    Fanatik Bifrost'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    1.665

    Uobičajeno Odg: Pocetak...

    Citat Prvobitno napisao zarko
    ne ne ne
    ja se ne slazem ni sa jednim od vas .
    ne treba praviti idiote i nesposobnakovice od ljudi. prvo mi nismo amerikanci HVALA BOGU
    drugo poecioterije nisu toliko brze. nisu greom brze, vise su histericne. imam preko 10 komada i ni jedna jedina nije brza kako murinus niti neporedvidljiva.
    glupo je terati ljude da pocinju sa nekim stvarima koje su laganica.

    meni je jasno da je osoba pitala za prvog i prijamcivog pauka svi ste tu upravu. ali dajte nisu ljudi nesposobni pa da ne mogu da cuvaju pokija.
    ja sma poceo sa p cambridge (koaj je no no na zapadu) i sueperiska je
    to je moj stav....
    ali naravno ne bih preporucio iz razlicitih razlofa pormikoptuse, theraphosa leblondi i apophizis, heteroskodu , fimbiratuse .. .. ustvari pa dobor ni poecilioterije
    sma sam sebe poreko

    malo sam zastao i razmislio

    ne poki nisu za pocetnike


    valjda je moja mrznaj prema americi i ovde gejzirala
    Ja sam hteo nesto slicno da kazem. Slazem se sa tobom, to pocetnik... mi je malo glupo svi valjda znamo da se cuvamo tako da je sansa da nas neka tarantula ujede veoma retka. Sad ako neko bas hoce da ih navlaci po rukama onda vazi ono grammostola, brachyphelma.. E sad neke vrste su teze za cuvanje pa je za to potrebno neko iskustvo, a ovo da ce neko biti ujeden u to ne verujem.
    You ever noticed how people who believe in Creationism look really unevolved? You ever noticed that? "I believe God created me in one day" Yeah, looks liked He rushed it. - Bill Hicks

  7. #27
    Administrator Geni'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2.334

    Uobičajeno Odg: Pocetak...

    Ostali komentari su prebačeni u temu 'Grammostola pulchra'. U ovoj će ostati samo postovi koji su vezani za predlaganje najmirnijih tarantula. Ako je u pitanju Grammostola pulchra onda pišite u toj drugoj temi.
    Potpis u pripremi!

  8. #28
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    subotica
    Postova
    9

    Uobičajeno Odg: Pocetak...

    hteo bih da nabavim jednu mirnu tarantulu na you tube mnogi preporucuju euathlus sp. red kakva su vasa iskustva sa ovom vrstom. Vidim da je ovde niko ne preporucuje pa me interesuje da li je teska za odrzavanje

  9. #29
    Ljubitelj egzotičnih životinja filipj97'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2012
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    439

    Uobičajeno Odg: Pocetak...

    Nije nijedna tarantula teška za održavanje. Samo su neke izdržljivije vrste, a neke manje izdržljive. E. sp. "Red" je teraristijalna vrsta i zahteva nižu vlažnost vazduha, ima ih sad u ponudi trenutno(malih). Javiće ti se verovatno neko ko sa njima ima iskustva, a od generalno mirnih tarantula mogu da ti predložim vrste iz rodova Brachypelma i Grammostola na primer.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •